Vinland Saga

• Japonsko ヴィンランド・サガ (více)
Japonsko, (2019–2023), 19 h 40 min (Minutáž: 24–29 min)

Předloha:

Makoto Jukimura (komiks)

Hudba:

Jutaka Jamada

Júto Uemura, Akio Ócuka, Ao Takahaši, Hiroki Gotó, Hiroki Jasumoto, Jódži Ueda, Jošimicu Šimojama, Ken'ičiró Macuda, Kenšó Ono, Makoto Furukawa (více)

Po smrti svého otce se Thorfinn přidá k žoldácké bandě jeho vraha Askeladda a trpělivě čeká na příležitost k pomstě. Askeladd mezitím spřádá tajné politické plány. (Netflix)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (27)

První krok (2023) (S02E18)

Ketil v sude prichádza domov aby zistil ze jeho cenná korisť Arnheid sa snažila ujsť. Jeho najcennejší majetok... táto zrada ho dostáva do nepríčetnosti a stráca kontrolu... v hre je aj odkúpenie pár otrokov ()

Válka na Ketilově farmě (2023) (S02E19)

Od poslednej časti nás čaká prestrih na úvod boja. Knut ma so sebou stovku top bojovníkov ktorí stoja proti presile sedliakov. Jatky sú očakávané, avšak ide len o fodder, ktorý nebude chýbať. Master plan sa odohráva úplne inde. Naši hrdinovia sa medzičasom sťahujú na voze preč, kým v diaľke hrmia prvé údery. ()

Bolest (2023) (S02E20)

Arnheid už nemá kam ísť ani za kým. Kým Knutovi zabijaci likvidujú sedliakov, spoza nechráneneho kráľa sa vynára bývalá jednotka jeho šíkov. ()

Odvaha (2023) (S02E21)

Po prvom krvavom strete sa rozhoduje co ďalej. Od Knuta prichádza rovnaká ponuka. Avšak o osude rodu môže rozhodnúť len nástupca, kým je hlava rodiny KO. Thorfinn sa rozhoduje vzdať sa všetkého aby mohol prehovoriť s Knutom, čo samozrejme nedáva zmysel, keďže je sám jeden z top postáv ságy. Stále odmieta uštedriť ranu na úkor schytania stovky 🙃 #NeverHappened ()

Vládce vzpoury (2023) (S02E22)

Thorfinn schyta 100 rán aby dokázal prítomným, že násilím sa nič nevyrieši a s agresorom treba jednať diplomaticky. Vlastne je to taký idealisticky chcimir 🙂 Knut je však rozhodnutý bojovať proti samotnému Bohu aby zachránil vikingov. To je už riadny egomaniak... s takým sa ťažko vyjednava. Sounds familiar? ... it must be difficult to get out of this situation 🤔 #ScreenRant ()

Dvě cesty (2023) (S02E23)

Knut je rozhodnutý bojovať proti samotnému Bohu aby zachránil vikingov. it must be difficult to get out of this situation 🤔 actually super easy, barely an inconvenience. Yeah, Knut sa proste rozhodne zbaliť švestky, rozpustiť armádu a odísť z Anglicka naveky. Tomu vravím vyjednávanie level 9000. V skutočnom svete by Thorfinna zabili za pár sekúnd, všetko dobili, rebelov rozsekali a zotročili. Nuž Vinland je utopia ktorá na tomto svete neexistuje, pretože vždy sa nájde niekto kto chce viac. Takí sme my ľudia... ()

Rodné město (2023) (S02E24)

Posledná časť je skôr už taká akoby potitulkova scéna. Thorfina okrem matky už nik nepozná, keďže život ide ďalej, ako napokon aj samotný Thorfin. Načo ostávat doma keď môže ísť za ideálom kdesi do Ameriky. ()