Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký)... (Bioscop)

Arsenal83

Príjemná záležitosť, ktorá sa nevymyká priemeru, ale na naše pomery pánboh zaplať aj za toto. Tereza + Morava opäť super, vtipu pomenej, ale zas jeden dialóg bola naozaj humorný: „Přiď, bude řiť.“ „Som nevedel, že sa ti páčim.“ „Áaale, to se jen tak říka...“ „Kde? Vo väzenských sprchách?“ ()

Stružák

Začátek příšernej, topornej, zoufalej, pak se to trošku zlepšilo a konec vyhrabal 3Bobule aspoň na tu hvězdičku. Komedie to není ani omylem. Vtipy i některý záběry jsou trapný, v tom nejlepším případě strašně tuctový. Je to nuda k pláči. Člověk by neřekl, že se může hodinu a půl dívat na film, kde se skoro nic neděje, kde herci skoro nehrajou (výjimkou budiž Mirek Táborský). A musím říct, že hodně dojemnej a sympatickej byl ten voiceover Vaška Postráneckýho, to se mi líbilo. ()

xxxvodnikxxx

Typická česká slátanina, když se neví co konkrétně natočit, příběhově lehce navazuje na první dva díly, čtvrtina filmu nuda, půlka zábava, poslední čtvrtina jen nádherné scenérie s fajn ozvučením. Film se snaží gradovat emoce, ale asi i díky tomu působí tak nějak "ustřiženě", celkem fajn je prolínání s dědečkovými moudry. A celkem fajn je závěrečné věnování ()

Henry007

Není to tak špatný, jak se mohlo jevit z diváckých ohlasů. Největším problémem filmu je prostě těhotenství Voříškové, které bylo uměle našroubováno do scénáře a hlavní dějová linie kvůli tomu dost trpí. Ženská si během těhotenství přestane rozumět s manželem, tahá těžký přepravky s hrozny a je sváděna slovenským Noidem Bártou - je to tak hloupé, až to diváka mnohokrát vytrhne z dění. Jinak si myslím, že je to solidní film o přátelství a rodině, který je doprovázen krásnými záběry na Moravu a zakončen povedeným rozuzlením. Pokud však od filmu divák očekával humor, tak chápu jejich zklamání, protože ve filmu v podstatě není. Berte film jako rodinné drama, přimhuřte oči nad těhotenstvím Rambičky a dostanete fajn zábavu. . ()

Xmilden

Pro mě zatím nejzajímavější Bobule. Hlavní postavy mají konečně skutečné problémy. I když jsem samozřejmě tušil, že všechno dopadne nakonec dobře, přesto jsem byl příjemně překvapen jakou řemeslnou kvalitou je tento výlet na Jižní Moravu natočen. Lukáš Langmajer je zde navíc poprvé v sérii v pohodě snesitelný. 65% ()

• Speciálně pro snímek 3Bobule nahrála skupina Kryštof píseň „Hvězdář“. Tato kapela navázala na předchozí spolupráci, kdy již k prvním dvěma snímkům Bobule (2008) a 2Bobule (2009 nahrála úspěšné písně „Atentát“ a „cyRáno“. (VášaVF)
  • Natáčelo se v Praze a poté na Pálavě, např. ve vinných sklepech v obci Bulhary, Moravské Nové Vsi, v okolí Zaječí a Klentnice. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)