Star Trek: Lower Decks

• USA Star Trek: Lower Decks
USA, (2020–2023), 17 h (Minutáž: 23–30 min)

Tvůrci:

Mike McMahan

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (více)

Diskuze

cernakus

Ja o tom dlouho nepremyslel, ze by to bylo kvuli tomu. Ale i kdyz na tom neco je, porad rikam ze to je hl.kvuli tomu, ze je to nejvetsi bizar v STVoy vubec. Ale ano, ta podvedoma TOS tam bude. Ale nemyl se, hodne dlouho (asi 15let) jsem to nesnasel a pri 1.shlednuti jsem to ihned z vhs (hehe, to jsme uz stari paprdi, kdyz pamatujem toto, a co teprve kultovni betamax, hehe) smazal. Takze the Thaw, TOP. 👍👌

PKD

No a to je ještě možnost, že se Gorní rozuzlení nikdy nedozvíme;-)

Víš, že mně nepřekvapuje, že asi nejvíc TOSovská epizoda VOY je tvá nejoblíbenější? Na druhou stranu, "Strach existuje jen proto, aby byl poražen" Je jeden z nejlepších citátů naší Kačky!

PKD (hodnocení, recenze)

Moopsy! Kříženec mumínka s Pokémvonijsou rulezzz! ;-))))) A Voooy 1.díl byl taky hodně fajn. Ani jsem neměl tušáka, že by tam dali Klauna z mého totál TOP Vooooy dílu. Jj. Dalších 8 týdnů bude fajn. Byť mě tedy dosti přequapillo, 2 díly naráz? To jsem snad u nových treků nikdá nezažil. Tohle mohli udlělati s 2.s. SNW, pokud by se vysrali na tu Brodwayskou kokotinku a bez milosti do nás napálili Gornský 2díl za sebou. Ale to nééé. Teď budeme trnouti hrůzou, jak to ve 3.s. dopadne, hahahaha.

cernakus

Mě to nesere. Mám čas si aspoň ukuchtiti ňákej ten žvanec, kemo. ;-) A mimochodem, to jsi nepochopil. Já mám přímo pravěké (tudíž, doba dřevěná je ještě daleko přede mnou:) možnosti, tudíž, když jsem to psal, tak zbývalo! do konce stahovaní 6min. Ne, že celkově 6 min. Checht. A už dost. Mám hlad a jdu čučeti na Mcmahanův Trek. Nikoli Kurtzmanův. Byť je pod vším tím marasmem, podepsán.

PKD

6 minut na stahování dílu?! To máš nějaké dřevní připojení, ne? Já se svými umolousanými 300 Mbity. Má díl za méně než 20 vteřin, protože webshare mi rychleji nejede :-D

Ale na druhou stranu, ideální čas na přípravu večeře... Přeji hezké sledování, případně dobrou chuť ;.)

cernakus

To se ti nedivím. Dostahovávam 2.díl, tak to za asi 6 min. nahodím. Ale pochybuji, že mě i 1.díl nějak výrazně zklame. Ultra náročný den v práci, takže ocením cokoli, hehe.

cernakus (hodnocení, recenze)

Druhý díl napravil zklamání z prvního. Zábavný, zejména jiskření mezi Marinerovou a Ransomem. Mělo to hlavu a patu, fan service byl přijatelný. Upřímně jsem si oddechl. Při paranoie z toho trek kurvícho žida už vidím průšvih všude, i tam kde není.

cernakus (hodnocení, recenze)

No první díl 4 série za námi a abych nespoileroval, tak řeknu jen, že je fan service a guláš bez ladu a skladu. Tenhle díl byl jednoznačně to druhé a považuji ho za velmi slabý díl. Ani jednou jsem se nepousmál, natož nezasmál. Přidání záhadného nepřítele na konci, který se nejspíše ponese celou sérií, to fakt nevylepší.

PKD

O tom nepochybuji, Lower Deci mě doposud v ničem ani v nejmenším nezklamali a nějak si nemyslím, že by s tím začali tady u toho...

PKD (hodnocení, recenze)

Tak konecne. 17.10.vychazi official handbook. To bude hlina! Nevaham ani vterinu. 🤓👌👍🤣 Titan books to jisti. Kdyz uz je ten iglmos v perdeli.

cyphercz

Opakoval jsi se doposud a nijak zvlášť ti to nevadilo, ale ne snad, že bych si chtěl stěžovat. A samozřejmě že platí, proč by taky nemělo? Stejně tak platí i to, co jsem níže psal já - pro internetovou diskuzi docela běžný a nepřekvapivý stav věci. Škoda jen té absence aspoň nějaké elementární slušnosti...
A vřelé díky za tvoji upřímnou starost o moji mentalitu, mužnost a vzrůst, ale snad aby jsi nejdříve začal u sebe a až každý jeden z těch bodů doženeš, tak až potom se staral o jiné, co říkáš.. ? ;)

Jakkob

já už bych se opakoval, platí, co jsem psal níže, netřeba to psát znovu, podesáté, jednoho dne, až mentálně trochu zmužníš a vyrosteš, to pochopíš i ty:)

cyphercz

Jediná fakta tu jsou taková, že ta svá tvrzení, která prezentuješ jako tzv. fakta, jsi doposud nijak nepodložil, ani nedokázal, přestože jsi k tomu byl několikráte vybízen. To z těch tvých faktů dělá pouhé názory, a jako takové nejsou ani víc, ani míň jakékoli jiné. Pravdu a fakta bys musel podložit (na rozdíl od názoru), a to opakovaně neděláš. Jediné, co jsi doposud předložil jsou tvé subjektivní spekulace a úvahy, nic víc. A s takovou si tedy mohu zcela logicky a samozřejmě Lower Decky i nadále nazývat populárním ST seriálem a dokud ty nepředložíš nějakou studii tvrdící opak, tj. víc než svoji spekulaci založenou na číslech z filmových databází, kde ani nevíš kdo je či není trekkie a fanoušek, pak máš min. v tomto ohledu smůlu, co se toho tvých faktů týče.. ;)

Kdo dříve vytáhnul fanouškovství a to, jaký kdo je či není fanoušek, je otázka, a upřímně nemíním zpětně prohledávat tuhle a ty další ST diskuze, kde a kdy o tom kdo začal psát jako první. Jestli ty ano, pak hodně štěstí, ale dokud to někdo nevyhrabe, tak o5 jen těžko můžeš tvrdit, že jsem s tím jako první začal já ;). Já myslím, že jsi to byl první ty, už dávno a nejspíše v nějaké jiné diskuzi, takže... Dokaž mi to, pokud jsem to byl já.

A nevím kdo naříká? Ty jsi ten, kdo tu neustále fňuká a není schopen zkousnout jiný názor, který je navíc názorem a ze kterého jen ty vždycky uděláš něco jiného, aby ses mohl hádat. Já pouze konstatuji, zcela normálně a bez emocí, jak jsou tvé závěry a to co mi podsouváš postavené na hlavu, a jelikož se tak neděje jenom zde, ale i v dalších diskuzích, zatímco se mnou máš problém dlouhodobě jenom ty, je asi nad slunce jasnější, kde je spíše chyba. Ty chceš vyvolávat konflikty, tak buď aspoň chlap a nestyď se za to, když už tak činíš...

na příspěvěk reagoval cyphercz

Jakkob

shrňme si fakta - fanouškovství si vytáhnul ty a pak tu neustále naříkáš jak jsem si jen mohl dovolit zpochybnit to tvé, přičemž jedním dechem dodáváš, že si fanouškovství může každý vykládat po svém... tak jak to teda je, ty popleto?:)) Protože pokud si fanouškovství může vykládat každý po svém, tak zcela logicky můžu já zpochybňovat to tvé, no ne? Opět - člověk co nemá přemýšlení malého dítěte toto chápe a nikdy tu nebude psát všemožné polemiky jako to děláš ty:)

Stejně tak nezávisle na tvém bublinovém pohledu na svět zůstane faktem to, že Lower Decks nejsou "velmi populárním" seriálem, maximálně jakž takž oblíbeným u poměrně úzké skupinky fandů, to jest zkrátka nezlomná realita, jednoho dne to pochopíš i ty, to dětsky naivní myšlení ti nemůže zůstat navěky:)

Eodeon (hodnocení, recenze)

Khanos

já to mám podobně. záleží, jak se to vezme. dávno předtím, než jsem stačil poznat dost lidí z fandomu, jsem v mýtus fanouška Treku coby člověka s pevnými morálními standardy inspirovanými seriálem věřil také. pak přišlo několik srážek s realitou a poté, co jsem byl svědkem spousty fakt nechutných projevů ze strany jiných fanoušků, nejenže jsem tuhle představu začal považovat za mýtus, ale vyloženě mě popuzovalo, kdykoliv si někdo, třeba i v dobrém úmyslu, někde začal malovat obrázek sebe sama a ostatních fanoušků Treku jako nějakých "lepších lidí".

dá se na to ale pohlížet i jinak. ne jako na fakt, že takto fandom reálně vypadá, ale jako na předsevzetí, že bychom se téhle reputaci měli - každý sám za sebe, samozřejmě - snažit dostát. nezmůžeme nic, ale faktem je, že ty seriály svým divákům předkládají k posouzení určitý soubor etických hodnot. můžeme to ignorovat a dívat se na ně jen jako na přízemní zábavu, nic proti dobrému eskapismu. anebo si z toho můžeme vzít příklad. oba přístupy jsou obhajitelné.

ALE pokud se někdo velkohubě ohání, že právě on je ten druhý případ, který se věnuje Treku kvůli jeho ušlechtilým ideálům a osvíceným myšlenkám, pak by se měl ale chovat jako sakra světec, jestli nechce na okolí působit jako král pokrytců. mám pravdu?

Khanos

To asi vysvětli hlavně kolegovi tady níže, aby příště tvá zjevně jinak míněná tvrzení nepoužíval ve svých konfliktových příspěvcích, nedělá tak prvně...

A budiž ti to přáno, já proti tomu nic nemám, nicméně to je tvůj názor a postoj a ten můj je zase můj. Máš k němu asi stejně vážné a seriózní důvody, jako mám já k tomu svému. Kdyby tady či jinde cypher neopakoval dokola tu svoji nedůvěryhodnou tézi o tom, jaký je fanoušek TNG a těch zásad a idejí tam, neřekl bych v tomto ohledu vůči němu ani ň. A kdyby naopak vystupoval jako někdo, kdo má na Treku rád ty konfliktní epizody, tak bych se jeho chování ale vůbec nedivil a naopak si řekl: "Jn, však jak jinak?" ;)
Pokud mi tu ale namlouvá hory doly o tom, jak je TNG nadčasová a nejlepší právě pro tu vyobrazenou a dokonalou lidskou společnost, pak mi to prostě zcela logicky neštimuje s tím, co tady na csfd jinak předvádí, protože to je pak jako "kázat vodu a pít víno", jestli mi rozumíš. V jeho případě káže o dokonalé a veskrze slušné a nekonfliktní společnosti, a tady i jinde dělá všechno přesně v opačném duchu. A někoho takového stran svého názoru kdykoli nazvu nefanouškem, protože to pro mě je prostě max. nefanouškovské a naopak to zavání jedině alibismem pro vyvolání dalšího konfliktu...

Khanos (hodnocení, recenze)

Já nemluvil o fanouškovství ani jednoho z vás, naopak jsem se držel v obecné rovině. Označit mé vnímání něčeho jako prazvláštní je v tomto případě nepatřičné, protože k žádnému z Vás jsem se v této záležitosti nevyjadřoval.

Na tvrzení, že fanoušek Star Treku by se choval jinak, jsem musel reagovat z osobních důvodů. Toto sebe-vnímání alespoň části Trekkies mně iritovalo ještě v době, kdy jsem se považoval za součást tohoto fandomu a inicializovalo to můj rozkol se skupinou. Dodnes jsem na to háklivý.

na příspěvěk reagoval PKD, Jakkob, Eodeon

cyphercz

Vůči tobě laskav při vší úctě nebudu, protože to je jako házet perly sviním s prominutím, tak nač se namáhat? Stejně si vždycky navzdory tomu co jsi tvrdil a psal vymyslíš x a y důvodů pro tvrzení jiné, či zcela opačné, jak si už tolikráte předvedl tady i jinde, takže další důvod proč se netřeba snažit a vycházet ti vstříc.. ;)

A nevím kdo se tu zase čílí, nebo zase vytahuješ tu svoji 100x ohranou pohádku o tom, jak tvé chabé a amatérské trollení někoho vytáčí a irituje, přestože nejde o nic jiného než o tvé podsouvání a spekulace? By ses musel jó o dost více snažit a být o dost zkušenější diskutér, ale takhle tě má každý nepřekvapivě na háku, včetně mě. A kdo ví, zda se za touto tvojí online fasádou neskrývá věčně navztekaný a zamindrákovaný jedinec, co si sem chodí léčit své pošramocené ego? Kdo ví.. ? :)

A pro tebe a Khanose třeba prazvláštní, pro mě trefné a zcela na místě. Však já tu hovořím o svém názoru na tvé tzv. "fanouškovství" a s takovou si mohu tvrdit co chci a ani to nepotřebuji ničím dokládat, ale speciálně kvůli tobě jsem si s tím tu práci dal, protože proč ne? Jestli tobě přijde OK, že se oháníš fanouškovstvím k TNG a zároveň se chováš zcela opačně k tomu co TNG prezentuje, pak o tom já zcela logicky pochybuji. Easy like that ;)

Kdybys nepovídal - nezajímá Tě to vůbec. Jen se chceš hádat a vyvolávat další konflikt, to je rozdíl ;) Platí co jsem napsal prve - Lower Deci jsou populární a Manďák může být a nejspíše je populárnější. Pokud nesouhlasíš, tak nesouhlasíš. Na mém názoru a tvrzení to nic nemění. Objektivně to dokázat ani vyvrátit nemůžeš a pokud to chceš zpochybňovat, mohu stejně tak zpochybnit jakékoli tvé tvrzení. Víc než názorový pat z toto prostě nevytáhneš.. :)

na příspěvěk reagoval cyphercz

Eodeon (hodnocení, recenze)

cyphercz

to byla logika. sémantika by byla, kdybych se vysmál tomu, jak tomuhle pitvání naprosté číčoviny přes celou stranu diskuze máš potřebu říkat "debata". to je seriózně roztomilý. ale tak, jestli ti to pomáhá si kvalitně vyhonit ego, tak si posluž, já se přesunu s krabicí popkornu zase zpátky k přihlížejícím. pac a pusu.

Uživatel Eodeon smazal svůj příspěvek.

Jakkob

byl bys tak laskav a podíval se, kdo že to  jako první vytáhnul fanouškovství v této současné debatě? No ano, byl jsi to ty:) Tak co se najednou čílíš, že reaguju na tvé, jak už Khanos poznamenal, poněkud prazvláštní komentáře stran mého fanouškovství?:) Proč to tedy vytahuješ, když se ti pak nelíbí mé komentáře na tvoji adresu? Aneb opět poněkud marně hledám logiku v tvém chování a přemýšlení...

Jinak moc by mě zajímalo, s jakými to proměnnými x, y, z to pracuješ v oněch spletitých kalkulacích ohledně popularity:)) Hádám, že vedle onoho hodnocení to budou komentáře tvé bubliny či pár desítek nerdů kdesi na facebooku... ó ano, to je velmi směrodatné při globálním pohledu na popularitu toho či onoho seriálu...:)

Eodeon

Edo Edo, ty máš zase po nějaké době dlouhou chvilku a potřebu nimrat se v sémantice, viď? Odpusť mi, když zůstanu u debaty tady s Jákkym, ostatně odpověď na tvé seriózní dotazy najdeš i tam;)

na příspěvěk reagoval Eodeon, Eodeon

Khanos

No já bych to nezmiňoval a nezdůrazňoval, pokud by dotyčný, kterému je to adresováno, hned několikráte tady i jinde nezdůrazňoval, že pro něho je TNG top mj. právě kvůli těm ideálům a hodnotám, které navíc podle něho zároveň nové Treky postrádají. V takovém případě je příhodné a skoro až logické očekávat, že ty hodnoty a morální přesahy pro toho dotyčného asi něco znamenají, nebo by znamenat měly, pokud na ně poukazuje a uvádí je jako faktor, který podle něho v nových Star Trecích schází. Jinak bych na to nepoukazoval, samozřejmě. Pokud o tom ale někdo takto jenom píše, ale chová se a jedná v přesném protikladu k tomu, tak je to aspoň za mě dost divný a jeden pak min. pochybuju buď o tom, jak vážně to s těmi ideály dotyčný myslí a zda jsou pro něho opravdu tak důležitá.

A možná že to hraničí s arogancí, ale o nic víc či míň než tvrzení, že fanoušek musí mít, třeba že na sílu, nakoukané všechny Treky, nebo jakýkoli jiný požadavek kohokoli jiného, vzhledem k tomu, že ty mantinely má každý někde jinde...

Khanos (hodnocení, recenze)

Jakkob

"nýbrž na základě toho, že podle mě by se fanoušek Star Treku nikdy tak jako se ty běžně chováš a jednáš nechoval, a ani nejednal"

Promiň Jakkobe, ale tohle tvrzení hraničí s arogancí. Sledování, případně fandovství vůči čemukoliv, v tomto případě Star Treku, z tebe nikdy neudělá lepšího člověka jen tak z podstaty, vždy záleží na člověku a co se rozhodne příjmout za své. Jestli ses ty rozhodl příjmout ideály Star Treku za své a pomohlo ti to nějak v osobním růstu je ryze individuální záležitost (kterou by mělo spíše posuzovat tvé okolí nežli ty sám, mimochodem (a tím okolím nemyslím zdejší anonymní komunitu)). Znám lidí, co mají Star Trek rádi nikoliv kvůli jeho pseudo-morálním poselstvím a na jejich osobní rozvoj nemá Star Trek větší vliv než cokoliv jiného, co sledují nebo mají rádi.

cyphercz

No nevím, jaké definice máš teď zrovna na mysli, ale na netu ani nikde jinde nenajdeš nic, co by jasně tvrdilo a říkalo, že fanoušek Star Treku musí mít nakoukané všechny ST filmy a seriály, aby se mohl považovat a být považován ostatními za fanouška. Věru žádný oficiální a důvěryhodný ST zdroj nic takového netvrdí a můžeš mi věřit, že ani nikdy tvrdit nebude ;)

Jinak dotaz - ty mé fanouškovství i fanouškovství jiných běžně zpochybňuješ či zesměšňuješ, ale sám se divíš, když ti někdo oplatí stejnou mincí? Hodně zvláštní přístup, jen co je pravda. A jen aby bylo jasno - já a stejně tak kdokoli jiný může dnes a denně tvé fanouškovství zpochybnit, stejně jako ty můžeš zpochybnit to mé ;). Taková je realita. Vtip je v tom, že každý tak činíme na základě svých měřítek a hodnot a tudíž se můžeme vzájemně z kruhu fandomu vyloučit, ale stále se považovat za jeho součást, právě proto že neexistuje žádná definice toho, kdo je a kdo není fanoušek (ačkoli ty sám tvrdíš, že taková definice existuje). Přeloženo speciálně pro tebe - ty mě nemusíš považovat za fanouška a ani já tebe, ale oba se za ně stále považovat budeme a bez jasné definice si to nemůžeme vyvrátit. Chápeš.. ? Asi jsi o5 nepochopil, že já tě tu nevyčleňoval z fanodmu na základě nějaké obecně platné definice (protože žádná neexistuje), nýbrž na základě toho, že podle mě by se fanoušek Star Treku nikdy tak jako se ty běžně chováš a jednáš nechoval, a ani nejednal. A ty mě za něj zase nepovažuješ proto, protože nemám nakoukané všechny Treky. Jako vždy je to patová situace, o které já vím že je taková a jen ty se z toho snažíš jako vždy udělat konflikt, který musí mít vítěze a poraženého.. :)

Ať si je Mandalorian jaký chce, mě Manďák stran popularity nezajímá, ale když už jsi to nakousl, tak jo, má popularitu co jsem tak viděl a četl vysokou, ačkoli jsem zaznamenal k mému překvapení nějaké výtky ke druhé sezóně, ale asi nejde o nic vážného a velkého.
Čísla tady mě nezajímají, resp. není to jediná proměnná, se kterou u popularity pracuji, což jsem už několikráte zmiňoval. Ta čísla zde ani jinde opravdu nejsou to jediné, podle čeho se popularita řeší, aspoň podle mě.
A abych odpověděl na tvůj dotaz, tak já bych to označil třeba pojmem "populárnější" ;) Ano, Mandalorian může a nejspíše je "populárnější" než jsou Lower Deci, ale to nijak nevylučuje mé přesvědčení o tom, že jsou lower Deci populárním ST seriálem. Lower Deci mohou být populární a Mandalorian může být populárnější a pořád to nic nemění na tom, co si stran popularity Lower Decků myslím a zároveň to nevylučuje ani neneguje větší popularitu Manďáka. Zase hledáš konflikt tam, kde není a nikdy nebyl.. ;)

na příspěvěk reagoval Khanos, cyphercz