Hlava Medúzy

• Slovensko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (více)

Zmizelý originál Rubensovy "Hlavy Medúzy" a dva mrtví muži. Tak začíná první epizoda nového seriálu České televize, který natočil Filip Renč. Osm příběhů podle scenáristy Petra Hudského zavede diváky do Brna a jeho okolí. Čtveřici kriminalistů vede precizní a cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové. Dalších rolí se zhostili Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. „Vybrali jsme si podobu Medúzy jako symbol našich kriminálních příběhů. Co jeden jedovatý had v její hlavě, to jeden příběh, jeden zločin, jedno zlo,“ říká režisér Filip Renč a dodává: „Je pro nás velkou výzvou přijít v dnešní bohaté produkci detektivek a kriminálek s originálním realizačním řešením. Jednotlivé příběhy jsou tedy kombinací skutečných kriminálních případů a fikce autorů. Co se týká stylu vyprávění i hudební dramaturgie, rád bych obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let. Jednoduchá, výrazná hudba, napětí, účelné dialogy, tajemná atmosféra a minimální barevnost obrazu. (Česká televize)

Recenze uživatele Salvator k tomuto seriálu (6)

Hlava Medúzy (2021)

Jeden z nejslabších seriálových počinů České televize za poslední roky. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Jedinou uvěřitelnou postavu hraje Jiří Dvořák. Ostatní se topí v marastu zmateného scénáře. Tohle je prostě velký průšvih. ()

Vykročení do života (2021) (E02)

Tentokrát skutečně hraje pouze Pavel Kříž. Jitka Čvančarová je v seriálu zatím dost zbytečná. A to by se hlavní postavě stávat nemělo. :o) Jinak jde vše podle klasického schématu - vztahy, nenávist, pomsta. Divákům dáme pár podezřelých, ať si tipnou, kdo je vrah. ()

Smrt na zámku (2021) (E03)

Nacistický poklad a léčebna drogově závislých. K tomu dialogy jak na školní akademii. Smrtelná kombinace. ()

Dům na konci ulice (2021) (E04)

Přehlídka zoufalých pokusů o krimi pokračuje. Když se ale vypne zvuk a nemusí se poslouchat to rádoby logické uvažování vyšetřovatelů, docela by to šlo. ()

Královny krásy (2021) (E05) odpad!

Další pekelný díl. Doktor, který vypadá jak zřízenec z pitevny, oznamuje smrt pacientky suše na chodbě nemocnice. Chudák holka ještě ani nevychladla a už nad ní stojí podivná postava s kulichem a řeší, jestli mrtvá mohla či nemohla získat titul miss. ()