WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Tvůrci:

Jac Schaeffer

Režie:

Matt Shakman

Kamera:

Jess Hall

Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kat Dennings, Teyonah Parris, Randall Park, Kathryn Hahn, Fred Melamed, Debra Jo Rupp, Jolene Purdy, David Lengel (více)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Diskuze

Sylviiii

Sylviiii (hodnocení, recenze)

W.Dow

Škoda, že mu v AoU nedali víc prostoru.... Já si myslím, že tím že ho nedali d WV naštvali hodně lidí 😀. Ale on by tam asi ani nemohl být, četla jsem, že měl jiný filmy..

Blackhand47

Jo, to by mohl být ten problém, možná by neškodily trochu reálnější zbroje ale zase jsem to brala tak, že fandové by nadávali.

Ratemus

To zní zajímavě, stejně jsem zvědavá jak bude vypadat, protože Portmanka mi na to moc nesedí a tak doufám že v Thor formě bude mít nějakou náhradu a bude se schovávat obličej pod přilbou.

na příspěvěk reagoval Ratemus

W.Dow

V samotné hře jsou všechny postavy v podstatě přesvalené karikatury, jenže totéž brnění nemůžeš dát normálně vypadajícím postavám. Měli to prostě trochu zjednodušit.

Blackhand47

Tak u lidí to podle mě hodně  vizuálně rušilo brnění, který působilo uměle, nevím jestli to byl záměr (hádám že asi jo), jako GCI animám by to rozhodně bylo lepší, mám ráda animáky :-)

Ratemus (hodnocení, recenze)

https://www.cbr.com/thor-4-theory-jane-foster-most-powerful-thor/?utm_source=CBR-FB-P&utm_medium=Social-Distribution&utm_campaign=CBR-FB-P&fbclid=IwAR3JlXXU2Z_uuoM8MX277p260o6dEjx7kb19Q0wk3p3w7AUCotVwKJPcUB4 tak tohle je Teda hodně zajímavé, pokud Carol je mocná ze Space Stonu tak moc že stačí Thanosovi, pokud Wanda má tu supermoc z Mind stonu a je tak mocná že porazí Thanose.... Logicky Jane Foster má být nejmocnější Thor protože V Dark World měla v sobě Reality Stone

na příspěvěk reagoval Blackhand47, W.Dow

W.Dow

Jako Pán Prstenů zachytil velmi dobře ducha série, Potter ostatně taky. Z Warcraftu jsem měl ten pocit jen u orků, lidi mi přišlo velmi špatně zpracovaní... jako komplet animák by to bylo možná i lepší.

Blackhand47

Tak ono se tohle děje víceméně u každé adaptace, znám hardcore Tolkinovce který na filmy nadávají a najdou desítky odlišností které to podle nich naprosto ničí :-D To samé Harry Potter a další

Ratemus

Mně se taky ve výsledku líbil, orkové byly prostě fantastičtí a vypadali živěji než lid, jen Travis Fimmel mi trochu nesedl, připadalo mi jako by si tam odskočil Ragnar z Vikingů a to i s povahou :-D Jen mi to přišlo jako spíš film pro fanoušky, kde se moc nebere ohled na neznalé diváky.

W.Dow

Jako já celkem nechápal některé změny, které úplně nesmyslně dělali. Z Garony udělali z Medivhovy asistentky a milenky dceru a já nevím, co ještě...

Blackhand47

Já právě předlohu neznám, takže já jsem třeba na konci naprosto nechápala o co jde, proč se ten čaroděj měnil v démona a podobně, prostě pro někoho kdo ten svět nezná to šlo strašným tempem a ani se nesnažili neznalému divákovi to aspoň trochu vysvětli. Nakonec mi to musela vysvětlit kamarádka, co je fanoušek toho univerza a hrála, četla, a viděla asi skoro všechno.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Blackhand47

Ratemus (hodnocení, recenze)

Age Of Ultron hlavně bohužel slouží jako film který uvádí hodně věcí do budoucna s tím že vlastní příběh jde stranou. Hodně se bojím že to samé bude Doctor Strange 2 a SM 3... I KDYŽ Raimimu věřím, je to nejvýraznější režisér co snad kdy pro mcu točil..

W.Dow

Tak Warcraft ukuchtili myslím ze dvou knih, že jo, kdy totálně zprasili Medivha a spoustu dalších věcí taky neudělali nejlépe.

W.Dow

Jako u něj byl ten vývoj právě až moc rychlý. Když už, tak mu měli dát emoce třeba ke konci, kdy by měl první spíše takové strojové myšlení.

Blackhand47

Mě se strašně líbila ta scéna jak seděl v tom chrámu, jak tam za ním přijdou dvojčata. Jako jo, měl možná až moc emocí potom, beru to ale jako takový ten vývoj k myslící bytosti, ne jen čistě stroji, něco na pomezí.

W.Dow

Ultron byl skvělý, dokud nepřešel ze Starkova brnění do nového těla. Udělali z něj až moc lidsky myslící bytost, která je plná emocí... to mi k němu vůbec nesedělo. Ale jinak alespoň půlhodinu navíc bych tomu filmu dal, i to by podle mě stačilo na dotažení jednotlivých linek.

Blackhand47

Je AoU by ještě tak hodinka prospěla, škoda že už tehdy si nepohráli s nápadem rozdělit příběh do dvou filmů, i Ultron by si to zasloužil, byl prostě skvělej ale neměl šanci se rozvinout v něco víc.

Blackhand47

Bohužel z evanse udělali mutanta který svou rychlostí by naprosto vše vyřešil během pár vteřin, proto ho upozadili, protože pro něj neměli využití. Však v DP ho dostavili na začátku, trapný... Paradoxně ve WV je nejlepší kdy byl

W.Dow

Aaron určitě více odpovídá předloze, kdy to byla taky často taková chodící deprese. Evanse prostě udělali podle sebe a dali mu charakter komického spratka, který se nakonec polepšil. Neříkám, že byl lepší, Evans tu má bohužel výhodu, že měl více času na scéně, kdy mohl zazářit. AoU byl strašně uspěchaný film a tři nové postavy tam prostě nezvládli představit pořádně.

na příspěvěk reagoval Ratemus, W.Dow

Ratemus

Tím pádem si Disney celkem odporuje, protože říkali, že budou dělat buď 9-10tidílné série po 30 minutách a 6tidilné po hodině.

na příspěvěk reagoval Ratemus

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)