Pokémon

• Japonsko Pocket Monsters (více)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Režie:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (více)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (více)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiální text distributora)

see_sawandrew

Některé seriály, ačkoli jsou svým způsobem prostinké, čas od času způsobí módní lavinu, a pokémonům se to podařilo. Tento seriál si kolem sebe vytvořil jakousi vlastní mikromytologii, a právě proto jeho popularita vydržela tak dlouho. Narativní schéma cesty za vítězstvím je starší než Japonsko samo, a typologie postav je prostě přizpůsobena tomu, aby jim každé soutěživé dítě fandilo. Potvůrkový svět, který se objevuje i v mnoha jiných japonských seriálech (Digimon, etc.), v sobě nese syntézu fantazie a technologie, oba směry tak populární pro dětské diváky, a navíc stylizované do typického anime. Pokémoni byli geniální tah, a už z toho důvodu si odpad nezaslouží. 55% PS: Díky pokémonům jsem si vydělával své první peníze - kreslil jsem ve škole portréty pokémonů za šest korun na kus. ()

korndaddy

225. nejhorší seriál, ale 222. nejoblíbenější. Paradox. Ale proč ne, v deseti nebo jedenácti mě to prostě bavilo. ()

Wimy

Když jsem byl malý tak jsem tenhle seriál prostě miloval. Každé ráno v sobotu a neděli jsem čekal už půl hodiny před začátkem, abych nezmeškal ani sekundu Eshova honu za jeho snem, stát se "Pánem Pokémonů". Když si chytil nějakého nového, byl jsem v úplné euforii! Jediné co jsem na tomhle seriálu nesnášel byla věta "Rakeťáci už jsou zas tady"... hodnocení souvisí s věkem, kdy se mi to líbilo tzn. 7-9let ()

Daewiik

Snad nejšílenější pohádka a nevyslovitelná jména některých Pokémonů jsou na tom výstřední a boží. S Pokémony jsem vyrůstala! :) ()

adam9

No a co :D Žádní Šmoluové, žádní Supermanové, Batmani, Spidermanové, žádní Kačeři Donaldové nebo kdoví co všechno. Ne, pro mě byla vyvolená tahle ta japonská senzace a Pikachu byl nejlepší! :)) ()

Billie777

Moje dětství. To byli časy. Ještě si vzpomínám, jak jsem se ségrou musely být o víkendu v sedm hodin ráno u televize, abysme neprošvihly další díl. Stará dobrá klasika. Tehdy jsme to žraly, byl to tehdy naprostý fenomén všech dětí, pokémoni byli všude, doma i ve škole (vzpomínám si na gameboye, na hry na Nintendu, na sbírání kartiček a samolepek s Pokémony, které jsme si pak vyměňovaly ve škole a na moje červené bačkůrky s motivem Pikačua). Když se na to podívám teď s odstupem toho dlouhého času, připadá mi to už jako pěkná blbůstka ale vlastně milá, roztomilá. A hlavně nostalgická. A právě proto ty krásné tři hvězdičky. Vždyť to je moje dětství. :) ()

Koda

Co k tomu říct? Už ta znělka naznačuje, že tohle je prostě legendární seriál. První série dobrý, pak už to trochu šlo z kopce, ale nostalgie zůstává! ()

Davej

Měl jsem podobný názor jako vy všichni, ale pak jsem se pokusil nezaujatě podívat na jeden díl a nevím proč, ale docela mě to bavilo. Originální nápad se tomu upřít nedá, nebo už jste někdy viděli něco podobného? ()

wosho

Asi jsem to přehnal a všechny* bych měl srazit, protože na Pokémony bych se vkuse déle než pět minut nedokázál dívat. Jenže když si vzpomenu na svého o deset let mladšího cusinka, tak to nejde. Tento seriál je dokonlý stroj na peníze a je zaměřen na malé caparty. Kdyby tady byl stroj času a kdokoliv z nás by si sebe sama přivezl z minulosti ve věku 5ti let a pustil by mu Pokémony- tak na 99% by to tu malou verzi Pokémon dostal a pak mu pustťe Vykoupení z věznice Shawshank a tá naše malá verze tu velkou verzi pošle do prdele a bude chtít POKÉMONY. Tak to je. Proto se uchyluji k tomu nejhoršímu, dám ***** něčemu ze kterého jsem dostal migrénu a rozbolel se mě jednou i žaludek a já radči byl 15 minut na hajzlu, než abych se s malým bratránkem na to díval. ()

AngiS

Ale proboha, no tak.. Vymejvárna mozků můžou být klidně i Kačeři, tak to zas tak nehroťte. A upřímně - Když to srovnám s klasickýma animákama, mají Pokemoni jedno plus - je mi dvacet, a v klidu se u některých situací zasměju, u Rychlý roty třeba jen koukám a vzpomínám na to, kdy mi bylo pět. ()

Alewar

Myslím, že polovina lidí, kteří dali odpad, to za mlada sledovali stejně jako já... takže bleskový úder pikaču:) ()

Bohemák odpad!

Snad nemusíme být za každou cenu světoví! Z našich dětí tupci amerického střihu, za pomoci asijských ptákovin, snad být nemusí. ()

Lewisek

V dnešní době na to nebudu koukat, ale musím přiznat, že když mi bylo 10 nebo 12, tak jsem každý víkend vstával v 8 ráno, abych se podíval na další díl. A teď ruku na srdce vrstevníci narozeni v roce 1990, kdo z vás ty kartičky nesbíral? ()

Janega

Patril som aj ja do pokégenerácie, ktorá v pravidelných intervaloch sadala víkend, čo víkend pred TV, tiež som dal (či resp. moji rodičia) zarobiť marketingovým monštrám kúpou rôznymi nálepkami, albumami, postavičkami,... I dnes mi je jasné, aké to malo čaro v detských očiach. No mne už nie je 12 rokov, a preto sa na ten seriál už pozerám inými očami. Hlavní hrdinovia, ktorí sú prezentovaní ako kladné postavy, tu násilným spôsobom chytajú a zotročujú isté zvieratká, nie pre potešenie, ale pre absolútne nepochopiteľné súboje, ktorých cieľom je brutálnym spôsobom zneškodniť protivníkových Pokémonov, pričom čím viac Pokémonov utýrate, tým viac ste v tomto seriáli oslavovaný. Pripomína mi to povestné kohútie či psie zápasy, ktoré na jednej strane odsudzujeme, na druhej strane však deťom predkladáme takýto typ seriálu, v ktorom je takéto zaobchádzanie s tvormi nielenže spoločensky akceptované, ale priam uznávané. Preto nemožno o tomto seriáli uvažovať len ako o hlúpom detskom seriáli, ale ako o niečom nežiaducom. Samozrejme aj napriek tomu, že som ten seriál sledoval, zo mňa nevyrástol žiaden agresívny asociál, ktorý sa vyžíva v násilí, ale aj tak si myslím, že treba dnešným deťom poskytovať plnohodnotnejší program. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)