Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

borec999

Artová, depresívna a miestami (pre slabšie povahy) nechutná, ťažko stráviteľná podivnosť, ktorá v istých sekvenciách naozaj vyzerá ako od Davida Cronenberga (synátor zjavne bude podobný psychouš a bude točiť podobné psychologicky znepokojivé filmy). Dej Possessora ma zaujal, podobne ako jeho pointa ktorá je podľa mňa v podstate celkom dobre vymyslená. I rôzne brutalitky a nechutnosti mne osobne nevadili a oceňujem ich spracovanie, ktoré je na vysokej úrovni. Záver je klasicky ako vždy v arte otvorený, ale myslím že cca viem načo odkazuje a výnimočne ma neurazil. Čo mi ale nesadlo, bola forma. Artový štýl mi hrozne nesedí a vďaka nemu a desivo nesympatickej Andree Risebrough v hlavnej úlohe u mňa nakoniec ľahko prevažujú negatívne dojmy nad pozitívnymi. Neľutujem že som Possessora videl, ale osobne by som podobnú látku prijal lepšie od niekoho komerčnejšieho ako napr. Whannell. 3* a 55% ()

choze

Cronenberg Junior se potatil a Possessorem slušně navázal na mé oblíbené virtuálně-paranoidní-body kousky jeho otce, Videodrome a Existenz. Audiovizuálně to má moc pěkný, znepokojivá a tísnivá atmosféra mu jde taky, ale na můj vkus je to až moc dějově roztahaná a málo zamotaná pocitovka a hrdinka (v podaní Andrey "vypadám jako ženský James Spader" Riseborough) je dost studená. A okázalá snaha šokovat brutálním násilím, přemírou krve a sexem (mihne se tu penis) mi přišla na sílu - na předchozích filmech jsem oceňoval, že tlačily spíš na myšlenky a imaginaci, jako když si Woods rval do břicha videokazetu nebo Law střílel zuby z kostěné pistole. ()

Skeksis

Ja som on, on je ona, ja som ona, alebo kto som vlastne? Nakoniec už nik nevie, kto je kto, čo je vlastne bežné. Stromy rastú rýchlejšie, ako plynul tento film. Keby to tak nebolo, tak napriek všetkej scifi demencii by som dala za krvavé násilie a herectvo viac červených komunistických hviezd. Možno by sa mi to viac páčilo, keby som aj ja mala nejakú lobotómiu. ()

Kudly4

Nejdříve jsem se na Possessor dneska nechtěl vůbec podívat, ale zkusil jsem pár minut, zda mě to chytne a chytlo a docela hodně. Hned v úvodu šok, nečekal jsem, že to bude tak brutální podívaná. Je pravda, že tempo je hodně pomalé, ale já si to vychutnával. Atmosféra byla krutá až vyloženě hnusná, dojde na pár krvavých, šílených scén (zabití otce s dcerou TOP), několik sexy momentů, finále mega drsné. Souhlasím, že film nebude pro každého, ale mně tahle zvláštnost nečekaně dost sedla.  (13. komentář, 87. hodnocení) ()

imf

Blame Canada. Ten experimentátorský šmrnc, jistá neuchopitelná těžkopádnost, vrozená mimóznost a všudypřítomná hravost nezačíná a nekončí jen u Cronenberga, ale prostupuje celou produkcí. Jednou za čas je takový klystýr vyloženě příjemný. Nebo si to alespoň myslíte, zatímco se někde hluboko uvnitř se při těch nejšťavnatějších scénách kroutíte a mhouříte oči. Jo, Brandon to má rozjeté moc pěkně. ()

• Väčšina špeciálnych efektov vo filme bola urobená prakticky, so snahou využiť čo najmenej VFX. Predovšetkým efekty halucinačných scén sa robili priamo na kamere. (Bilkiz)
  • Brandon Cronenberg povedal, že pôvodne napísal scénu, v ktorej má Tasya Vos sex s Avou, s úmyslom ukázať, že má Tasya penis, ale následne upravil scenár, pretože si myslel, že niektorí herci by sa s tým mohli mať problém. Po obsadení Andrey Riseborough sa títo dvaja rozprávali a Riseborough navrhla, že by Tasya mala mať mužské pohlavné orgány, čo Cronenberga veľmi potešilo a scéna bola prepísaná späť do pôvodnej podoby. (Bilkiz)
  • Existujú dve verzie scenára. Brandon Cronenberg povedal, že existuje možnosť druhého filmu, ktorý by zahŕňal materiál, ktorý sa do tohto filmu nedostal. (Bilkiz)