Zeman se podruhé žení a za manželku si bere Blanku Mutlovou. Během svatebního veselí v Karlových Varech stihne vyřešit případ podvodní výměny bankovek místních šmelinářů s německými turisty... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

MrKrahujec odpad!

Tenhle díl považuji za nejpádnější důkaz toho, že Major Zeman je i z filmařského hlediska naprostá šmíra a šmejd a že i jinak snad dobrý herec Brabec (přiznám se, že právě kvůli majorovi Zemanovi jsme ho léta bral jako jakousi "Švorcovou v kalhotách"), tady odvádí skutečně to nejslabší... Už jenom ta jeho zoufale marná snaha užmoulat a užužlat jakýsi neexistující typ "správňáckého" esenbáka by byla vlastně k popukání, kdyby nebyla k pláči. No a co se týče syžetu, tak tady se mi ani po opakovaném shlédnutí opravdu nepovedlo rozeznat, oč tu vlastně šlo a kdo co provedl. Snad leda jako ilustrace neustálé platnosti verše Karla Havlíčka Borovského o policajtovi, který "koho chce, toho si chytne a dá do vězení". ()

dauby

Nejhorší díl, kde se nepovedlo vůbec nic. Stupidní příběh, "crazy komedie" není vůbec vtipná, a k tomu to hrůzná píseň. ()

Honza__St.

Jednoznačně nejslabší díl celého seriálu. Zápletka by možná seděla do pozdějších příhod Sváti Kuřátka, ale k Majorovi Zemanovi ne. Nemluvě o tom, že jako většina pozdějších dílů je i tenhle šíleně dlouhý, takže i přes pár komediálních scén člověk co chvíli zívá nudou. Jestli nevěděli co vsunout mezi Bílé linky a Modrá světla, neměli tam radši vsunout nic, a pak druhou sérii uzavřít něčím lepším. ()

sniperx70

"A ty psi měli tlamy jako díže!" Taková veselá policajtská epizoda, ve které se stává z paní Svobodové/Mutlové/Svobodové paní Zemanová. Humorné situace tady vytváří chaos v řadách místních esenbáků a nečisté svědomí hotelového personálu. Žádnej mord, žádný střílení, tohle je prostě oddychovka. ()

JohnnyCinema

Ačkoliv ostatní díly seriálu se snaží vypadat věrohodně a realisticky, tento díl se vymyká zažitému stylu. Rádoby vtipné scény, přehrávané doslova divadelním stylem nebo podivní lidé na ulicích, kteří pronásledují svatební kočár a všichni společně tančí nacvičené figury, působí velice zvláště. A samozřejmě chyby co se týká časové chronologie a automobilů. Jednou z ústředních postav je totiž Škodovka, která je ve skutečnosti dost pozoruhodný kousek: pravděpodobně se totiž jedná o Škodu Spartak (podle přístrojové desky) se zadními blatníky z Octavie poslední generace s křidélky a přední maskou ze Škody Octavie Combi. Tedy těžko spatřitelná směsice. A tento vůz v epizodě vystupuje v roli dvou aut, která se od sebe liší SPZ-kou a potahem volantu. Další zajímavostí je, že v úvodní scéně se záběry uvnitř vozu, kde není vidět zmíněná palubní deska, sedí protagonisté v úplně jiném voze, čtyřdveřovém, pravděpodobně ve Volze 21. Samozřejmě z prostorových důvodů, protože kameraman by se s kamerou do Octavie nevešel tak, aby ještě mohl zabírat ostatní. To, že na parkovištích parkují auta vyrobená až v 70. letech, není výsadou jen tohoto dílu. ()