Hon na uprchlíka z vězení, připomínající lov divoké zvěře... Z věznice malého texaského městečka uprchl vězeň Bubber Reeves. Jeho cesta ke svobodě není jednoduchá. V patách má místního tvrdého a rozhodného šerifa Caldera. Naftařský a dobytkářský baron Val Rogers by chtěl mít Bubbera z cesty, aby zakryl milostnou aféru, svého syna Jasona a Bubberovy manželky. Na uprchlíka, jenž příliš nevoní místním obyvatelům, se tak doslova rozpoutá drsný hon mající blízko k lynči… Akční příběh, podle scénáře Lillian Hellmanové, vyprávějící o jasných postojích ve vypjaté životní situaci, natočil uznávaný režisér Arthur Penn. Ten do hlavních rolí obsadil přední hollywoodské herce Marlona Branda, Roberta Redforda, Jane Fondovou, stejně jako využil fyzický zjev tehdejší atraktivní televizní hvězdy Angie Dickinsonové. Do děje působivě zapojil atmosféru horké letní noci a maloměsta, plného obyvatel s předsudky, nudou a skrytými frustracemi. Všemu vtisknul až drásavé napětí, které v závěru úmyslně zpomalí, aby o to více dosáhl zamýšleného dramatického vyznění. (Česká televize)

italka63

Skvělý Marlon Brando coby šerif Calder, uprchlý vězeň Redford, krásná Anna, Jane Fondová, jeho manželka, mající poměr se synem váženého boháče. A jedna noc, velké vášně, a také rasismus, nenávist, láska, spravedlnost, zaslepenost a tragédie. Amerika si na sklonku šedesátých let lízala rány z mnoha problémů. Ale tenhle, ten byl jenom v lidech. V lidech všech vrstev. Stojí za shlédnutí, tohle filmové dílko. ()

LiVentura

Skvělí herci.. Neuvěřitelně krutý snímek o jednom nešťastníkovi, kterému se lepí smůla na paty už od adolescence, o jednom normálním čestném šerifovi a o jednom městečku kdesi v Texasu, kde každý má střelnou zbraň, je rasistou a chladnokrevným pijanem..! Skvostně natočené drama s neuvěřitelně kvalitním českým původním dabingem, který tomu jen přidá.. ()

C0r0ner

Z popisku by se dalo usuzovat kdeco. Co už neříká, je, že nějaká akce, emoce a vůbec cokoli zajímavého se vejde do posledních dvaceti minut, přičemž všechno do té chvíle jsou nekonečné kecy o ničem, které nemají na děj žádný vliv. Dost mi to připomnělo Strašáky, kde aspoň pak přišel masakr. Tady ne. 30% ()

nascendi

Vynikajúci film, pri ktorom som dlho rozmýšľal nad hodnotením. Dodatočne som sa rozhodol, s prižmúreným okom, pre plný počet. Neviem, či išlo o zámer alebo náhodu, že za ním nasledoval špičkový western Na pravé poludnie s obdobnou tématikou. Ani v jednom z filmov pritom nešlo o víťazstvo spravodlivosti, cti a pravdy, ale o hnus nad všetkým ostatným, čím sa prejavovalo zaprdené, unudené a nízkymi pudmi ovládané obyvateľstvo amerických južanských mestečiek. Jeden z najlepších výkonov Marlona Branda. A pokiaľ by niekto chcel vnímať film, ako niečo minulé, dávno prekonané, nech si namiesto chudáčkov, ktorí si robia happening tam, kde sa odohráva dráma, vybaví zábery z obdobných situácií, kde novodobí chudáčkovia namiesto poskytnutia pomoci iba s hlúpou dychtivosťou čumia a nakrúcajú si všetko na svoje iPhony, aby mali čím doma zaujať svoje partnerky a spestriť svoje stereotypné vegetovanie. Ostatné veľmi presne vystihol v svojom komentári misterz. ()

Motinski

Brandovi som žral každú vetu, takéto charaktery mu pasujú ako riť na šerbel. Ostatné postavy sú dobre zahrané ale ani jedna si nezaslúži náznak sympatií. A o to asi aj išlo. Pocitivo som bol hlavne vďaka tomu do filmu vtiahnutý podobne intenzívne ako pri žanrovo trilerovejšich kúskoch. Zasrané hnusné mestečko, túto vetu som si v druhej polovici povedal viac krát. No a vidieť Roberta Duvalla v roli ťulpasa tiež potešilo ajkeď ide len o detail kvôli epizódnemu času aký dostal. Rozbeh sa mohol skrátiť alebo spraviť svižnejšie, no k plnému hodnoteniu u mňa není ďaleko. Veľmi silné 4*. ()

• V knihe "Fiasco: A History of Hollywood's Iconic Flops" (voľne preložené ako "Fiasko: História ikonických prepadákov Hollywoodu") od spisovateľa Jamesa Roberta Parisha je tomuto filmu venovaná celá kapitola. (Motinski)
  • V počiatkoch produkcie bol do úlohy, ktorú nakoniec stvárnil Robert Redford zvažovaný aj Steve McQueen. (m.a.t.o.)
  • Kástingová riaditeľka odmietla obsadiť Faye Dunaway s odôvodnením, že pre filmovú branžu nie je dosť pekná a odporučila jej venovať sa radšej divadlu. (m.a.t.o.)