Reklama

Reklama

VOD (1)

S cieľom zapadnúť vystúpia Wanda a Vision na miestnej talentovej šou ako kúzelník a jeho asistentka. (Disney+)

Recenze (62)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračujeme v štýle danom pilotom, tentokrát je to ale možno ešte vtipnejšie. Epizóde dominuje vydarené kúzelnícke vystúpenie Wandy a Visiona, ktoré na prvý pohľad ale až tak vydarené nie je. Do hry sa zapája čoraz viac farebných prvkov a vtedy si môžete všimnúť aj príklon k realite v chovaní postáv. Len tie drobnosti, ako napríklad včelí muž, sú záležitosťou pre znalcov predlohy, ak ju nepoznáme, tak učme sa. ()

darthvader77 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To bylo nejkrásnější kouzelnické představení, které jsem měl možnost vidět a originální subverse trop, kdy všechny kraviny co Vision dělá kvůli žvýkačce Wanda musí racionalizovat, jak nejlépe dovede. Též oceňuji červenou krev na černobílém pozadí, to je něco co vizuálně nikdy nemá chybu. A závěr s těhotenstvím taky skvělý. Prostě má to svoje kouzlo No a ten obleček pomocnice byl k nakousnutí. ()

Reklama

KillHurt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když změna není patrná tak moc, tak způsob natáčení se změnil. Seriál přešel do 60. let. Objevilo se krásné animované intro, kamera nesnímá jen z jedné strany a děj se více odehrává v exteriérech. Je kouzelné, jak nenápadné náznaky problémů se objevují stále častěji a intenzivněji. Tahle epizoda mě definitivně zaháčkovala a těším se na další díly. ()

dennykr 

všechny recenze uživatele

Tldr - jsem rád, že MCU seriály fungují dost podobně jako filmy. WandaVision je super. Od boku můžeme střelit, že WandaVision prostě vypadá jako sitcom, ale tím by zanikla nuancovaná práce s žánrovou inspirací. Může jím být do stejné míry jako byl Winter Soldier politickým thrillerem, tedy jen tam, kde to vyprávění potřebuje. Povětšinou jsou scény doplněny smíchem a snímány ze dvou, maximálně tří kamer, přičemž dominují tradičně studiové americké plány. A v centru prvních dvou zápletek stojí klasicky sitcomové tropy - seznámení se sousedkou a jejím neexistujícím manželem, důležitá pracovní večeře a veřejné představení. Stylizace se asi nejvíc obrací k The Dick Van Dyke Show (a Leave it to Beaver), i tím, jak oba protagonisté hrají. Resp. Paul Bettany je velmi okázalou hrou s Van Dykovým projevem. Jenže veškerá sitcomová iluze se čas od času rozbíjí. Tenhle zakonzervovaný feel-good mikrokosmos je dočasně eskapickým řešením blockbusterových problémů ve skutečném-fikčním světě. A právě dvě úrovně fikčního světa – iluzivní sitcomová / skutečná - se řídí odlišnými pravidly a vzájemně se provazují. Když Wandu nějaká indicie nasměruje k možnosti života v iluzi, sitcom se začne rozpadat. Přichází ambientní hudba, detaily, pomalé nájezdy, tlumenější typ herectví a další věci, které bychom v padesátkovém sitcomu nenašli. Na jedné straně tak můžeme WandaVision chápat jako – relativně chytrý, ale nikterak důmyslný – komentář problematizující existenciální zakonzervovanost sitcomů. Na té druhé pak jako velmi dobré rozšíření MCU na pole seriálů. ()

kockodan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže v prvním díle názorně vidíme, že Vision umí prostupovat hmotou, zdmi, nábytkem i lidským tělem, a proto také dokáže bez chirurgického zákroku vytáhnout překážku z hrdla dusícího se šéfa u večeře, a tím mu zachránit život, ale hned ve druhém díle si nedokáže poradit se žvýkačkou, kterou sám spolkne a která mu zalepí kolečka v jeho vlastních útrobách?? Jako WTF? S tím mu musí pomoci až manželka po té, co ze sebe kvůli žvýkačce ve svém vnitřním androidním strojku udělá totálního idiota přede všemi na jakési talent show. Dále je před ostatními v jakési utopické suburbii, ve které žijí, a která nepatří k žádnému většímu, nebo konkrétnímu městu, vždy v lidské podobě, kterou na sebe vezme aby zapadl, když ale vchází s Wandou do jejich domu vchodovými dveřmi z venku, už je v podobě android-robota s červeným bionickým ksichtem, jakoby tak běžně chodil před ostatními po venku! Nezmění se až po té, co vejde dovnitř. Už jako android vejde!!! No, čekám na ještě další píčoviny, zkraty, hrubé nekonsistence a totální nelogické fuckupy! Titulky na koci každého dílu jsou delší než celá epizoda samotná! Nechápu to nadšení a těch 95% na RT! Zatím po třetím díle se to rozehrává dost pomalu a celkově je to docela nuda. Prozatím 30%, ale nevylučuji, že jestli se to dobře a s nějakým náznakem logiky rozjede, hodnocení upravím. P.S. To, že nejsem zrovna kovaný marvelovský geek asi taky nepomáhá. LOL! ()

Galerie (7)

Zajímavosti (20)

  • V této epizodě se dvakrát objeví logo organizace S.W.O.R.D. Poprvé na vrtulníku na dálkové ovládání a podruhé na zádech postavy v ochranném obleku poté, co vyjde z kanalizace. (Kubaaa97)
  • Reklama na Bova Milk odkazuje na krávu Bovu, která v dětství vychovávala Wandu a jejího bratra Pietra v komiksech. (Kubaaa97)
  • Reklama na kočičí vrhy tetičky A odkazuje na Agathu Harkness a její kočku Ebony, která byla v komiksech spojenkyní Wandy. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama