Teal’c sa vydáva na Chulak na tajnú schôdzku s Rak’norom a Ma’karom, na ktorej by mali prebrať postup v boji proti Goa’uldom. Ukazuje sa však, že to bola pasca a obaja Jaffovia iba predstierali, že chcú bojovať proti Goa’uldom a Teal’c je zajatý. Medzitým Jacob posiela prostredníctvom brány do SGC správu o tom, že Heru’ur je teraz spojencom Apophisa. Obaja Goa’uldi ovládajú dve najväčšie armády. Apophis chce využiť spojenectvo k zvrhnutiu Vládcov Sústavy. Keby sa podarilo toto spojenectvo rozoštvať, vojna by zdecimovala obe strany a vrátila moc do rúk Vládcov Sústavy. To by bolo pre Tok’rov aj pozemšťanov lepšou alternatívou, ako jeden všemocný Goa’uld. Jacob neskôr prichádza s informáciou, že k stretnutiu a dohode o spojenectvo medzi Apophisom a Heru’urom má dôjsť na neutrálnom území - Tobinskej sústave. (TV Markíza)

• Na konci epizody vyjde najevo, že Apophis (Peter Williams) použil maskování na celou svoji flotilu. Již několikrát v seriálu ale bylo řečeno, že při letu v hyperprostoru a i několik vteřin při výstupu z něj nelze maskování použít. V tom případě by SG-1 jeho lodě při jejich příletu měla bez problémů zahlédnout. (Guilemot)