Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Fugito

Kreslený seriál, ktorého nikdy nebudem mať dosť , lebo už tak silno sa zakorenil v mojej hlave, že si neviem ani predstaviť , že by nemali vychádzať ďalšie časti - ale to asi každému z nás. Jednoznačne už je to časť Ameriky, a Simpsonových rodinka sa ju nechystá opustiť. Pekná komédia o americkom sne. ()

natalie15

Na otázku prečo sú Simpsonovci taký geniálny, môžem odpovedať len takto. Dokážete sa s postavami a ich životom stotožniť. Zažívate s nimi všetky ich problémy, ale aj radosti... Geniálne postavy tvoria geniálny seriál. Popravde, neviem si svoj život predstaviť bez Homera, Marge, Lisy, Barta, Maggie, Vočka, Mr. Bernsa... atď. *****. ()

Crybaby

Zabava, ktoru najdeme mozno v dvoch kreslenych serialoch, fakt velkolepy pocin ktory si zasluzi viac ako 4* ale posledne serie nie su prilis dobre, ale ajtak pobavia, serial ktory si pamatam uplne ako malicky chlapec, fakt som stastny ze sa mam naco stale pozerat :] ()

pepad3

Seriál, který funguje přesně tak jak má a nikdy neomrzí. Výborné vtípky, nádherná kreslená animace, bez které si simsny nedovedu už ani představit. Kdo nezná Simsny, jako kdyby nežil. ()

xpaja

K The Simpsons již bylo vše řečeno. Prostě nejlepší animovaný seriál. Jen bych podotkl, že mám raději dřívější série, které se více zabývali typickými sociálními, politickými a prostě všemi problémy bežných američanů. V pozdějších sériích se trefná satira vytrácí a bývá často nahrazena lacinějším situačním humorem. ---== 95% ==--- ()

-VINCE-

Tento úžasný seriál mě doprovází celý můj život. Je vlastně skoro stejně starý jako já. Simpsonovi zná každý po celém světě. Za ty hodiny, dny, měsíce, roky zábavy musím strašně děkovat. Úžasný český dabing, který kvalitě seriálu strašně napomáhá je to krásný žážitek. 1. série je taková zvláštní, místy až depresivní. Od 2. - cca 15. série je nadšení a zábava plná hlášek, celebrit, kultovních gegů a situací, které už zlidovatěli a normálně mezi lidmi kolují. Bohužel další řady už strácí pomalu dech. Není se čemu divit. Tolik let nejde fungovat na 100% a musí to jít pocítit. Objevuje se mnoho parodovaných filmu, speciální čarodějnické díly už nejsou originální. Zatím poslední u nás vysílaná 22. série je toho důkazem Ale stále se na tento seriál s láskou dívám. Nikdy nezapomenu na tuto žlutou rodinku a ostatní obyvatelé městečka S...... Kdo by taky zapoměl na Homera, Barta, Lisu, Marge a Maggie. Budu se dívat až do konce a potom samozřejmě taky. ()

rischa65

Málo kdo ví, že seriál v době svého vzniku nesměl do americké veřejnoprávní televize. Není divu, Homer nebyl ten správnej představitel Země neomezených možností. A jeho syn Bart? Taky skvělej! Škoda jen, že serál nedostal v minulosti v našich televizích lepší vysílací čas. Mohl být ještě populárnější, jak by si určitě zasloužil. ()

greeny

Jeden z mých prvních oblíbených seriálů. Matně si vybavuju, jak mi ho mamka cca v pěti letech zakazovala, s tím, že není pro děti a nejspíš měla pravdu...tyhle kreslené postavičky šíří humor, který pochopíte až v určitém věku a přiznávám, že některé narážky mi nejsou jasné doteď (zvlášt ty na různé postavy, které evropanovi nic moc neřeknou)...každopádně poslední díly, sic jsou krásně barevné, ztrácejí šmrnc a člověk se u nich zasměje tak jednou, dvakrát...škoda, škoda... ()

Kapka68

Prostě žlutá rodinka ze Springfiledu. Zná je každý, vaše děti, vy, vaše rodiče a troufám si říct, že i některé prarodiče. Zkrátka a jasně - klasika, která nikdy neomrzí! (97 procent) ()

