Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

dandy11

Potom, co jsem se na to díval mohu říct tohle: Zkurvený noci, kdy jsem se ani votočit nemoh bez toho, abych se málem neposral strachy (bylo mi tak 8-9 let). Teď už v poho ()

Alice02

TheMaker napsrosto vystihl mé pocity. Je to tajemné, napínavé a zahrává si to s nadpřirozenem tak dobře, že jsem se pak bála večer podívat do zrcadla, aby tam nebyl nikdo jiný než já.. ()

kluzo

Skvělý nápad, dobře provedený. Některé příběhy jsou lepší, některé zas horší. Celkově ale seriál pobaví. Jen s uvěřitelností některých příběhů (které měly být pravda) jsem měl problém. Docela by mě zajímalo nakolik tvůrci tu "pravdu" zjišťovali, nebo ověřovali. Mám totiž v živé paměti, jak kdysi ředitel Novy Železný, když koupil první díly Akta X, tvrdil, že to jsou skutečné příběhy z archivů FBI :-D ()

1Legend1

Seriál snad jediný svého druhu výborně mísí prvky horroru a mysteriozity. Jasněže nesmíte věřit všemu, co vám tam navykládají, ale za shlédnutí to takhle pěkně navečer určitě stojí. Zkusíte si úsudek a možná že se i budete bát. Ať už s Jonathanem Frakesem nebo s Jamesem Brolinem. Oba sem pasují dokonale. 90% ()

Mandalorian

Těžko uvěřitelné: Fakta nebo fikce. Seriál, který mě jako malého děsil a jako staršího často velmi dobře pobaví. Jonathan Frakes je skvělý nejen ve Star Treku, kde ho mám moc rád, ale i zde. Je vynikajícím průvodcem po tenké hranici reality a fikce. Jeden z nejzajímavějších seriálů-pořadů made in USA. Za mě 100%. Dodneška mě žádný z dílů nijak nenudil ani neurazil a to ho sleduji už přes 10 let, což je jeden z mých rekordů. Podobně dlouho sleduju seriály - Knight rider (ten novej je na h..vno) a Viper (Zmije). ***** ()

Plechpetr

Jeden z pořadů, které si vybavuji z dětství. Byl parádní a strašidelný, ovšem ted už to je průměrnák, jak se dospiva tak se dospiva hold no... ()

sarkareifova

Tak tady se oravdu nikdy nenudim. První série jsou boží, ale pak jim začali docházet náměty na příběhy a začala to bejt místy nuda. Nejradši mám hádání co je pravda a co ne. Některé příběhy jsou tak děsivé a některé jsou kraviny. je to tak půl na půl. Ale stejně hodnotím plným počtem. ()

Kadas97

Seriál, ktorý som v detstve rád pozerával a nerád po ňom zaspával. Niektoré príbehy boli fakt dobre natočené a rozsekalo ma, keď na záver zahlásili, že boli podľa skutočnosti. Veľkým ťahúňom tejto série bolo vlastne to, že ľudia to pozerajú a hádajú popri tom. 10 z 10 z nostalgie. ()

Ozzy2

Všechno je to vycucané z prstu,ale koukalo se na to kdysi hezky.Dnes už bych se na to nedíval.Hlavně mi tam vadil dabing,všechny příběhy mluvené týmiž lidmi snad ani dabing není.Škoda,to seriál dost degradovalo. ()

vera27

Pamatuju si, že jsem se jako malá vždy strašně bála, on tohle totiž není zrovna nejlepší seriál pro děti :D. Ale rozhodně moc zajimavé, nad některými příběhy zůstává rozum stát. ()

AxelWers

5 mysterióznych príbehov a divák má usúdiť, ktorý je vymyslený a ktorý bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Skvelá ponurá atmosféra vás vtiahne do deja. Škoda len, že nie je viac informácií o príbehoch, ktoré sa skutočne stali, veta "tento príbeh bol inšpirovaný udalosťami v Marylande v roku 1915" nie je dostatočná informácia. ()

Magggie

Nápad dobrý, příběhy více méně neotřelé...to se ovšem dá říct pouze o první sérii. Zbytek se ovšem zvrhl v naprosto fádní schéma: hodný duch pomůže hodnému, zlý duch potrestá zlého...příběhy jiného typu byli výjmkou a většinou též nepříliš zdařilou. Škoda ()

Lukasfox

Serial mého mladí každej dil sem už videl tak 3x ale furt me to bavi....proste super vec..lepší než tlenovely a ty český ubožárny typu Ulice atd... aspon originální a mysteriozní ()

Sugeno

Musím ocenit nápad scénáristy - jde o hezký počin, který Vás určitě zaujme. Příběhy mají spád a udrží Vás u obrazovky až do konce, což nejde říct u ostatních filmových počinů. ()

Sosak

Na tuhle duchařinu a mystickou televizní soutěž se dívám s radostí i dneska. Hlavně z nostalgie. Ale už jenom samotný nápad s natáčením strašidelných historek s tím, že se na konci seriálu dozvíme, zda šlo o fakt či fikci, je naprosto skvostný. Dřív to byl opravdu hit, hltali jsme každej díl...jó to byly časy :) ()

whisker

Tak to byla trefa do černého! Nejlepší televizní pořad všech dob aspoň pro mě určitě ano. Sice to už je vcelku dávno ale pořád si nějaké příběhy pamatuji, později už jsem neměl odvahu ani tipovat jelikož jsem se snad trefil jen párkrát ... ()

Shizuru

Nejlepší byl začátek, kdy Jonathan přišel třebas s vázou, která se po roztočení změnila ve dva obličeje a podobné věcičky. ()