Uznávaná britská dokumentaristka Jeanie Finlayová získala jedinečný přístup na natáčení dosud nejambicióznější a nejkomplikovanější série úspěšného seriálu Hra o trůny z produkce HBO, kde strávila celý rok. Dvouhodinový dokument Hra o trůny: Poslední hlídka, jehož premiéra bude uvedena týden po definitivním konci seriálu, se noří do bahna a krve, aby odhalil slzy i vítězství, které zapříčinilo převedení fantasy světa Západozemí do filmových studií, polí i parkovišť Severního Irska. Snímek je osobní, zblízka natočenou reportáží přímo z frontových zákopů produkce. Zachycuje nejen strasti ostrovního počasí, které herci a celý tvůrčí tým museli během natáčení podstupovat, ale vyjevuje i nervozitu z blížících se termínů či neutuchajícího zájmu fanoušků. Spíše než tradiční „Making of“ nabídne dokument zábavný, srdceryvný a intimní pohled do hořkosladkého světa tvůrců, kteří se musí rozloučit se svým životním dílem. (HBO Europe)

Ozzy2

Bohužel ta stopáž byla neúnosná.Nesmyslné návraty k zasněžovači, k té brýlaté náně s fakanem, která tam tak únavně mlela o své "nádherné" holčičce, až ji protlačila do komparsu byly naprosto zbytečné.Chyběl mi tam Jamie, Cersei a více prostoru pro Petera Dinklage.bylo únavné se vracet neustále s Dany do maskérny.Hvězdy dávám za těch pár dojemných scén, kdy jsem se musel držet,abych se nerozbrečel .Pro fanatické filmové fanoušky super, pro mě chvílemi nuda a říkal jsem si s ostatními.. už jsem unaven, ještě, že už to končí. ()

Hpatrik

Na dvouhodinový dokument je toho zoufale málo, a zaměřit se pouze na pět, šest lidí, kteří sice byly součástí celého projektu, ale nebyly vidět, nebyl ten nejlepší nápad. ()

RajAthen

Překvapivě sympatická koláž osudů osob, které nejsou v popředí reflektorů, ale nesmazatelně a velmi různorodě se zapsaly svou stopou na výsledku. Někdo zkrátka musí všechny nakrmit něčím nezdravým, zasněžit plac, zahrát člena gardy či přímo samotného Nočního krále. Palec nahoru. Trochu mě jen překvapila stopáž a poměrně nepevná ruka při střihu, kdy "koláž" skutečně působí jako koláž, náhodně prolnutých okamžiků náhodných postav. Nevadí, vykoukejte. ()

Likan7

Jsou to skvělé materiály. Jenže já se nechci 15 minut dívat na nějakýho chlápka, co zařizuje sníh na scénách, nebo maminku, která s tatínkem pracuje na seriálu a neviděla dlouho svou dceru. Já chápu, že Finlay chtěla ukázat naopak ty lidi, kteří za seriálem stojí a připravují ho, ale já za 2 hodiny viděl jen zajímavé scény, když se Emilia Clarke připravovala v maskérně s parukou, když se hromadně četl sténář a Kita vzalo rozuzlení s Daenerys a potěšil velký prostor pro Vladimíra Furdíka. To je vše... Scházely mi rozhovory s herci, názory, komentáře, více záběrů z natáčení atp. Když se "ta" maminka téměř rozbrečela, že neviděla Velikonoční představení dcery, přemýšlel jsem, že to vypnu. ()

celticek

Výborný dokument, pro Haringtona asi velké psychické vypětí a nejen pro něho. On si ale při natáčení našel manželku, takže u něho asi dobrý:) ()

DarweyD

jako sledovat video-záznam závěrečného ročníku gymnázia, mocné dýchnutí emocí a smutku že je konec. Sbohem hro o trůny, budeš nám chybět ()

Micoldee

Nejlepší bylo čtení scénaře :) Každý byl hrozně zklamaný z poslední série, protože mít stejný názor jako všichni ostatní je prostě hrozně cool. Tady je prostě vidět, kolik za tím je sakra práce, a doufám, že fanoušci, co měli se zpracováním hrozný problém, si uvědomili, jak těžký úkol měl celý tým před sebou. ()

Mire

Túto jeseň a začiatkom zimy roku 2021 som si tento fenomenálny seriál po nejakej dobe zopakoval od začiatku po koniec a na svojom hlavnom hodnotení nič meniť nebudem, aj napriek objektívne slabším posledným dvom sériám a kontroverznému zakončeniu. Tento dokument je taká milá rozlúčka s týmto seriálom, v ktorom vidíme predovšetkým ľudí makajúcich v pozadí tejto seriálovej mašinérie, ale predsa len by som uvítal viac záberov so samotnými hercami miesto hysterickej maskérky, ktorá plače za svojou dcérou, lebo ju dlho nevidela. Dokument ťahajú nahor hlavne zábery zo samotného natáčania, z čítania scenára pre poslednú sériu, s rozlúčkovým preslovom Kita Haringtona na pľaci u ktorého bolo vidieť, že Hra o tróny preňho bola veľká srdcová záležitosť a v neposlednom rade vďaka za to, že hodný kus stopáže si pre seba ukradol Vlado Furdík a.k.a. obávaný Nočný Kráľ. Suma sumárum, vidím to na slušné tri hviezdičky, ktoré sú na tento dokument v tejto podobe tak akurát. Škoda, šlo to spracovať ešte o hodný kus lepšie, vzhľadom na tučnú dvojhodinovú stopáž. ()

