Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hudební komedie o tom, jak udržet čtyřicet holek na řetězu.  Veselé příběhy ze života dospívajících dívek a chlapců jsou doplněny krásou dívčího sborového zpěvu, emocionálně zesílenou rafinovaně zvoleným prostředím, ať již Prachovských skal nebo soboteckého Humprechtu. Ústředním motivem je rivalita dvou sólistek sboru a jemně naznačené nebezpečí dětského „primadonství“. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (48)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,, Teda ale ti naši vojáci jsou stejně pašáci, podívej jak rychle byli pryč'' - Komunistický dětský film o pěveckém sboru a jeho štaci. Obsahově a herecky je to o ničem. Nezastírám však, že některé klasické záležitosti doprovázené sólovým zpěvem mně nenechávaly chladným... Někde hluboko uvnitř mně tenhle film díky sborům chytl za srdce. Ale spíše to bude tím, že mám rád klasickou hudbu a zěv hudbu než čímkoliv jiným. Dvě třešně. * * ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Já tuhle hudební komedii mám docela rád :-) Prvně ji produkovala ČST Ostrava, kulisy vysokých pecí nejde přehlédnout a za druhé i další výběr exteriéru v okolí hradu Trosky, nebyla určitě vůbec špatná volba. K oběma místům mám svůj osobní vztah a vzpomínky, proto si je rád tímto filmem nechám připomínat. No a atmosféra okolo dívčího pěveckého sboru, taky není k zahození, takže sledování této oddechové komedie, určitě nebude špatná volba, třeba na pošmourné nedělní odpoledne. ()

Reklama

Honzíno 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku za odhalená ňadra přibližně 13ti leté dívky (možná 14), která se objevila jak v inkriminované scéně během filmu tak na konci ve formě fotografie v závěrečných titulkách - režisér se scénáristou úchylové. Jinak je to výplod křeče v krystalické podobě let osmdesátých. Nejhorší hudba, dialogy, optimistická agitka, že je to všechno správně, co se děje v republice. 80. léta byla pro MJ tolik úspěšná, protože zbytek popkultury byl na popravu. Peklo. Příklad toho, jak Ať žijí duchové jsou naprosto výjimečným snímkem. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, že to má mouchy, ale jestliže se k filmu rád vracím, musí mít plný hodnocení. Josefu Pinkavovi nutno přiznat, že i po šedesátce dokázal držet krok s dobou a točit o dětech a s dětma moderně. Krom toho to má i vtipný momenty (Bronislav Poloczek, Jiřina Jelenská), krásný exteriéry a Gounodovo Ave Maria na zámku Humprecht nemá chybu. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Škola má dovolenou a prázdninové dobrodružství dívčího pěveckého sboru (s jedním klučinou a několika vedoucími) může začít. Poklidně se odvíjející příběh zapůsobí především při pěveckých etudách: uprostřed Prachovských skal, při prohlídce zámku, v třešňové aleji. Hezký symbol hadrového talismanu; výstižně vykreslené charakteristiky, z nichž vyčnívá hlavně malá Míša (Jana Páleníčková), která objevuje na druhých jen pozitiva. Hudba: Zdeněk John, texty: Ondřej Suchý. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Filmovalo se na zámku Humprecht u Sobotky, v Jičíně, Frýdlantu, Mladé Boleslavi, Kroměříži, Skalici, Teplickcýh skalách a v Hřensku u Dolského mlýna. (M.B)
  • Jednu z rolí zde hraje rodilý jičínský občan Zdeněk Řehoř, který se do města až do své smrti v roce 1994 vracel. Na jednom z domů, kde hlavní protagonisté filmu procházejí (Tylova ulice 14) a kde se odehrává většina scén z Jičína, je od roku 1994 pamětní deska tomuto herci. (petr020202)

Reklama

Reklama