Reklama

Reklama

VOD (1)

S cieľom zapadnúť vystúpia Wanda a Vision na miestnej talentovej šou ako kúzelník a jeho asistentka. (Disney+)

Recenze (62)

Derek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

nijako extra ma to nezaujalo, prve dve casti su v podstate americky sitcom z rokov 60tych (ala bewitched) s par momentmi ktore daju vediet ze sa nachadzame v marvelackom svete. uvidim ci to dopozeram az po 3. casti, lebo zatial to bolo len same naznacovanie co nas caka. len dufam ze serial nebude len v podstate predpriprava na dalsi marvelacky film v kinach, ktory bude potrebny aby clovek pochopil co sa vo filme bude diat. snad sa mylim... ()

MartyZcz 

všechny recenze uživatele

Jako seriál po vizuální stránce pěkný. Po příběhové stránce to bude určitě s dalšími epizodami určitě také super ale zrovna u tohodle by to měl Disney vypustit vše najednou. Ani po druhém díle nemám totiž pocit, že bych byl natěšený na další díl na který se musí čekat týden jako u jiných seriálů. 😅 Uvidíme co nás bude čekat dál. ()

Reklama

dennykr 

všechny recenze uživatele

Tldr - jsem rád, že MCU seriály fungují dost podobně jako filmy. WandaVision je super. Od boku můžeme střelit, že WandaVision prostě vypadá jako sitcom, ale tím by zanikla nuancovaná práce s žánrovou inspirací. Může jím být do stejné míry jako byl Winter Soldier politickým thrillerem, tedy jen tam, kde to vyprávění potřebuje. Povětšinou jsou scény doplněny smíchem a snímány ze dvou, maximálně tří kamer, přičemž dominují tradičně studiové americké plány. A v centru prvních dvou zápletek stojí klasicky sitcomové tropy - seznámení se sousedkou a jejím neexistujícím manželem, důležitá pracovní večeře a veřejné představení. Stylizace se asi nejvíc obrací k The Dick Van Dyke Show (a Leave it to Beaver), i tím, jak oba protagonisté hrají. Resp. Paul Bettany je velmi okázalou hrou s Van Dykovým projevem. Jenže veškerá sitcomová iluze se čas od času rozbíjí. Tenhle zakonzervovaný feel-good mikrokosmos je dočasně eskapickým řešením blockbusterových problémů ve skutečném-fikčním světě. A právě dvě úrovně fikčního světa – iluzivní sitcomová / skutečná - se řídí odlišnými pravidly a vzájemně se provazují. Když Wandu nějaká indicie nasměruje k možnosti života v iluzi, sitcom se začne rozpadat. Přichází ambientní hudba, detaily, pomalé nájezdy, tlumenější typ herectví a další věci, které bychom v padesátkovém sitcomu nenašli. Na jedné straně tak můžeme WandaVision chápat jako – relativně chytrý, ale nikterak důmyslný – komentář problematizující existenciální zakonzervovanost sitcomů. Na té druhé pak jako velmi dobré rozšíření MCU na pole seriálů. ()

Orion12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V druhé epizodě se z 50.let přesouváme do 60. a tato epizoda zase vzdává hold nejoblíběnějším sitcomům tohohle období. Obraz zůstává stále černobíly a úzký. Tahle epizoda nebyla tak zábavná jako ta první , ale o něco více mysteriozní (proč v městečku nejsou žádné děti, tajemné zvuky z rádia, barevné letadlo , záseky lidí atd.) Epizoda nechá více otázek než odpovědí a to je dobře , určitě to brzy zjistíme. Stále je to solidní podívaná , ale ne každého to může bavit. Těším se na barevné epizody už. ()

HERGImanCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Černobílý sitcom pokračuje! Druhá epizoda přichází ve stejném stylu jako ta první. Za mě je sice o trochu slabší, protože zápletka epizody mi nepřijde tolik vtipná, ale to je asi věc vkusu každého diváka. Krom toho se tu objevují další náznaky, že je něco špatně, které diváka udržují v napětí a jisté zvědavosti, kam to vše bude směřovat. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (20)

  • Vrtulník na dálkové ovládání, který Wanda (Elizabeth Olsen) najde v křoví, odpovídá období 50. a 60. let. Jedná se o vrtulník Sikorsky H-19, který byl v americké armádě používán od roku 1950 a stal se známým především díky používání během korejské války. (Kubaaa97)
  • Trofej, kterou Wanda (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany) obdrží za vítězství v komediální soutěži, je naprosto stejná jako ta, kterou dostane Scott Lang / Ant-Man (Paul Rudd) od svojí dcery za „Nejlepší babičku na světě“. (NiWi)

Reklama

Reklama