Asi to ukončím

• USA I'm Thinking of Ending Things

Poklidný výlet jednoho páru nabere nečekaný obrat a promění se ve strašlivou cestu. (Netflix)

n3uro

Poslední dobou nemám potřebu tu nic komentovat ale tohle se fakt nepovedlo. Hlavně ten konec, kde je vidět že došli nápady. Zlatý Finch. ()

Davidkkk

Kaufmanova tvorba ztělesňuje mnou neprobádané kouty kinematografie, přičemž adaptace knihy Iain Reid je pro mě prvním střetnutím s jeho unikátním pohledem na svět. Výraz originalita je zde nepochybně na místě, akorát zklamaně komentuji, že známky poetismu či uměleckou přidanou hodnotu bych v případě I’m Thinking of Ending Things hledal jen stěží. Nejrelevantnější ránou je Kaufmanova snaha nastolit nic netušícímu divákovi nespočet vedlejších témat zachycujících nejen problémová témata dnešního nefunkčního života a závěrem zcela ignorovat jejich zakomponování do filmu. Jistými momenty, převážně vyvrcholením, snímek jednoduše řečeno práská autorovu neschopnost celkový produkt seskládat po jednotlivých částech od začátku do finále. Úmorné tempo doprovázené třicetiminutovou jízdou automobilem, následným radixem filmu zachycujícím návštěvu rodičů jednoho z páru, končící další půlhodinovou jízdou mě ruinovalo a identicky jako hlavní hrdince mi hlavou blýskala myšlenka ‘Asi to ukončím‘. I přes absurdní snahu zpracovat poměrně stupidně téma rozvodu, rád vychválím precizní kamerové záběry a zkoordinovanou zvukovou stránku. Tím nejlepším na celém filmu jsou naprosto dechberoucí herecké výkony, mluvím především o Toni Collette ve vedlejší roli, jejíž každičkou scénu jsem s nadšením hltal. ()

misbos

Nedal jsem to, tak si to teď jen představuju - aneb - nikoliv milosrdná člověčinka. Věděli jste že: Jessie Buclkey nejen perfektně hraje, ale taky výborně zpívá...? ()

Maximilianus

Zvláštne, no napriek tomu pútavé, s veľmi dobrými hereckými výkonmi, atmosférou a dialógmi / myšlienkami. Postupne a najmä ku koncu mi však prišlo, že to tvorcovia trochu prehnali a moc sa snažia, ale aj tak mám z tohto filmu pozitívny dojem. Určite jeden z tých lepších Netflix filmov. 7,5/10. ()

radeckator

Čím je Kaufman starší, tím víc kašle na diváka. Nechci záměrně říct, že se mu vzdaluje, divácké jeho filmy nebylo skoro nikdy, ale tady to bylo už čiré utrpení. Film tě tak výčerpá, že ke konci už chceš sténat. Kompletní rozklad osobnosti. ()

mira.l odpad!

Takže já se jenom zařadím k zástupu těch, co jen nevěřícně kroutí hlavou a ptají se: "Co tohle kurva bylo?!?" Ne, nepopíšu tady, co se v tom odehrálo, protože jsem z toho nepochopil ani hovno, a ne, nemám v úmyslu si k tomu stahovat návod k použití. Fujtajbl. Mulholland Drive hadr. Tam to aspoň do jisté doby aspoň zdánlivě trochu dávalo smysl, tohle je píčou ke zdi prakticky od samého začátku až do protrpěného a postupně rychloposuvem přivolávaného konce. ()

samkko odpad!

Brutální zklamání. Viděl jsem trailer a říkal jsem si, "hmm, to nemůže být špatné, vypadá to originálně a zajímavě". Čemuž odpovídá i název. No a skončil jsem v polovině a pravděpodobně tam už zůstanu. Film se po celou dobu neuvěřitelně vleče a my posloucháme jen stížnosti, vymlouvání a remcání hlavní NESYMPATICKÉ a neprokreslené postavy. V každé scéně, ve které se tvůrci snažili vyvinout nějaké napětí jsem se smál tomu, jak jim to nejde. A taky že nešlo. (Číselně hodnotit nebudu). ()

Sakee

První půlka je fakt povedená. Je to temné, pořád čekám, co se bude dít dál, příběh a lynchovská atmosféra mě drží v tenzi. Ale pak přišla druhá půlka filmu... ()

ŠpetaMarek

Takový ten film, který se dá odhadnout asi po desáté minutě, ale doufáte, že vás to přelstí. Doufáte, čekáte, nudíte, spíte a pak to skončí a vy musíte na net abyste si ověřili, že jste to v 10 minutě odhadli dobře, protože film vám to neumožní. To není interpretační film, protože má jen jednu interpretaci. Ne, dík. Hvězda za kameru a za Jessie Buckley. ()

