Simpsonovi - Jaký otec, takový klaun (1991) (epizoda) (S03E06)

• Keď rabín Krustofski vidí, že sa Krusty stal klaunom proti jeho vôli, hovorí po jidišsky "oy, vei is mir", čo sa prekladá ako "ach, beda je pre mňa". (Pat.Ko)

Simpsonovi - Jaký otec, takový klaun (1991) (epizoda) (S03E06)

• Na začiatku, keď Krusty odchádza do svojej šatne, komentár na DVD upozorňuje, že jeho tvár na dverách, spolu s pozadím v tvare trojuholníka, tvorí Davidovu hviezdu, naznačujúc židovskú tému epizódy. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Jaký otec, takový klaun (1991) (epizoda) (S03E06)

• Sendvič "Krusty Claun" v Izzy's Deli je ironicky plný nekóšerných potravín (šunky, klobásy, slaniny). Krustyho láska k bravčovým produktom bola neskôr ďalej rozvinutá v seriáli. Sendvič tiež obsahuje majonézu, ktorá je v židovskej kultúre často vysmievaná ako niečo, o čo žiadajú iba nežidia na svoje sendviče. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Jaký otec, takový klaun (1991) (epizoda) (S03E06)

• Meno asistentky Krustyho, Miss Pennycandy, odkazuje na sekretárku Jamesa Bonda, Miss Moneypenny. Obidve ženy sú zobrazené ako emocionálne viazané na muža, pre ktorého pracujú. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Jaký otec, takový klaun (1991) (epizoda) (S03E06)

• Tento diel určuje domovisko Krustyho v detstve na Dolnej východnej strane Springfieldu, avšak v predchádzajúcom diele s názvom Krusty Gets Busted (1990) je spomenuté, že Krusty mal svoj skromný začiatok v Tupelo v Mississippi. (Pat.Ko)