Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

Recenze uživatele waits k tomuto seriálu (64)

Homer slouží vlasti (1998) (S09E19)

"Může být Homer Simpson komunista? K tématu se vyjádří jeho otec. Homer není žádný komunista. Je to lhář, žrout idiot a komunista, ale v žádném případě není pornohvězda." Sakryš, koukám, že už to zveřejnil i kolma. Nevadí. tak jsem se u toho zasmál, že to tady může být klidně dvakrát. Výborná epizoda. ()

Outsider-art (1999) (S10E19)

Výborný díl vykopnutý sestavováním grilu a zakončeným povedenou konceptuální performancí. Součástí je i exkurz do galerijního světa s Piccasem,nebo Warholem. A kdo se zasmál u hlavní dějové linky se snoby obdivující ousider-art, ten by měl sáhnout po knize Dona Thompsona Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů ()

Stařec a moře průšvihů (1999) (S10E20)

Scénář obstojí sám od sebe, ale Simsponovi vždycky uměli vtipně propojit děj s popkultuními odkazy. V Old man and the C student (hříčka s Old man ant the sea Ernesta Hemingwaye) se historkou nenásilně prolínají beatlesovský Perný den a Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem. ()

Speciální čarodějnický díl (1999) (S11E04)

Vsechny tri dily (I know what you did.., Xena, virus 2000 "Stale slysim.jeho vesely smich") skvele, jen prekladatelska Ross Perotova byla trochumimo. ()

Homerova rock'n'rollová brnkačka (2002) (S14E02)

Výborná epizoda, ve které se Homer účastní RnR tábora s instruktory Mickem Jaggerem, Keithem Richardsem, Elvisem Costellem, Lenny Kravitzem, Tomem Pettym a Brianem Setzerem. Uslyšíte "It's Only Rock 'n Roll (But I Like It)", "Rip This Joint", "Start Me Up", "She's So Cold" od Stones; "Are You Gonna Go My Way" od Lennyho Kravitze, "Pump It Up" od Elvise Costella a "The Last DJ" od Toma Pettyho . Jagger: Tábor končí, Homere, všichni musíme domů, můj trávník se sám neposeká. ()

Bart versus Líza versus 3. A (2002) (S14E03)

Bart (paroduje) Jsem doktorant, je mi 30 a loni jsem vydělal 600 dolarů. Marge: Barte, přestan se posmívat. Ten člověk jen učinil děsivé životní rozhodnutí ..... Flanders:. Vy jedny studentky. Poskvrnili jste pornografií internet. ()

Namakaná máma (2003) (S14E09)

U Simpsonů je radost vyhledávat popkulturní odkazy . Marge v tomhle dílu vyřeší situaci stejně jako Sonny v Kmotrovi, trénuje při hudbě z Rockyho a po rvačce v baru slyšíme Adagio for Strings ze závěru Čety. ()

Chytrý a chytřejší (2004) (S15E13)

Hlavni dějová linka (soupeření sourozenců) spolu s pop kulturní odkazy (Eurythmics, Moon River aj) a Wiggumovými komentáři v muzeu drží díl spolehlivě vysoko. ()

Nepřátelé státu (2004) (S15E21)

"Tak to vidíte, Springfield nenávídí Ameriku" (proloženo ženou v Hijábu, volající Sláva Simpsonům)...Je s podivem, že Simpsonovi dokážou Americe podat vtipně i přehnanou reakci na urážku vlajky a to ji berou vážně i demokrati (kromě progresivistů, samozřejmě). "Jste zatčeni na základě zákonu o neomylnosti vlády' "Je Bůh dost velký vlastenec?" Na Foxu! (Asi je ukolébal Posledni registrovaný demokrat - vyšší daně, vyšší výdaje! a Billl Clinton ve vězení - Chci svůj denní tisk!":) A na konci poněkud neaktuální: Existuje jedna skupina lidí, která je v Americe vítána - imigranti bez dokladů. ()

Homer kandiduje (2005) (S17E06)

Bart: Hey, Mom. Can I have some money to buy Dad a present? Marge:If I give you money, how is the gift really from you? Bart: Where do you get your money? Marge: Here's a 10. Make your own card. Politická (dobrá!) satira prošpikovaná skvělými dialogy. ()

