Problém má tentokrát poručík Disher. Jeho matka se vdala za muže o mnoho mladšího a poručík má pocit, že jeho záměry nejsou právě čestné. Ihned po svatbě odjel s novomanželkou místo na líbánky na psychoterapeutickou kliniku zaměřenou na manželské poradenství. Na prosbu poručíka Dishera se Monk a Sharona vydají za nimi, aby celou věc prošetřili. Ale na kliniku se mohou dostat jenom jako manželé. (TV Nova)

tranquill

"Víte co? Je příšerný být vaše žena!" - "Já si na zem nesedám. Zvířata na zemi vyvádějí hrozné věci!" - "Já nevím jak...se nebát..." - "Ten chlap byl blázen. Nebyl to váš příbuzný?" ()

Grogan

V nějakém komentáři k Monkovi jsem zmínil, jak někdy autoři vytáhnou hodně za vlasy přitažené berličky pro dopadení pachatelů. Něco podobného je, jaké náhodičky se někdy stanou, aby se Monk vůbec k případu dostal. Třeba tahle epizoda - záporák si z bůhvíkolika žen vybere ke sňatku zrovna matku jedné z hlavních postav, takže se Monk dostane k případu. Kriminální zápletka je v tomhle dílu hodně v pozadí, což je škoda, protože Nestor Carbonell má na to hrát slušného záporáka, nějaký humor zde sice funguje, ale ten skoro parodický konec v šatníku mě připadal vysloveně trapný a hodně epizodu shodil dolů. ()