Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

Aljak

Ďalšia variácia populárnej Popolušky (a veruže je ich už až príliš!). Scenár bol o čosi liberálnejší ako v tradičnej verzii (aspoň nejaká zmena), a prekvapivo napokon aj záver sa odlišoval. Ale inak, nič extra, asi mám predsa len radšej klasiku. Camila bola síce šarmantná, ale postava Popelky v tejto verzii bola na môj vkus až príliš neskromná a preafektovaná. Ohľadom gay "kmotričky" sa radšej ani nevyjadrujem. Jediné, čo sa mi fakt páčilo, boli kostýmy, a predovšetkým očarujúce kulisy zámočku Waddesdon Manor! ()

Maximilianus

Klasický príbeh trochu inak, v modernom šate a s odkazmi na aktuálne genderové záležitosti,  ako gay, trans, feminizmus a podobne. Veci, ktoré ma až tak nepúšťali boli šaty hlavnej hrdinky, ktoré boli podľa mňa v porovnaní s ostatnými šatami najslabšie,  a niekedy až príliš snaha pôsobiť cool a moderne. Ta snaha o cool a modernosť mi ale nevadila nejako výrazne ako v iných filmoch, a to predovšetkým preto, ze film sám pôsobil moderno a jeho zámer bol jasný od začiatku. Nebola to iba akože moderná verzia klasickej rozprávky, ktorú pozná takmer každý,  ale moderný film, ktorý bral v Popoluška inšpiráciu. Pesničky boli skvelé,  výborne zaspievané a niekedy aj ich výber pobavil. Nie je to veľdielo, ale podľa mňa je to vydarená moderná hudobná komédia, pretože tento film sa neberie vážne,  ale rieši aj dôležitejšie témy. 7/10. ()

PanTumnus

Problém nové Popelky je, že působí jako produkt, který se zrodil jen za účelem vytáhnout peníze od rodin. Film chce mluvit o důležitých tématech a pozitivně reprezentovat různé typy lidí, bohužel to nepůsobí autenticky. Abych nekřivdil, pár dobrých nápadů a vtipů tu je, ale snímek zachránit nedokážou. Nejlepší muzikálové číslo: Material Girl. ()

Arsenal83

Asi najhoršia popoluška v dejinách. Takto pokaziť nesmrteľný príbeh. K historickým kostýmom dávať moderné tance, moderné piesne a moderné texty, čistá päsť na oko. A áno, nezabudlo sa na feminizmus. Kedysi princ bol niekto, ku komu sa v rozprávkach vzhliadalo, dnes je to priteplený popleta a všetci chlapi okolo neho sa správajú ako šašovia. A popoluška a ženy okolo nej majú všetky tú dievčenskú silu, častokrát prezentovanú pýchou a pohŕdaním. Camilla Cabello inak vie spievať, ale žiadna princezná to podľa posledných fotiek teda nie je. Vrcholom boli černošské gospely, rapové vsuvky a pokus o "spev" Piercea Brosnana. ()

drake31

Mojich 5* nevybalansuje tieto odpady! či nejako ovplyvním zmýšľanie istých jedincov, no ja som sa bavil... náramne... a nečakane! Po prvom trailery, či prvých reakciách som sa obával, že táto nová verzia Cinderelly bude vážne zlá, no film bol zlý v takom milom duchu. Je to rozkošne hlúpy film, over-the-top cheese vo všetkom, vizuál a zvuk bol bol na každom negatívnom a pozitívnom spektre kvality tak isto ako aj prítomný cast. No napriek tomu, že by sa dalo menovať hodiny prečo tento film nebude učený na školách ako vrchol kinematografie, ja som si ho nesmierne užil práve vďaka všetkému tomu zlému, a samozrejme mnohému čo ma pobavilo. Prevedenie piesní je skvelé, ja som jednoducho sucker pre tento štýl, a oceňujem kreativitu i keď nie vždy to vydalo na 100%, a tie originálne piesne taktiež bavia. Spomínaný cast je tiež skvelý - tí starší s radosťou prehrávali a vyzerali že si užívali ich scény, a tí mladší sršia šarmom, charizmou a takou novotou na obrazovkách. Camila Cabello je krásna, jej hlas sa mi vždy páčil, a áno, rozhodne nie je tou najlepšou a najnadanejšou herečkou, ale to srdce tam je a snaží sa dievča. Mnohokrát som sa z chuti zasmial, avšak mám pocit, že ani raz to nebolo vďaka úmyslu tvorcov. Bavil som sa od začiatku do konca so stupídnym úsmevom na tvári, a to je v každom prípade ten najlepší efekt aký film môže na mňa mať. Táto Cinderella nie je taký beautiful spectacular trainwreck! akým bolo Cats, je to milší, príjemnejší, zábavnejší muzikál, ktorý napriek svojím nedostatkom ma trafil do toho perfektného miesta, a vďaka nemu som mal príjemný Piatkový večer... zážitok ktorý zjavne tunajšie publikum so mnou nezdieľalo, a ja to chápem 😂 Na záver len 🖕 pre bigotov a konzervatívnych looserov, die mad. ()

• Po filmu Zakletá Ella (2004) se jedná o další variaci příběhu o Popelce, kde zazní skladba „Somebody To Love“ od skupiny The Queen. Zatímco v Zakleté Elle ji zpívá Ella (Anne Hathaway), v Příběhu Popelky tato skladba zazní v podání prince Roberta (Nicholas Galitzine). (Joe16210)
  • První film od Columbia Pictures exkluzivně pro Amazon Studios. (Vitox)