Mkartaylas56

No tak tohle byl ještě větší divnofilm, než jsem čekal. Tvorbu Charlieho Kaufmana moc nasledovanou nemám, vlastně jediný film vycházející z jeho hlavy, co jsem zatím viděl, je Věčný svit neposkvrněné mysli. Ten mě ale svou originalitou a formou skutečně uhranul a i díky této předchozí zkušenosti jsem si řekl, že Kaufmanovu nejčerstvějšímu počinu dám šanci. No a nyní, po nějakém čase od zhlédnutí, můžu říct, že jsem si ho vlastně docela užil. Co bych chtěl pochválit asi nejvíce je atmosféra celého filmu, která v sobě nese tajemno, ale zároveň i určitý pocit nejistoty a temnoty. A to hlavně díky podmanivé hudbě, prostředí nočního zasněženého venkova a také zkrátka faktu, že valná většina situací, co nastanou během filmu, je zkrátka podivná, zvláštní a vy neustále nevíte, o co tam sakra jde. K tomu musím pochválit dost nápadité kamerové zpracování, včetně skvělého střihu a v neposlední řadě chci vyzdvihnout i herce (především ústřední dvojici), kteří předvádí skutečně nadstandardní výkony a jsou díky tomu ve svých rolích naprosto uvěřitelní. Co se týče negativ, tak kromě zdánlivě nudných pasáží, kdy spolu dvě postavy vedou dialog dlouhý klidně 20 minut prakticky o ničem, se kterými jsem vlastně ani tak velký problém neměl, chci určitě zmínit to, co dozajista vadilo spoustě lidem (řekl bych, že toto je hlavní důvod nízkého hodnocení filmu) a tím je závěr snímku. Jak jsem již zmiňoval, tak během celého filmu si říkáte, o co tady sakra celou tu dobu jde. Bohužel Charlie buďto nezvládl scénář dotáhnout do smysluplného konce, anebo (spíše) se zkrátka nechal až moc unést a nadhodil příliš velké množství otázek, na které ve finále ani prostřednictvím velice zvláštního, možná až abstraktního konce, nedokázal odpovědět. I tak jsem si ale díky všem zmiňovaným pozitivům snímek užil více, než většina diváků, dokázal mě pohltit tak, jak se to žádnému filmu za slušnou dobu nepovedlo a přestože jej možná hodnotím lépe, než by si objektivně zasloužil, tak je mi to jedno a s chutí mu dávám 75%. ()

Greya

Rysy rozmazaných líců věčně sněhovo literálních a kulturních sekvencí podělané vánice si vyžadují veškerou vjemovou účast, proto nekoncentrovaný uživatel dost možná zaviní prosté nepochopení na jsoucnosti smyslu Kaufmanovic mysli. Surrealistický přístup má sílu v kumulativní marnosti, než-li útěše, snový komentář naopak zvolává identitu konstrukcí všednosti, lidské lhůtě, a tak se titulek obrací sám do sebe. ()

stephano odpad!

Tohle dokouka pouze exot. Nechápu jak na tenhle film někdo pustil třeba i jen 1000 dolarů. Myslím ze pokud by peníze na tento film producenti hodili do kamen, tak svet bude o něco lepší, aspoň se někdo zahřeje. Kaufman je blázen a svoji "rainman genialitu" davno ztratil. PS: od půlky sem přeskakoval postupně až na konec a tohohle rozhodnuti nelituju. ()

SAINTS

Jedna sa o vysoko ezotericky film.ktory si určite najde svojich fanušiokov,aj ked môže pôsobit velmi mätuco a zvlaštne.Vo filme,je vela kulturnych odkazor,film si vyžaduje od divaka značnu davku trpezlivosti.Asi hodina filmu sa odohrava v aute. ()

iz67

Tak tohle je jeden z nejlepsich filmu za poslednich par let. Dokoukal jsem a na 15 minut musel ustrnout. Nebudu vam tu vnucovat svuj vyklad o cem to je. Popisu jen pridavnymi jmeny: tisnivy, chytry, znepokojujici, mily, vtipny, genialni, temny, napadity, laskavy, smutny, vyborny! 2022: Napodruhý ještě lepší. Větší pohoda, kdy už člověk nemusí rizklíčovávat od začátku. Snad jen konec mohl být trochu kratší a střídmější. Ale jako završení cesty, proč nakonec ne. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Země nomádů vítězí u kritiků

Země nomádů vítězí u kritiků

15.12.2020

Přestože by se mohl zdát letošní rok na oscarové filmy chudý, ve skutečnosti tomu tak není. Důkazem budiž předávání filmových cen kritiků z Boston Society of Film Critics, ze kterého vzešlo hned… (více)