Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cor-Angar

Před 15ti lety bych hodnotil určitě jinak, protože jako dítě jsem měl tenhle film opravdu hodně rád, ale teď prostě nemůžu. Věřím, že pro děti to byl a možná i je skoro perfektní film, ale bohužel zůstává perfektní pouze pro ty nejmenší. Pro mě to teď už je "jen" docela zajímavej film s povedeným fantasy světem a fajn postavami, ten úžasný dojem už je ale bohužel nejspíš nenávratně pryč. ()

Mark1983

Už jako malého mě tenhle fantasy film příliš nenadchnul,a takové fantasy dobrodružné filmy nemusím dodnes.Přesto se jedná o jeden z nejoblíbenějších filmů,co se týče žánru fantasy,ale i když je tenhle Nekonečný příběh tak uznávaný,pro mě se film se stává jen pouhým průměrem na jedno kouknutí. ()

Robbie

Najkrajšia rozprávka po všetkých stránkach. Nápaditá, napínavá, veselá aj dojemná, s úžasnym vizuálom. Ešte aj dnes, keď som už skôr fanúšikom hororov a thrillerov, sa skláňam pred tvorcami a vždy si rád s nostalgiou pozriem tento okúzľujúci film. Ďakujem, že moje detstvo bolo s týmto filmom ešte krajšie :-) ()

zurivymlok

Úžasný příběh, který jsem jako dítě miloval. Pamatuji se, že toto byl možná jediný film, který mě rozbrečel a to když Atreyovi umřel kůň. Navíc já vždy miloval knihy a tou dobou jsem miloval hlavně knihy Julese Verna a proto mě fascinovala myšlenka, že bych si dokázal příběhy takto představovat a být s nimi propojen. Vlastně mě to fascinuje do dneška. ()

Dunno

Tenhle film neztrácí kouzlo ani po letech. Kamenožrout a jeho pohled na "velice chutně vypadající vápenec", závodní hlemýžď, na kterého nemůže nikdo čekat, nebo létající drak (nebo pes, jak chcete), který má rád děti... k svačině. Na svou dobu je film natočen brilantně a pro mě je navíc neocenitelný původní český dabing. A taková celkem nevinná hláška "Nás ani nezajímá, jestli nás něco zajímá", ta se občas náramně hodí... Ale to už je jiný příběh... ()

martin1604

Tuhle fantazii si pouštěla moje sestra už když jsem byl malej. Dívala se na to mockrát a nechtěla mě se na to nechat dívat taky, aby se mi o tom pak v noci nezdálo. Přitom to není moc strašidelné, jen krásný a dojemný příběh - i když je to o dost starší než já :) Taomi Stronach jako císařovna se mi moc líbila. Škoda že už pak v ničem jiném nehrála. Moc rád bych ji zase v něčem viděl hrát! ()

Snehulienka

Neexistuje, neexistuje lepší pohádka, než Nekonečný Příběh. Vyrůstala jsem na té pohádce, nebyl den, abych tu pohádku neviděla aspoň třikrát. I teď si ji z nostalgie občas pustím a pořád má to svoje kouzlo. K tomu ještě nádherný soundtrack. Tady nad hodnocením nemůžu vůbec přemýšlet. ()

Al90

K filmu jsem se dostal až včera poprvé,a bohužel jsem po půl hodině ho i vypnul..nezapůsobilo to nijak na mě,usínal jsem,nevím jestli už na pohádky jsem starej(23 let),nebo mě nesedly postavy,nebo jsem se na film měl podívat před 10 lety,zkrátka jsem zklamaný a vím,že si ho znovu nepustím,abych se dodíval..jedna hvězda za to,jaká to má pořád ve světe jméno a zvuk. ()

Smartynko

Musím povedať, že aj keď som ročník ´88 tak mňa proste tento Nekonečný príbeh obišiel. Celé roky som vedel, že existuje ale nedokázal som to pozerať. Dnes som sa po rokoch donútil konečne si to pozrieť a keďže som to ako dieťa nikdy nevidel nebol som zaujatý a ovplyvnený nostalgiou. Dávam tri hviezdičky. Vizuál je naozaj pekný, až sa človeku nechce veriť, že to už má 30 rokov. Príbeh je však obyčajné storočiami otrepané klišé a navyše mi príde, že v kľúčových situáciách niekto vynechal zopár scén. Taký fantasy priemer. S podobnou tématikou ma napadá napríklad Vládca kníh a ten ma bavil aj zaujal podstatne viac. Ale to bolo zas prevažne kreslené. ()

vassil

v dětství jsem to "žral", ale je tolik filmů co jsem v dětství miloval a pro dospělého diváka mi přijdou slabé. o to víc jsem byl překvapen jak nekonečný příběh pořád baví když jsem jej nedávno shlédl s dětmi po dlouhé době zase. Prostě kultovka! ()

zeromen

Jeden s klasických fantasy filmů a jeden ze zlatých klenotů světové kinematografie, na kterým jsem vyrůstal. Nádherný děj se skvělými efekty. A nesmím zapomenout na dokonalý původní český dabing. ()

Sansnom70

Koukám, že tento film je již 32 let starý. Dnes jsme si ho pustili a koukali celá rodinka. Když pomyslím, že jsem se na tento film koukal jako kluk ještě na černobílé televizi..... Mohu ale s určitostí říct, že to je pořád nádherná dobrodružná skoropohádka na kterou se myslím budou koukat i naše vnoučata. Zkrátka je to klasika a kdo neviděl, tak ať neváhá a jistojistě si tento příběh pustí. Já doporučuji :o) ()

kodwin

Nebavil v dětství, nebaví ani po letech. Fantasy svět mě může zaujmout snad pouze dokonalou vizualizací jako tomu je v PP, ale když i triky zašlé léty vypadají lacině, nepomůže nic. ()

Chlo0opek

Tohle je prostě srdcovka z mládí, která ale ani teď, po letech, se u tohoto filmu rozhodně nenudím. Nádherné exteriéry, originální a velmi hezké vedlejší postavy, promyšlený příběh a dokonce ani triky po tolika letech vypadají velmi hezky. No zkrátka nemám, co bych k tomu mohl vytknout. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh