Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

j.o.j.o.

Film s krásnými triky, zajímavým příběhem, ale pokud jej poprvé vidíte, když je vám 6, zanechají ve vás ty depresivní scény trvalé následky! ()

Edit13

Kouzelný příběh s napínavým dějem, který vám nenechá odpočinout. Jedna z nejkrásnějších fantasy pohádek, co kdy byla natočena. Díky jedinečnému skloubení ze začátku naprosto dvou hlavních hrdinů - Atreje a Bastiena, množství originálních postav a netradičnímu vyřešení zápletky je tento film naprosto nadčasový. Pokaždé, když se na něj dívám znova, pokaždé objevím další detail, který mě učaruje. Jako malá jsem tento film milovala a ani s přibývajícími roky se láska s tomuto dílku nezmenšila. ()

stiewe

V mládí jsem byl z Nekonečnýho příběhu naprosto ohromen a i do dnešních dob si pro mě udržela svou část fantazie a jen bych mohl Bastienovy závidět jeho výlety a tak úžasnou knížku. ()

pepek25

Dokonalý snímek, kterému podle mě nechybí vůbec nic. Od začátku mě dokázal vtáhnout do světa fantazie a nepustit ještě dlouho po závěrečných titulcích. Jednoznačně nejoblíbenější film mých dětských let, na který se ale s chutí podívám i dneska. ()

Rodin

Nádherná klasika fantasy filmů, neurčená prvoplánově jen pro děti. Žádný další film Wolfganga Petersena už mě tolik nezasáhl, jako tato úžasná podívaná. Každému, kdo neviděl, vřele doporučuji doplnit si zásadní mezeru ve filmovém přehledu, zklamán nemůže být vůbec nikdo, a to ani dnes, kdy technická stránka filmařiny tolik pokročila. Z tohoto kousku je totiž zřejmé, jak je důležité točit podle dobrého příběhu a kvalitního scénáře (že ano, pane Camerone?). ()

nicneznam

Petersen nadále potvrzuje, že špatné filmy se u něj neobjevují vzácně, ale jsou takřka pravidlem. S Ponorkou další do řady těch opravdu příšerných. Kdysi jsem Nekonečný příběh snad i měl rád, ale nyní je ukázkou toho, že ne každý film z dětství si zaslouží vysoká hodnocení. Většina postaviček by skvěle zapadla do pohádek Zdeňka Trošky a scénář je na úrovni, kterou ocení skutečně jen malé děti. A ta diskotéková hudba, to je nezapomenutelný vrchol nevkusu. ()

aik

Tenhle film jsem jako malý moc nemusel. Zpětně, ale musím uznat jeho vysoké kvality. Nevím sice, jestli je to dobře nebo ne, přeci jenom je to pohádka, která by měla být hlavně pro děti, ale na mě to opravdu zapůsobilo až ve vyšším věku. .. Mimochodem nechápu srovnání s Lotrem, obojí to jsou sice pohádky ( fantasy pro mě = pohádka pro starší :) ), ale jinak je to trochu jiná liga pro jiné publikum. ()

Izz

Jako malá jsem Nekonečný příběh skutečně milovala,je to jeden z filmů,které tvořily mé dětství.Ale musím se přiznat,že když jsem se na něho před pár lety podívala znovu,už to nebylo ani zdaleka ono.Přeci jen,kouzlo vyprchalo,film i já jsme zestárly a nostalgie nebyla ani zdaleka tak silná,jak jsem doufala.Přesto je to pořád dobrý film a hlavně se tam vyskytuje Falco,kterého jsem rozhodně milovat nepřestala! :-) Nemám to srdce dát míň než čtyři hvězdičky,při všech těch vzpomínkách na to,co pro mě ten film v dětství znamenal. ()

Judy24

Ještě teď si vzpomínám, jak jsem se na to koukala už asi ve třech letech (ano, jsou to ty nejstarší a nejmatnější vzpomínky) těma dětskýma očima a byla naprosto fascinovaná. Na to se nezapomíná. ()

godspeed

Ježíši to jsem si šmáknul. Opravdu pestrý, nápaditý, chytrý a na svou dobu skvěle provedený film. A nicota jako hlavní záporák versus fantasie a mysl jako lék? Mno to je lahůdka. "A co je ta Nicota? To je prázdnota, která zůstává. Jistý druh zoufalství. Ničí náš svět. A já se pokusil Nicotě pomoct. A proč? Protože lidi, kteří nemají naději, je lehčí držet pod kontrolou. A kdo má svět pod kontrolou, ten má moc." To by se mělo tesat do kamene! ()

kyLuke

Výborný Fantasy dobrodružný příběh s nezapomenutelnými "potvůrkami(Falco,Kamenožrout,....),dobrou hudbou,skvělou režií(Wolfgang Petersen) a výbornou zápletkou.Jenom nevím jak mohl tohle někdo vymyslet. ()

DadysGirl

Nedavno jsem si to pustila znova a zase me to stejne vtahlo, zase jsem brecela nad konikem, zase jsem se bala nicoty a zase jsem se dojimala... Na to, ze je filmu 30 let, myslim, ze hrave obstoji i v dnesni trikove narocnejsi konkurenci... ()

Skatemurai

Mýty a pohádky vychází z nás a žijí. Stejně jako v tomto filmu. Na svůj rok to je technicky dokonalý film, některé scény na mě zapůsobily víc než-li ty moderní o více jak 30 let později. Nejde tu totiž o techniku, ale o fantazii. ()

cheonsacz

Ačkoli sám Michael Ende byl filmem zklamán (a ještě více jeho dalšími dvěma pokračováními), pro mě je to doteď jedinečný a úžasný filmový zážitek a to i přes fakt, že několik věcí bylo vynecháno a několik naopak změněno. Na rozdíl od pana Endeho mě film nezklamal (možná proto, že jsem film viděla dříve než jsem četla knihu) a dodnes dost dobře nechápu v čem přesně byl s filmem nespokojený. Kromě změněného konce mi totiž přišlo, že film se dost obstojně držel své knižní předlohy. Pro mne jeden z nejlepších fantasy filmů pro děti, které jsem viděla (ačkoli možná mé hodnocení zkresluje fakt, že když jsem film viděla poprvé, byla jsem hodně malá). Knižní předloha sice nabízí mnohem více než samotný film (první snímek pokrývá jen první část knihy), ale film se knížce vyrovnává zejména úžasným zpracováním a nádherným hudebním doprovodem. Falco je dodnes má nejoblíbenější jak filmová tak knižní postava (lépe řečeno "pes"). Jen je velká škoda, že si Barret Oliver, Noah Hathaway a Tami Stronach už nezahráli v dalších dílech, mohli tak být mnohem lepší co se kvality týče. ()

TaNya_

Ani jako dítě jsem z něj nebyla nijak nadšená a poté co jsem si přečetla a oblíbila knížku se to ještě zhoršilo. Jako fantasy vcelku ujde, ale i tak mě nikdy neosloví. ()

joelly01

Stadlerojc Advent se mimo jine neobejde bez nejlepsi Fantasy vsech dob = Nekonecny Pribeh. Kdo nebreci pri scene konika v bazine tak to je zly zlosyn co srdce nema a ja se s takovou osobou kamaradit nebudu! Ja jsem duse jemna, dalo by se rici precitlivela, procez ja se u Nekonecneho Pribehu rozbrecim nekolikrat. Do tohodle filmu jsem uz od detstvi beznadejne zamilovana. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh