Kvůli psí známce se Bart snaží vycvičit psa Spasitele, který všem metodám vytrvale odolává. Nakonec se Simpsonovi rozhodnou dát jej pryč, i když je to všem líto. V poslední chvíli však jde Spasitel do sebe... (Česká televize)

• Dramatická hudba z filmu Čeľuste (1975) sa používa práve predtým, keď sa Spasiteľ chystá na útok. (Pat.Ko)
  • Homer vyslovuje a píše slovo "macadamia" ako "macamademia", v súlade so svojím zvykom pridávať "ma" do stredu dlhého slova (napríklad: saxomaphone, pantomamime, metabomalism). (Pat.Ko)
  • Na konci sa uvádza, že Spasiteľ uhryzol Barta, ale Homerovi to nevadilo. Tento incident sa skutočne stane v epizóde Stop, or My Dog Will Shoot! (2007), no je to považované za vážny problém. (Pat.Ko)
  • Zvieracie zvuky v epizóde, vrátane od Spasiteľa, nahral Frank Welker. Bol to prvý diel, na ktorom Welker pracoval, a stal sa stálym dabovým hercom v seriáli, kým neodišiel v roku 2002. (Pat.Ko)
  • Emily Winthrop je zrejme inšpirovaná podľa skutočnej britskej trénerky psov Barbary Woodhouseovej. Taktiež paroduje Margaret Thatcher vo svojom správaní. (Pat.Ko)
  • Winthrop vykríkne "Heavens to Murgatroyd!", frázu, ktorú hovoril Bert Lahr vo filme Meet the People (1944) a ktorú popularizovala kreslená postava Snagglepuss. (Pat.Ko)
  • Jeden z psov, ktorý sa objaví na promočnom obrade, sa volá Lao Tzu', rovnako ako staroveký filozof z Číny. (Pat.Ko)
  • Pri propagácii albumu "The Simpsons Sing the Blues" krátko po prvom odvysielaní tejto epizódy mal premiéru videoklip k druhému singlu albumu s názvom "Deep, Deep Trouble". (Pat.Ko)

Simpsonovi - Šílený Homer (1991) (epizoda) (S03E01)

• Montáž ľudí, ktorí sa dozvedajú o príchode Michaela Jacksona cez telefón, je zostavená z opätovne použitého animačného materiálu z predchádzajúcich epizód. Pani Winfieldová a Dr. Hibbert sú obaja znovu použití z epizódy Bart's Dog Gets an F (1991). (Pat.Ko)

Simpsonovi - Cena lásky (1991) (epizoda) (S03E08)

• Zábery Lisy, ako volá Homera do práce a hovorí mu, že ho miluje, sú opätovne použité z epizódy Bart's Dog Gets an F (1991), keďže v tejto scéne je zreteľne vidieť, že Lisa má príušnice. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Spasitel zabijákem (1992) (epizoda) (S03E19)

• V scéne, kde je Flanders v Burnsovom sídle a snaží sa presadiť recykláciu, Burns hovorí, predtým než pustí psy: "Vidím, že máte bežeckú obuv. To je dobré." Tu môžete vidieť, že Flanders má na svoje športové topánky zo scény z epizódy Bart's Dog Gets an F (1991). (Pat.Ko)