Simpsonovi

Ukázka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Mira00

Chyba je, že jsem se na to nekoukal v dětsví, teď v dospělosti když si to pustim tak tomu ne a ne přijít na chuť. ()

Citera_Mor

Klasika, ktera nezklame. Mam pocit, ze sledovat Simpsonovi jsem zacala drive, nez chodit nebo mluvit :] A ten dabing! To uz se dnes jen tak neslysi. ()

Jastřabík

Jejich definicí je „vykrádání sebe sama“. Souhlasím s ustáleným názorem, že zatímco ze začátku byl médiem seriálu „americký způsob života“, někde po 10. sérii jsou médiem samotní Simpsonovi. Tato inflační výtka je pěkně vidět v detailu - když je v pozdějších epizodách záběr na nějaký „dav“ a „náhodné“ seskupení lidí, tak tam jsou vždy vyskládané jen známé postavičky. Forma se zavírá do sebe. … Snad kdyby se třeba rozhodli v roce 2000 nechat zestárnout o deset let všechny postavy (tzn. chytit teenage étos populární kultury), možná by se něco z původní vážnosti, jemnosti a ironie zachránilo (takhle jsou Bart, Lisa a Maggie neidentifikovatelného mentálního věku), takhle došlo při páření pouze vnitřních pravidel k degeneraci. Současní Simpsonovi jsou něco jako „miss world“ – purifikovaný model, krása a perfekce, která přesně splňuje pravidla svého druhu, ale odráží poslušně pouze triviální obraz světa. Tím naznačuji, že mi nesedla novější počítačově vyčištěná animace, která je sice perfektní, protože je čistá a jednoduchá. Dále by se šlo ještě hlouběji zamyslet, jak jsou Simpsonovi slátaninou anachronismů a hyper-aktualit, kdy se snaží něco nepochopitelně udržet z důvodů svých trademarků (např. zařízení domu Simpsonových) a něco likviduje (např. ruční kresbu). Vlastně populárně kulturní zobrazení významu „novosti“ v „neo-konzervativismu“, kterým je Fox zástavou. Proto pro mě nesledovatelné, protože mi vadí, jak je vše „neocon“ vulgární a pudové v obsahu a zároveň pedantské a puritánské ve formě. … Nejoblíbenější série 2., 3. a 8. Po 12. stačilo díl vidět jednou, někde po 18. nesledovatelné. ()

Don_Salier

tak tenhle kult mě nějak vynechal, nepřipadají mi vtipní, spíše trapně směšní, takže většinou raději přepínám na něco jiného ()

Odpocivadlo

Totálny poklad, tento seriál sledujem už roky a stále ho sledujem kvôli jemu!!! Áno je to Homer, najlepšia kreslená postavička aká kedy bola nakreslená a tie jeho zážitky, a to aký je hlúpy že niekedy pri tom tŕpne aj úsmev to je proste úžasné. Najlepší kreslený seriál na svete, proste dokonalosť. ()

Flocke

Musel sem v hodnocení ubrat jednu hvězdičku. Od 18 řady je to čim dál nudnější a musim to hodnotit přece jako celek... ()

kubilov

Seriál, který jednoduše snese tu nejpřísnější kritiku. Spousta skvělých vtipů, sympatických postav, speciálních dílů i dalších věcí, kterými si tým Matta Groeninga naklání stále víc a víc diváků všude po světě. Simpsonovi jsou opravdu kultovní seriál, který je tu s námi už téměř čtvrt století. A navíc, jako jeden z mála seriálů stejně skvělý v originále i s dabingem. Oblíbená postava: Homer Simpson ()

LordArthas

V dnešní době kult, nejlepší animovaný seriál! Starší díly jsou sice vtipnější a scénáristicky lepší než ty novější, ale na druhé straně zase HD kvalita a vše lepší a modernější přináší také své ovoce. Simpsonovi stále drží laťku velice vysoko! ()

Snowball odpad!

Najpreceňovanejší seriál súčastnosti. Otrasný humor, idiotské hlášky, nudnú postavy, oničom príbeh. Nikdy nepochopím prečo je táto somarina tak obľúbená. Skvelo to povedal kolega J*A*S*M nižšie. ()

Marty_cz

Vtipný seriál u kterého nikomu ani nevadí, že po 25 letech jsou všichni stejně staří :D. Každopádně už jen to, že ten seriál má 25 let dokazuje to jak je úspěšný. ()

Torall

25. řada je neuvěřitelně nudná. Navíc mi občas připadá, že se snaží napodobit Griffinovi, na který Simpsonovi nikdy nebudou mít ()

blondboss

Nakoľko som nevidel všetky série, dávam teraz hodnotenie po prvých 10 sériách a potom to budem postupne upravovať. Každopádne Simpsonovci sú tak mohutný fenomén už desaťročia, že jednoducho je psou povinnosťou dať päť hviezdičiek. Trefným a inteligentným humorom sa tu riešia rôzne problémy a táto podarená rodinka sa stala mojim miláčikom, špeciálne Homer s jeho naozaj tupým postojom k životu, ktorý je fascinujúci. Niekedy mi trošku vadia trápne spievané okamihy, ale tak holt, iným sa to určite páči. 95 % ()

Hadek10

Prostě Simpsonovi - Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie - kdo by je nemiloval. Vždy jsme byli pospolu; v létě, v zimě, v nemoci, ve zdraví, v dobré i špatné náladě a i když je znám od začátku do konce skoro nazpaměť, nikdy mě neomrzí! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června