Parabot

Minimálně důkaz, že hudba bratří Nedvědů je ekvivalentem čirého zla. :) Jinak zajímavý nápad, sledovat tvorbu seriálu očima komparzistů a řadových pracovníků. Občasná sonda do civilního života hlavních aktérů, nebo metodologie práce režisérů, byla ovšem zajímavější, než dilemata rozprašovače umělého sněhu. ()

jokino

Velmi pekný a príjemne spracovaný dokument - dodatok k GOT. Je krásne vidieť všetkých tých ľudí, čo stáli za celým seriálom, koľko práce a námahy do toho bolo vloženej. Od hlavných hviezd, cez komparz, cez staviteľov "exteriérov" / interiérov, maskérov, výtvarníkov, kameru, strih, proste všetok štáb. A ako všetci prežívali všetky tie chvíle, až po záverečnú klapku. Odhliadnúc od toho, ako celá posledná séria nešťastne dopadla, skoro celý seriál vrátane tohto dokumentu, hodnotím na výbornú.. ()

koza3

Krása. V dnešní konzumní době, kdy jsme velice rychle schopni hodnotit dílo negativně či machrovat jak bychom to my udělali lépe je fajn že existují takovéto mapující dokumenty. To čím si stovky lidí prošlo za těch několik let je pozoruhodné a dílo, které vytvořili je unikátní a navždy změní směr seriálové tvorby. Klobouk dolů. ()

AnthropOcean

Sice jeden z najhorsich "behind the scenes" ake som videl, a to mam pozadie tvorby niekedy este radsej ako filmy samotne, ale stale lepsie ako cela osma seria. Prilis umelo vytvarane emocie s kostymerkou co 3 tyzdne nevidela dceru a bola prehnane afektovana. "Snowman", ktoreho praca na poslednej serii zasadna nebola vobec, Furdik a McClay fungovali, inak chybal priestor pre kulisarov, vytvarnikov, vyrobcov zbrani, herci sa tu len mihli. Ja viem, chceli to spravit o ludoch "na pozadi", ale to zial v tomto prevedeni nefungovalo vobec a chybali tu zasadne departmenty. ()

blondboss

Dokument približujúci výrobu poslednej série Hier o tróny, ktorou sa zavŕšila jedna veľkolepá éra seriálovej kinematografie. Dekáda, ktorá zmenila svet filmu a pri ktorej konci som vyronil pár sĺz. Tento "making of" špeciál to len potvrdzuje, aj keď osobne som čakal trošku viac emócií a viac zamerania na samotných hercov a ich pocity pri konci tejto šou. Štvrtú hviezdu dávam vyslovene z nostalgie. 70 % ()

Aechato6

Dojemější než celá osmá série. Opravdu je mi teď líto kolik hejtu se na seriál sneslo. A i když všichni internetoví kritici (nebudu lhát, patřil jsem mezi ně) neustále opakují, že se jim vlastně nelíbil jen scénář, ale že jinak celý štáb odvedl úžasnou práci, je vám jasné, že ta kritika bolí všechny ty lidi v pozadí. Od nadšených komparzistů přes paní v jídelně, energetického zasněžovače, kulisáky, ostrahu, vynikající maskéry až po samotné režiséry a herce. Tohle je pěkný odchod seriálové legendy na kterou přes všechno zlé budu vzpomínat v dobrém. ()

Majoslav11

"And now your watch has ended !" Príjemný doplnok pre die hard fanúšikov. Možno poskytne iný pohľad na seriál tým, ktorí seriál po 5. sérií poslali k vode. Za mňa zaujímavý a civilný dokument, pri ktorom som sa bavil. 4 hviezdy. ()

VLADEK

Bohužel převážně jen žvanění komparsu a části štábu, resp. pofňukávání Kita Haringtona. Takhle nudný dokument jsem už dlouho neviděl. Ale zase když jsem viděl toho rejžu tak alespoň je jasné, proč je poslední série ještě horší než se čekalo. ()

Skyw4lker7

V prvom rade treba poďakovať všetkým za skvelú dlhoročnú a veľmi náročnú prácu. Veľmi ma potešilo ,že si pre seba veľa priestoru kradne Vladimír "Furdo" Furdík je to fakt profesionál a som zvedavý na jeho další veľký projekt (The Witcher!). Emilia Clarke a Kit Harington sa tu pekne rozlúčili a ich reakcie na scenár v ktorom čítali svoje posledné scény dali jasne najavo ,že to pre nich je viac než seriál. ...a hlavne Kitov príhovor na konci svojho natáčania bol plný emócií a dojal či už jeho samotného tak všetkých naokolo. "And now, your watch has ended.". No aj tak ma asi najviac dojal a vyvolal niekoľko krát úsmev na tvári komparzista - Andrew McClay asi najväčší fanúšik GOT. Jeho stretnutie s Kitom je jeden z najlepších momentov v celom dokumente :) 💙🐺🐲. ()