Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

J. K. Lister

Pro mne nezapomenutelný film, který mohu vidět kdykoliv a kdekoliv, asi jediný fantazy snímek, který překonal své hranice žánru fantazy. Ačkoliv proti němu měl autor předlohy Michael Ende výhrady, Petersenův film doká- zal vystihnout myšlenku Endeho, což se v kinematografii nestává až tak často, ne všechno film dokáže pobrat a my se s tím musíme vyrovnat. ()

filiperros

Pro mnohé z nás nedílná součást dětsví, vlastně je to i dost dobře natočený, ale prostě tam v jednom kuse vidím ty osmdesátky. Už jen ta skladba. A kniha je stokrát lepší, to je totiž jedna z nejlepších fantasy knih co jsem kdy četl. ()

DVCAM

Viděno hooodně mockrát. Myslím, že dnes už film spoustě lidí nic neřekne, ale jeho poetika pořád překrásná. Jsou momenty u kterých se bojím dodnes. ()

Rigo

Kdo by se nechtěl proletět po obloze, nebo potkat kamenožrouty. Rozhodně jeden z nejlepších fantasy filmů, které jsem v dětství viděl a bude mít vždy místečko v mém srdci. ()

SONYAGENT

Nezapomenutelný snímek,se kterým se vždy vracím do dětských let, kdy jsem jako Bastien kružil po nebi a zachraňoval všechny světy.. Opravdu krásná pohádka pro všechny věkové kategorie do 15-ti let .) ()

nickymilka

Viděla jsem to znovu po asi 8mi letech a je to pořád neuvěřitelnej nářez. Myšlenka nicoty je nepřekonatelná. Jakmile se v ději objevila nějaká postava s radostí jsem vykřikovala - jooo, to je on! Kamenožrout! supeer! Joooo Morlor a Atreeej!!! Prostě dokonalost... hudba, kterou dodnes pouštěj v rádiu a k tomu létající růžovej drak, kterýho musí chtít domů snad každej! ()

LadyAjva

Pohádka mého dětství..na každé narozeniny jsem si přála mít taky Falca, scénu v bažinách jsem probrečela a nejspíš i díky tomuto filmu jsem se stala knihomolkou..Dokonce mám doma i knihu Nekonečný příběh, nejspíš je načase znovu ji otevřít =) P.S. Druhý a třetí díl zdaleka nedosahuje kvalit prvního, což je velká škoda. ()

valmet

Bylo mi pět, když Wolfgang natočil tuhle nádhernou fantazii. Nevzpomínám si, kolik mi bylo, když jsem film viděl poprvé, ale dobře si pamatuju, že pro mě na hodinu a půl přestal existovat okolní svět a ještě dlouho po skončení Příběhu, jsem ho nedokázal dostat z hlavy a na to se nezapomíná. A mimochodem jsem se zamiloval do královny. :D ()

Standey

Kultovní fantasy, která odstartovala vznik celovečerních kasovních trháků typu Harry Potter, Pán prstenů apod. Nekonečný příběh jsem jako dítě miloval a do dnes má pro mě obrovské kouzlo nadčasovosti. Na tehdejší dobu se jednalo o převratný počin plný skvělých masek, efektů, hudby a výborné výpravy. ()

Otan

No v té době fakt dobrý.Nedávno na to koukali moji synové a byli docela překvapeni,že film je z roku 1984.Pohádka má fantazii ale zase není tolik veselá.Myslím že můžeme být rádi za Cupákův dabing Falca.Bohužel film spíše ztrácí a čas je nemilosrdný. 65% ()

2sistem

Nekonečný příběh byla snad první kniha, kterou jsem dostal. Film jsem měl rád jako malej a mám do dnes. Je to klasika mezi fantasy pohádkama. ()

DorianGreene

Nekonečný příběh je symbolem mého dětství a vstupní bránou do světa fantasy. Nikdo už ho nikdy nepřekonal. Scéna s Artexem v močálech je jedna z nejsilnějších, co znám, a i dnes se mi u ní hrnou slzy do očí. ()

Podpovrchem

Ano, Nekonečný příběh je na vysokém piedestalu a hluboce převyšuje filmového Pána prstenů. Další pokračování jsou však o ničem. ()

beny1234

Díval jsem se na to jako prcek celkem častokrát a líbilo se mi to. Ale už jsem trošku vyrostl a vidím tam věci kvůli kterým prostě nemůžu dát 5 hvězd. Příběh úžasný, filmové zpracování na tehdejší dobu úžasné, ale když sem nedal 5 hvězd Batman begins, který se mi líbil víc, tak nemůžu dát ani tomuhle. ()

Lares4

Když mi bylo cca deset,tak sem to žral.Musel sem to vidět snad milionkrát.Dneska už je to jen celkem příjemná vzpomínka.Kdyby to běželo dnes,asi bych se taky bavil ale trochu jinak. ()

Ray.Eery

Jako dítě jsem tenhle film měla ráda. Ale po přečtení knihy se mi pohled na její zfilmování změnil. Filmová adaptace je oproti knize směšná a chabá. Kniha je úžasná a příběh Bastiena, říše Fantazie a její dětské císařovny nám ukazuje jak je země Fantazie křehká a závislá na dětské představivosti, myšlení a citech. Je to originální příběh, ale film má s knihou jen velmi málo společného, kniha má 27 kapitol a ve filmu jsou nanejvýš tři a to jenom některé části. To je pro mě nedostačující, proto mě to odradilo i od shlédnutí dalších dvou dílů. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh