Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 1
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

vinducha

Za mě nejzábavnější film pana Poláka , je jasné , že pokud měl ve scénáři prsty pan Macourek , špatně to dopadnout nemohlo. Jinak velice neotřelým ve  filmu například shledávám  nápad , obléct pány Menšíka a Brodského do německé důstojnické uniformy , hotový klasičtí "áryjcy" :-) ()

remotrumpet

"Ten Bureš se mi nelíbí, idea naší věci je mu naprosto lhostejná. - Je čas, ověřte si ho!" - "Já toho Bureše zaškrtím." - "Zvláštný člověk tenhle Bureš." - "Waterloo neznám, snáď Watergate?" Takže udusiť sa rožkom, obariť sa čajom, alebo rozpustiť sa vo vani... Všetko málo ;) ()

spoilerhater

Česká variace na legendární Návrat do budoucnosti. Jenže Zítra… vzniklo dávno před svým slavnějším bratříčkem, čili jde o originál. Vtipné, zábavné, skvěle napsané, skvěle zahrané sci-fi, které výborně pracuje s premisou cestování v čase a opakovaného měnění budoucnosti. A jako bonus se ve filmu likvidují nácci a to znamená vždy další body nahoru. Podívejte se na to. ()

Holly_Molly

Když stará česká klasika začíná poctivou hajlovačkou, člověk se nad tim uchechtne. Úvodní titulky s remixovanym Hitlerem jsou taky celkem vtipný, sem tam nějaká ta hláška pobaví, ale jinak? Tradiční blbý český sci-fi (patentováno!), kde se dá koukat tak max na samotnou národní hereckou elitu a to je tak vše.. ()

CrazyWolf

Tak tomu říkám sci-fi komedie! Dobře promyšlený scénář, výborně zahrané... tomu se zkrátka nedá skoro nic vytknout. Nezapomenutelná je třeba vedlejší role americké turistky v podání Marie Rosůlkové, která vytočí Hitlera až k nepříčetnosti. Zoufalý Adolf, který po setkání s ní křičí "Za takových podmínek se přece nedá vést světová válka!" je prostě geniální. ()

McIron

Krausi, to jsou způsoby! Sovák s Menšíkem samozřejmě zastiňují úplně všechny, ale nevadí to. Famózní minirole Nárožného. Jinak pocta českému brutalismu - Hotel Intercontinental, Kotva...interiéry před odletem jsou z metra IPP. ()

ToddB

Trio sympatických nacistů. Člověk se přistihl, že jim skoro fandí :-)) Sovák, Menšík, Brodský .....kde jsou časy téhle herecké generace? :-/ ()

clm

Perfektná česká Sci-fi komédia ktorá dokazuje, že aj z mála sa da vytvoriť nadčasová zábava! ()

hostivít

Není asi lepší komedie, která by využívala nápad s cestováním v čase. Výborné je scéna, kdy jede Kostka s Nárožným a volá sám sobě. Nebo celá první scéna u Hitlera. Vynikající Sovák, Menšík, ale také Rosůlková, Šimánek, Peterka. Je to komedie, která funguje při každém shlédnutí, narozdíl od Vorlíčkových není až tak moc bláznivá a překombinovaná. Skvělé. ()

dikmoreon

tak tento film patri medzi moje najoblubenjsie vobec. Presne moja salka kavy, mozem to pozerat snad 10x za rok a stale sa bavim. Vyborny kusok! ()

tombass

Film mě velmi příjemně překvapil. Dobře zvládnutá sci-fi-comedy s parádní zápletkou a skvostným hereckým obsazením...nadčasové. 90% ()

Barney

Nádhera. Jedna z nejlepších sci-fi komedií, co jsem kdy viděl. Kostka, Menšík, Sovák... Koncert dokonalosti. Jako u mnoha starých českých filmů musím dodat, že být to natočeno v anglicky mluvící zemi s patřičnou propagací, stal by se z filmu celosvětový hit. Takový český zdařilý předchůdce neméně skvělého Návratu do budoucnosti. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016