2sistem

U takových filmů nikdy nejsem jistej jak je ohodnotit. Nedělá mi problém se na to podívat ale přemýšlím co mě na tom nadchlo. Vysoké hodnocení nemohu dát, protože tento film mě nedokáže uchvátit na vysoký počet hvězd a v perverzností se až do takové míry nevyžívám. Odpad si ale nezaslouží protože, nějaká forma umění nebo myšlenky je zjevná a natočit takový snímek vyžaduje hodně odvahy, což u Pasoliniho není problém. A druhou hvězdu dám za zvědavost. ()

tomas15

Ve mě to nic nezanechalo, ani myšlenku, ani obraz. Možná když někdo bude chtít doporučit něco, kde se žerou hovna, poradím mu tohle. Jinak ale šroubovák v oku nebo péro v prdeli je vidět v tisíci jiných filmů a nikdo neřekne ani slovo. To, o čem psal de Sade každý ví a film nic nového nepřináší. Proto mi to zůstane v hlavě možná jako film s největší koncentrací hnusu, celková úroveň nic moc. ()

chytri

Jednoducha charakteristika fašistických prasat, kterým se dostala moc do rukou. Film se tváří velice zvráceně, ale pokud si člověk vzpomene na Stanfordský vězeňský experiment, tak se ani z daleka nejedná o nereálnou záležitost. Dejte člověku absolutní moc nad druhými a pak jen koukejte co se bude dít. ()

ice_queen odpad!

Nejako mi uniká, čo chcel autor týmto veľdielom povedať a najmä prečo?! Okrem vytrvalého hľadania morálneho dna a vrcholu dekandencie sa vlastne vo filme nič nedeje, dej sa nikam neposúva a akurát sa stupňuje nechutnosť popretkávaná nechutnými príbehmi starých kurtizán, ktoré majú zrejme vyjadrovať nejaký hlboký kontrast, no v skutočnosti je to dosť nuda. Zbytočná a nechutná sračka (o ktorú vo filme tiež nie je núdza). ()

cipokomon

odpad!?! Cože? Že je to nechutné, pravda. Že je to děsivé, pravda. Kdo to viděl v kině a neutekl, má "koule". Se snímkem se neztotožní 99,9% mentálně zdravých obyvatel planety, ale jsou a byli tací, kteří ano. To ovšem neznamená, že je to odpad!!! Salo a filmy z lágrů je něco co velmi precizně předvádí co "člověk" umí. Ilsa: vlčice SS - to je "humáč", Caligula - svým způsobem taky humáč, ale má 7x% asi proto, že si někdo myslí, že je to historické zobrazení jak to asi opravdu bylo?!? Ne Salo rozhodně není odpad, na to jsou tu jiné filmy. Není to pro slečinky, pak by to nemuselo být vůbec. ()

lvi_psouk

Ani pořádně nevím, jak tento film ohodnotit. Je to umělecky pojaté nechutné zvěrstvo mocných. Ty naprosto slizský ksichty mě udivovaly. Pocity jsem měl smíšený - jako že ani dobrý, ani špatný. Prostě takový nijaký, jen nechutný a zvrhlý... ()

Alekks80 odpad!

Je to odporná úchylárna deviantního maniaka a nějaká alegorie to vůbec nemůže omluvit natož vysvětlit. K tomu se nedá říct nic jinýho. ()

MJI

Není to zas tak nechutné. Ale neoslovilo mě to tolik. Možná, že v době svého vzniku vyzněl film silněji. ()

MotMotkovich

Jedna hvězdička za režisérovu odvahu vyhodit takový fekál do světa. Napětí: 0; Akce: 0; sranda: 0 ... 100 minut sraček. V dnešní době je jednodušší si pustit nějaké zvrhlosti na internetu, než shánět tenhle film. ()

Micheillle

Koukám na film - ze začátku nuda, nic se neděje, pak tam začnou svlíkat kluky a holky a začnou je znásilňovat, tak si říkám, no co, už tehdy byli ujetí, ale když tam začali žrát hovna, tak to se mi ten kufr už obrátil a film jsem vypnula.. Nevím o co, jsem přišla, ale vidět to už fakt nikdy nemusím... ()

Mistr119

Celou dobu jsem čekal na pointu...mělo to být to, že klavíristka skočila z okna..nebo to, že kluci se pustili do tance??! Pořád jsem si říkal, klííd, ony ty perverzní scény přece jenom nebudou prvoplánové..ale ono asi jaksi jo..! Jediné, čím film "zaujal", tak je to, že i přes to, že jsem čekal všelicos, pořád mě ještě dokázal šokovat, ale to je tak všechno. ()

Gaggi

Kto má sado-masochistické fekálne chúťky, ten bude týmto filmom priamo nadšený. Na sedemdesiate roky až extrémne kontroverzné. Ľudské ukojenie (fyzické aj psychické) nepozná hraníc a Pasolini to v tomto smere celkom vystihol. Dve hviezdičky za odvahu. ()

raru

No tak som absolvoval povinnú jazdu a som sklamaný.Možno snímok predbehol dobu a možno som ho celkom nepochopil,ale u mňa podpriemer. ()

KarlosK odpad!

Naprosto nechápu, proč někdo takovýto hnus natočil a stejně tak nechápu, že to někdo mohl pustit do kin. Snůška úchylných a fekálních deviací, na které se snad nikdo normální nemůže dívat. Zřejmě jediný film který jsem nedokázal dokoukat až do konce, protože se mi chtělo zvracet. Nikomu tento snímek nedoporučuji!!! ()

FauSSt odpad!

V 70-80tych to Talianom hodne jebalo v tych hlavach co sa kinematografie tyka....Pasoliny bol chory kokot co nakoniec dokumentuje aj sposob jeho smrti,no a de Sade je kapitola sama o sebe.... ()

semtamfor

Bezesporu zvrácené a silně kontroverzní filmové dílo. Jedno z těch, které dělí uživatele ČSFD na popeláře a hvězdáře. Za mě až geniálně zhmotněná samotná esence zla na plátně. Některé scény jsem nevydržel a přivíral oči. Všechno totiž působí tak hrozně realisticky! Diváci odcházeli z kina a já se vlastně ani nedivil. A to je potřeba říct, že to bylo v rámci filmového klubu a Projektu 100, takže oni moc dobře věděli, na co jdou... I to je ale možná důkazem jedinečnosti tohoto filmu - skoro se to nedá vydržet. Osobně určitě nejsem zrovna fandou Sadeho a vlastně ani Pasoliniho, ale ten pocit všeobjímajícího zla a bezpráví ze sebe prostě nikdy nedostanu. Dávám 5 hvězd a dělá se mi z toho špatně. ()

Sk8autik

Pokud si myslíte, že v genocidách co se udály na naší zemi a v poslední, kterou má na svědomí Islámský Stát bylo něco jinak a lidé se mají všude rádi, tak mám pro Vás špatnou zprávu... Jak řekla jedna pražská právnička našim dětem umetáme cestičku a neukazujeme jim reálný svět. Otevřete oči a pohlédněte pravdě do očí. Zajeďte si na jatka a shlédněte tento film. 90% hodnotících tento film jste pokrytci!!! ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri