Daleká budoucnost. Armáda cyborgů vedená démonickým Jobem (Lance Henriksen) masakruje zbytky lidstva ve snaze doplnit zásobu krve, která je pohání. Jediné co stojí mezi nimi a desetitisícovým městem Taos je bojovnice Nea (Kathy Long) toužící se jim pomstít za vyvraždění své rodiny a vesnice a hodný cyborg Gabriel (Chris Kritofferson), sestrojený k jejich likvidaci.

Kultovní béčko režiséra a scenáristy Alberta Pyuna natočené podle stejného vzorce jako jeho předchozí postapokalyptické cyborgovské snímky CYBORG a NEMESIS, tedy cyborgové, brutalita, bojové umění a spousta zpomalených záběrů. Film vyrobila produkční společnost KINGS ROAD ENTERTAINMENT, která vyprodukovala mj. i Pyunova DRTIČE MOZKů a PROFESIONÁLA se Stevenem Seagalem a také všechny KICKBOXERY. V hlavní roli první sexsymbol ženského kickboxu 80. let Kathy Long. (choze)

Pointman

Nekorunovaný král béčkové říše! Postapokalyptické filmy mám rád. Když jsou navíc říznuty lehkým amatérismem, tak je žeru. Bohužel, takové klenoty jako v minulosti se dnes již neprodukují (Cyborg, Neon city, Apex). Rytíři od Alberta Pyuna jsou dokonalostí samotnou. Kyborgové, v čele s Bossem - Jobem (slintající Henriksen s moc pěknou cyberrukou a papuškem.."Černej den, černej den.."), co pomocí dvou prstů sají lidem krev a neustále se nechávají likvidovat Protikyborgem Gabrielem, který si vycvičí s obyčejné lidské dívky Lei Nadlikvidátorku kyborkgů a poté se nechá na část filmu rozpůlit, to je prostě nářez. Konečná téměr 20-ti minutová čistka cyborg-lidského tábora je to nejlepší, co tento žánr nabízí. Kill Bill je oproti tomu slabý odvar:-) Navíc když k tomu všemu přidáte drsnácký hlášky a super soundtrack..nepomůže vám ani obrana Monte Blanc. PS: Ten týpek, který na Leu v táboře na konci filmu zaútočí vyhrabáním se ze země by si zasloužil za onen výkon oskara !! (už jen za tu intuici, kudy nejspíš hrdinka táborem půjde) ()

D3NJI

Naposledy jsem tento film viděl před 6ti lety (nebo i více?) a pak až včera, kdy mě brácha donutil. Jsem rád, že s enám ho podařilo sehnat. Film je i po těch letech báječný a velmi lituju, že není dvojka :( ***** ()

70s80s90s

Medzi beckami je to jeden z najlepsich snimkov svojej doby a druha najlepsia pyunovka. Zaujimava doba a lokacia pre cyborgske scifi. Kto si ulietava na trash filmoch a toto ho minulo v pozicovni vhs, mal by to rychlo napravit a pozriet. ()

Jinrey-1

Představte si hroznou budoucnost, ve které lidi přijdou o veškerou technologii a v podstatě žijí jak v pravěku, pod stany, žádný toaletní papír, nic z moderních vymožeností. Až na ně, kyborgy. Zrůdy které po vypotřebování pohonné hmoty živí lidská krev. Člověk se stává chovaným zvířetem na krev, jako nějaký dobytek, v postapokalyptické poušti, bez naděje na spasení. To už je démonické i na ty silné povahy. Tohohle filmu bych si nikdy nevšiml, ale když někdo za mého dětství vyhazoval funkční videokazety k popelnicím ( v zimě ještě k tomu ) a nebyly nijak hrozně moc poškozené ( i když ta kvalita filmu nahraného z televize kdy pableskovali barvy s černobílou ) a včas jsme si jich všimli, než se stal nějaký jejich hrozný osud, kdovíkdy bych si tohleto pustil. A nakonec je z toho možná béčkový titul, ale mooooc dobrý. Jak můj bratr D3NJI říká, tenhle film je i po letech naprostá klasa. Jediná výtka by byla za to, že když Albert Pyun točil filmy s krátkou pauzou od sebe a teď už není mezi námi, mohl Rytíře obdarovat i sequelem. Konec přišel dost neuzavřený :( ()