Sedmé nebe

Drama / Rodinný
USA, (1996–2007), 178 h 3 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Brenda Hampton

Stephen Collins, Catherine Hicks, Beverley Mitchell, Happy, Mackenzie Rosman, David Gallagher, Barry Watson, Lorenzo Brino, Nikolas Brino, Jessica Biel (více)

Americký rodinný seriál o početnej rodine kňaza, ich starostiach aj radostiach. Camdenovci každým dňom riešia problémy dospievania ich detí, či prežívajú životné krízy a trápenia. Vždy však otvorene, s láskou a humorom. Na začiatku prvej série tvorilo rodinu sedem členov, ale postupne jej členovia pribúdajú a spolu s nimi aj nové zážitky. Seriál sa odohráva vo vymyslenom mestečku Glenoak v Kalifornii. (klokyn)

MaxForValue

V prvých sériach ešte znesiteľné, ale čím to postupuje, tým to je priblblejšie a priblblejšie. Hlavne po invázii USA do Iraku sa slovo "invázia" objavuje v každom dieli aspoň 5-krát. Rozumiem tomu, že scenáristi chceli týmto protestovať proti vojne, ale vkladať hercom nezmyselné dialógy do úst mi prišlo nesmierne stupidné. Pozitívum tohto seriálu vidím akurát v dvoch veciach - občasne inteligentnom morálnom poučení a v Jessice Biel, ktorú seriál vystrelil do nebies. ()

tony_2

Ja viem, že to má byť rodinný seriál v ktorom sa majú všetci radi ALE preboha takto? Ved táto rodina vyzerá ako najdokonalejšia rodina na svete, ktorú nič nemôže a nedokáže rozbiť,kde je každý anjel.Toto som vám veril ked som mal 12 rokov a možno prvé dve série.Ale ako človek dospiueva dochádza mu,že tu niečo nie je v poriadku.A ešte ked sa do seriálu dostali tie dve dvojičky tak som mal stále ked som ich čo len počul nieto ešte videl vziať televízor a vyhodiť ho von oknom.A Catherine Hicks v úlohe dokonalej matky je jedna z nanesympatickejších a najodpornejších postáv s akými som sa v seriáloch stretol.A tú jednu hviezdičku len za série bez dvojčiat. ()

Triple H odpad!

Absolútne nechutná sračka. Nenávidím tieto nechutné, moralizujúce agitky, ktoré majú ukázať mládeži aké, že to sú v živote správne hodnoty. A to len preto, aby potom vyrástli a zistili, že všetko je inak a tento seriál im len tlačil kaleráby do hlavy. Všetky postavy sú hysterické- tatko farár pôsobí ako hraná verzia Neda Flandersa. Chápavý, veriaci, milujúci, slušný, verný, rozumný, nápomocný- skrátka bez chyby! Aký krásny a reálny vzor pre ľudí. Celá táto seriálová nočná mora je popretkávaná absurdnými scénami, ktoré majú byť poučné, ale sú na smiech. V jednom dieli si synátor priniesol od spolužiaka domov jointa (samozrejme spolužiak naňho naliehal). Zvažoval či ho neokoštuje, ale keď nebol doma, jeho super fotrík mu toho Johnnyho našiel, a ihneď sa s manželkou dal do ultra-serióznej diskusie o drogách ("Prečo sa k tomu uchýlil?"- keby som ja mal takých rodičov, asi sa zastrelím, žiadna droga by mi nestačila na únik :-)). Syn sa potom vrátil domov, a z nejakého dôvodu (detaily som zabudol) v izbe padol na kolená, začal plakať a modliť sa priposteli, a žiadal Boha, aby mu odpustil. Aby mu odpustil, že sa chcel uchýliť do zlého, temného, skazeného, deti vraždiaceho, život ničiaceho, Satanovho sveta DROG. Tatko to videl cez dvere do jeho izby (akurát sa s ním išiel porozprávať- nie kričať, pozor (!), lebo tým sa nič nevyrieši a on je rozumný, veriaci, verný, oholený a vždy so zapravenou košeľou), ale nevošiel dnu a nič mu nepovedal, pretože videl, že vlastné svedomie ho aj tak dobehlo, a že sa odovzdal so svojím problémom do Božích rúk a uvedomil si svoj nechutný prehrešok. Tak keď mi na toto niekto povie, že to je konečne pekný a príjemny rodinný seriál, tak sa zbláznil. Odporná a nechutná moralita. Kresťanský náborový pamflet, ktorý ukazuje, že všetci naokolo majú problémy, ale nikto ich nezvláda s takou gráciou a ľudskosťou ako správny kresťan. Fuj! ()

Pai-Mei

Kvalitou seriál nič moc. Dookola sa opakujúce dialógy, stále o tom istom, vždy správne rady reverenda Camdena a ponaučenie na konci dielu. To všetko ide pekne na nervy pretože je jasné, že normálna rodina by sa takto nesprávala. Aj napriek tomu musím priznať, že Siedme nebo pozerávam. Nie preto že by som to obdivoval, skôr sa zabávam na všetkých tých strojených dialógoch a vždy vyriešených problémoch. ()

Cortesz odpad!

Těžká propagace náboženství. Poslouchat to den ode dne tak se z nich pobleju. Rodiče dětem zakazujou i žvejkat žvýkačky, pít kafe, telefonovat a já nevím co ještě. Z těch dětí musej vyrůst totální fanatici. Řekl bych, že tohle pouštěj někde nějakejm nováčkům, v nějakejch sektách, kteří nevědí v co věřit. Prostě hnus. ()

• Beverley Mitchell (Lucy Camden) dostala rolu v seriály až na druhý pokus. (rador)
  • Seriál měl skončit 10. sérií, aby se vytvořil prostor pro seriál Everwood (od r. 2002). Nakonec se ale tvůrci rozhodli pro Sedmé nebe. (Roxanne)
  • Interiéry domu sa točili v ateliéroch v Los Angeles. (rador)

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut