Reklama

Reklama

Epizody(9)

Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní je snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě. Seriál natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Tehdy bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy. Devět dílů seriálu se soustřeďuje na soukromý život hlavních postav, řeší se partnerské konflikty, rozpady rodin apod.

Pavel Nový hraje hrázného Jana Palyzu. Jeho postava není jednoznačně ani kladná, ani záporná, i když převažují kladné vlastnosti. Jana Krausová ztvárnila roli Ivany Opatové, Palyzovy přítelkyně a svobodné matky, právě ona je dost nevyrovnanou osobností v partnerských vztazích. (Česká televize)

(více)

Recenze (121)

Alt.64 odpad!

všechny recenze uživatele

Jako manuál pro obsluhu a stavbu přehrad v 80. letech s neodmyslitelnou propagandou možná, jako televizní seriál nikoli. Strojená řeč, dialogy naprosto, ale naprosto stupidní. Nebudu srovnávat se seriály dnešní doby, jako mnozí nostalgici zde, dopadlo by to jasně ve prospěch těch současných (i když pitomostí). ()

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Serial v dobe meho detstvi byl pro mne velkym zazitkem.Pri soucasnem sledovani mne zajimavym pripada Radeni Jozina, znovuzarazeni se do spolectnosti z vezeni navrativsiho se Michala.Pamatuji si ze Vyskociluv Sykyta mi byl desne nesympaticky , v soucasne dobe uz Sykytu snesu.On si za to totiz hrazny Jan Palyza skoro mohl sam,ze se mu do Ivanky montoval Vyskocil-Sykyta v podstate bez prestani na hraz zvany na ruzne akce.V serialu je mozne zahlednout i silnici vedouci pres Orlickou prehradu,za coz tvurcum dekuji.Zajimavosti: Rezie se ujal pan Frantisek Mudra,jinak tvurce dalsiho znameho serialu Pratele Zeleneho udoli .Rok vyroby je 1986. ()

Reklama

Chajimwitz 

všechny recenze uživatele

Měním hodnocení a přidávám hvězdu. Za bolševika jeden z nejslabších seriálů, nyní ve srovnání s moderní tvorbou a pořady dnešních televzních stanic je tento komunistickej polokýč oáza pohody a dobrý zábavy. A to se na to prosím dívám v pět ráno, hned po probuzení, kdy je člověk nejvíc náchylnej na rozčilení. Nejvíc se mi líbí hlavní záporák Karel Vochoč. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Tento normalizační seriál jsem nikdy dřív neviděl, teprve až nyní, ale tentokrát nebylo moc o co stát. Už ty zbytečně rozvláčné tříminutové rekapitulace na začátku dílu příšerně nudí. Seriál je v podstatě o tom, jak hned v prvním dílu hlavnímu hrdinovi zdrhne jeho žena, on si následně nabrnkne jinou i s dítětem a na konci posledního dílu mu zdrhne i ona s otcem své dcery, neboť on se po letech vrátil do jejího života. Co tím chtěl Dietl vlastně říci? Nikdy si nic nezačínejte s ženskou s dítětem, jehož otec je neznámý? Napravený trestanec ochotně pomáhá druhým, aby v posledním dílu utonul? No hlavně že pro děvkaře, který udělá milence děcko je všechno v cajku. Chtělo by to trochu optimističtější zakončení, takto zpracovaný Dietlovský seriál mě příliš nezaujal. 40% ()

krokodlak odpad!

všechny recenze uživatele

Nemám nic proti filmovému zobrazení stavby přehrady, ale tenhle toporný didaktismus mne opravdu dostal. Dialogy i situace neuvěřitelně šustí papírem a postavy by mohly vzájemně soutěžit o největšího mimoně. Nicméně, nechtěný humor je všudypřítomný, takže seriál mohu doporučit jako masochistickou zábavu. Největší úlet byla parta drsňáckých vyděračů v čele s Janem Krausem, která bez zjevného důvodu šikanovala vesnického dědka v podání Jiřího Holého. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (20)

  • Tento díl se natáčel na přehradě Kružberk, v Ostravě, v Ostravě - Plesné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Do roku 1992 stál na pravém břehu přehrady srub, v němž prožila dětství Joy Adams, autorka knih o lvici Else. (jenik71)
  • Natáčeno na přehradě Kružberk, Ostravě - Plesné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama