V sochařském ateliéru AVU si přivydělávají modely: důstojný, ale stále usínající důchodce, mladá žena na mateřské dovolené, která se bojí žárlivého manžela, a zraněný uhlíř středních let. Mezi studenty se diskutuje o tom, který věk je ten nejkrásnější… (oficiální text distributora)

Delmondo

Československou novou vlnou mám rád, Formanovy a Papouškovy komedie tý doby taky, ale tohle jsem jaksi nepobral. Prvních asi 45 minut jsem s obtížema přežil jsem díky Křesadlový, příběh tam tak nějak scházel a pořádně řízný dialog jaký v takových filmech bývá tam zazněl asi ve třetí minutě a tím bylo vystaráno. Když to ze mě vyždímalo poslední zbytky síly a chtěl jsem to přepnout nastoupil "bojovník" Šebánek a rozjel svůj další neherecký koncert. Ty jeho kecy byly naprosto dokonalý a řezal jsem se u nich jak blázen. Samotný film to bohužel nezachránilo, ale kdyby tam Šebánek vlítnul hned od začátku tak bych řval HURÁ. ()

ToddB

Absolutní špička. Už dlouho jsem se tak nenasmál. Skvělej Šebánek a hlavně úvodní scéna : "Kdo vám co sebral?!!! . MY jsme vám to sebrali !!!" :-))) ()

gizi

Pěkný film ve stylu raných děl Formana, kde ale nedosahuje Formanova formátu. Přesto se jedná o dobrý počin, kde diváka baví ta neherecká neumětelnost a (ne)přirozenost. 65%, 11.6.2015. ()

Adah

“Hergot, nechte toho, mluvte radši vo ženskejch!” - “No a smrt není ženská?” // “Existence... Prd!” // “Já se, pánové, dneska naleju jako bejk.” - “Jakto, co, proč, co se stalo?” - “Hovno!” // 70% ()

VagaBunda

"Neherci" filozofující o životě a cypovinách - to já rád ;) A že tady jich je pořádna sbírka... ať už uhlíři v hospodě debatujou o ženských a "co by, kdyby...", nebo důchodci předhánějící se, kdo je větší hřebec... Nicméně spíš to na mě působí jako pásmo samostatných scének než ucelený film, proto "jen" 4* ()

kodel

Film je spíše sledem momentek z prostředí sochařského ateliéru, hospod i domácností modelek a modelů. Nevypráví příběh a nemá spád, ale stojí především na skvělých konverzačních výkonech neherců. Jaká radost poslouchat úžasné improvizované dialogy důchodců - komparzistů na konkurzech modelů! Přesto pod mozaikou povrchního a zábavného dění cítíme záměr. Je jím brilantní popis zastaveného času na konci šedesátek, kdy už jsou lidé imunní vůči ideologické symbolice ("proč pořád křičíš 'hurá', proč nekřičíš o pomoc, když jsi zraněný?"), není kam odjet nebo utéct a zbývají jen poklidné niky, kde lze se stejně naladěnými lidmi příjemně tlachat, vyvádět vylomeniny a přít se o to, který lidský věk je nejkrásnější. Čas zdánlivě neubíhá, je ho nekonečně mnoho, takže malá Alenka může jít klidně pro jedno pivo třikrát. Ale i v tomto bezčasí je individuální lidský čas omezen: lidé stojící na počátku životní dráhy jsou konfrontováni se stářím a stáří je zahaluje lehkou nostalgií. Všichni mají pocit, že by měli (ještě) něco užít a stihnout, důchodci na konkurzu i mladá modelka Vránová, měli by po sobě zanechat stopu, třeba otisk v podobě sochy (a filmu). Nejkrásnější věk už byl... ()