MP17

Seriál, který sleduji prakticky od začátku a jeho přítomnost v mém životě beru stejně samozřejmě, jako že mi svítí žárovka v bytě, nebo že mi hřeje topení. V prvních sezónách byl seriál trošku neuspořádaný graficky, Springfield nebyl ještě takový ten celek známých a definovaných postav (např. Smithers a Wiggum jsou v některých dílech za černochy), ale opravdoví fanoušci seriálu nedají dopustit na epizody, které se dnes dají nazývat "zlatou klasikou". Jsou to kromě vánočního otevíráku například "Je Krusty vinen? Bart generálem, Bart propadá, Ďábelský Bart, nebo Šílený Homer". Společně s hitem "Do the Bartman" jsou tyto díly pro mě symbolem mého končícího dětství. Počínaje sérií 4 najel seriál na uhlazenější grafiku a prakticky nevybočoval z maximální míry zábavnosti, na které, dle mého názoru, jel nepřetržitě až do konce série číslo 12. Touto sérií podle mě skončilo zlaté období Simpsonových a nastaly zásadní změny v chování hlavních postav. Především Homer doznal velmi špatné transformace z líného, věčně hladového, nicméně rodinně založeného přerostlého dítěte na agresivního uřvaného vymaštěného kreténa. Z Marge se stala nesnesitelná puťka a sourozenecké, vlastně obecně rodinné, vztahy se z běžného kočkování někdy změnily až na otevřené nepřátelství. Úroveň příběhů samotných šla také dolů, nahoře se držely zejména čarodějné speciály a sem tam nějaký díl se samozřejmě povedl. Nicméně mě osobně už tento seriál od třinácté série vůbec nebaví a díly od tohoto data jsem viděl každý maximálně tak jednou dvakrát. Stejné je to i u českého dabingu - podle mě nejlepší počin v historii tuzemského seriálového dabingu, těsně překonávající i Červeného trpaslíka. Všemu vévodí Vlastimil Bedrna, ale můj tajný tip je Dalimil Klapka v dvojroli Skinnera a dědy Simpsona. Jaká to ovšem náhoda, od třinácté série a nahrazení pana Bedrny Vlastimilem Zavřelem je to prostě špatné. Změnila se sice jen jedna postava, ale naprosto zásadním způsobem. Jak popisuji změnu charakteru Homera výše, tak Zavřelův hlas tuhle přeměnu jen podtrhuje, jaká to zajímavá náhoda. V celkovém hodnocení je to ovšem jasná plná palba. Můj Top-ten epizod: Bart vs. Austrálie, Akta S, Homer jde studovat, Homerovo pěvecké kvarteto, Radost ze sekty, Muž, který věděl příliš mnoho, Homer versus 18. dodatek ústavy, Je Krusty vinen?, Kdo z koho, Homer strážcem zákona. ()

BisiJoker

Parádní zábava skvělé hlášky,nikdy nekončící vtipné scény.Je zajímavé sledovat vývoj animací od první série a do té 23-24.Nevidím jediný světlý bod,každý díl je originální možná jen škoda že nežiji v USA a nevím tolik o tamější politice na kterou se v Simpsonech často naráží to ale nic nemění na tom že je to nejlepší ''animák'' vůbec. ()

m.p.mysacek

Kdo by neznal tehle ulítlý kreslený seriál. Série od série se zlepšuje. Koukám na něj už odmala a i teď ho ráda sleduju. Vždycky mi dokáže zlepšit náladu a občas i rozesmát. ()

TylerDurden

Naprosto geniální satira amerických maloměšťáků a celých spojených států. S každým opakovaným sledováním nějakého dílu nacházím souvislosti s něčím z kinematografie, muziky nebo americké politiky. Je jasné, že pro evropského a hlavně českého diváka je víc jak polovina skrytých vtipů k nepochopení, ale když zabřednete do zkoumání americké kultury zjistíte, že každý pohyb je narážka na něco, co mladý divák neznalý historie nebo starší po dlouhou dobu odříznutý od americké kultury prostě nepochopí. ()

Forum.

Nemůžu dát pět hvězd a to za ty morality na konci každého dílu. Jinak je to kult , který změnil spoustu věcí ve světě. 80% ()

Todd_Hewitt

Asi jsem divnej, ale mě se to prostě nelíbí....Je to trapný....Pár dílů se mi sice líbí, ale to je tak všechno..Musím říct, že neznám horší seriál...To už si radši pustím Tisíc a jedna noc.. ()

CorvusBlek

Kdysi dávno, kolem roku vzniku ano, bavilo, když jsem přišel ze školy, ale po pár letech to neustálé opakování replik, kdy někdo něco řekne a vzápětí je to doloženo obrazem mě to fakt už docela nasralo... ()

hondza87

Klasika všech klasik. Seriál který mě doporvází, dá se říct, celý život. Jen je škoda, že poslední série jsou co se humoru týče dosti vyšeptané. ()

Lula.cz

Žlutá rodinka Simpsonů provází v podstatě celý můj život. Díky Bohu, protože který jiný seriál, ať hraný či animovaný, má tolik fanoušků po celém světě tolik let? Navíc s perfektním českým dabingem všech postav. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června