Holky těžší to maj...? (2006) (S17E19)

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Originální název odkazuje na skladbu Cyndi Lauper, začíná skvělým Itchy-Scratchy muzikálem (odkaz na Lvího krále) s africkými rytmy, zazní také předělávka I Know What Boys Like od Waitresses a končí ukázkou Thick As a Brick od Jethro Tull. Výtečným je tenhle díl ale samozřejmě hlavně dějem - Skinner, snažící se zoufale zahladit své sexistické přeřeknutí (chlapci jsou v matematice nadanější než chlapci), feministky se svým "Jste horší než Hitler" a dívky učící se konečně genderově vyváženou matematiku '"Jak voní znaménko plus?" a "Jaké v tobě vzbuzují čísla pocity?" Výborné. ()

Žabař, kuchař, manželka a její Homer (2006) (S18E01)

Díl sice referuje k dramatu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover) a navíc tu hostuje Metallica, ale celá hlavní linie včetně citovaného závěru jsou odkazem na Kmotra. "To muselo stát peněz! Ani ne. Náklady se dají výrazně snížit tím, že za materiál, práci nebo pozemky nezaplatíte." ()

O jazzu a jiné zvířeně (2006) (S18E02)

Mainstreamové publikum (obzvlášt ve středu Evropy) musí být úplně vedle, z toho, jakou hudbu je taky možné v Simpsonech slyšet. Nejdřív se Bart srazí s White Stripes hrající "The Hardest Button to Button" a pak se dokonce ocitne v klubu, kde jamuje "Take Five" od Dave Brubecka . Další odkazovanou skladbou je "Little Green Bag" od George Baker Selection, včetně vizuální nápovědy k Reservoir Dogs. . Paráda! ()

Zlatá devadesátá (2008) (S19E11)

Lahůdka 19.serie. Marge koketuje s profesorem Augustem (jak ten svět pokročil, dnešní parodie liberálního universitního profesora by mohla být neskonale ostřejší) a do toho Homerova kapela Sadgasm pere odkazy na seattlovský grunge, rocková mainstream 90 let (Shave Me - viz Rape me, Politically Incorrect viz Frances Farmer Will Have Her Revenge On Seattle, obojí Nirvana, Margerine viz Glycerine od Bush). Super. ()

Láska po springfieldsku (2008) (S19E12)

Všechny tři odkazy skvělé, u Sex Pistols navíc s očekávaně zdařilou hudební složkou (u Simpsonů pravidlem), včetně "Ever Fallen in Love?" od The Buzzcocks., závěrečné "Taxi to Heaven" z filmu Sid and Nancy (Pray for Rain) a promichané "Neat Neat Neat" od The Damned, se "Saturday Night" od Bay City Rollers (Martin u Jukeboxu). ()

Jedeme na Sundance (2008) (S19E18)

Druhý vrchol 19.serie s festivalem Sundance a dvěma věrně podanými civilními dokumenty Life Blows Chunks (Nelson) a Capturing the Simpsons (Lisa). Navíc hostující Jim Jarmusch, Woody Allen a John C. Reilly.. ()

Ztraceni s GPS (2008) (S20E02)

Skinner: Out of gas? But how? I put a dollar in this morning and we've only driven 90 cents! Skinner s mother:You had to drive with the windows down, didn't you, Rockefeller?" A s Dennisem Learem je fakt legrace (Viz třeba kniha Rakovinu nevyléčíš) ()

Speciální čarodějnický díl (2008) (S20E04)

Transformers 4*, Homer likvidátor celebrit (s odkazem na Mad men from Manhattan) 3, Dýně a krocan 5 ()

Pohlednice ze Springfieldu (2010) (S21E14)

"Heslem všech Simpsonů bylo V nejlepším přestat!" Bohužel ne. I na téhle epizodě je vidět, kam se celá série šine. Lisa stejně jako v epizodě Lisa the Simpsons (17., v 9 sérii) řeší své předky. Ale zatímco starý genearologický díl byl skvělou zábavou, nové nahlédnutí do rodokmenu se ukazuje být mravokárnou historkou o nespravedlnosti otrokářství. Po hříchu, bez humoru. A to je ještě jeden z lepších dílů 21.série.. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června