Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

TheEvilTwin

Někdy by člověk ani neřekl, že z tak podhodnoceného outsidera vzejde nakonec celkem dobrá věc. 7500 už od začátku tlačí na pilu a po původním seznámení s postavama se jde rovnou na únos. Plán teroristů je jasný a snaha o přežití pilota z jeho úhlu pohledu je ještě jasnější. Kamera jen z kokpitu mi tady sedla, záběry byly čisté, akce přehledná a napětí intenzivní jak blázen. Celý film stojí vlastně čistě na výkonu Joseph Gordon-Levitta, díky kterému mi srdce skákalo skoro celou dobu ven z těla a za tohle mu tleskám. A jo ačkoliv je to béčko a mělo to vcelku možná 20 minut slabších ukecaných míst, tak já se u filmu teda pěkně zapotil a rozhodně to na tu slabší čtyřku je. Experti si budou stěžovat, ale pustit si film do sluchátek, vcítit se do pilota a dávat pozor a zjistíte, že se ve filmu skrývá slušná kvalita. ()

Adrii

Konec. Taková byla moje ironicka reakce na konci filmu. Druhe slovo bylo odpad. Dalsi nasledovaly slova jako ztrata casu, zbytecna prace se stazenim filmu apod. Nakonec jsem se preci jen uchylila alespon k jedné hvězdě, ale to pouze za pomerne dobry vykon Josepha Gordona Lewita. A taky proto, ze jsem viděla uz i horsi filmy. ()

pavcas

Tenhle typ filmů miluju, ale byla to šílená nuda. Nejvíc mě rozčilovalo, když hlavní postava furt dokola opakovala stejný věty. "Polož ten nůž. Prosím polož ten nůž. Polož ten nůž. Polož ho prosím." Tvl já bych ho zabila sama. Jestli si chcete spravit chuť, doporučuju 6.dílnou minisérii Únos letadla s Idrisem Elbou. Podobná situace, úplně jinej level, budete napnutý jako kšandy od začátku do konce! Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3*,ale bohužel mám čerstvě to srovnání, takže 2*. ()

Arsenal83

Letecké katastrofy ma "bavia", preto som sa na tento snímok pozeral s nádejnou vyliadkou na pútavý filmový zážitok. A ten som aj dostal. Už s prvým výkrikom Allah Akbar mi bolo jasné, že lietadla sa chcú zmocniť inžinieri obohacujúci multikultúrnu spoločnosť a zachvátilo ma napätie. Po dlhom čase som dostal výborný thrillerový zážitok z filmu. Trošku ma ale vyrušoval Gordon-Levitt, nie herecky, ale svojim správaním - prečo konal prehnane emocionálne, jeho úlohou je v prvom rade zachrániť lietadlo a čo najskôr pristáť a nie sa tam odbavovať kričaním a búšením do sedadla a ešte aj sprostého teroristu nechá žiť, veď prečo si neprivodiť ešte viac problémov. Rovnako tak sme tu videli aj prehnané veci ako rýchlokurz lietania pre "dobrého" teroristu. Ale ok, bavil som sa, aj keď záverečná polhodina mohla byť trochu vypätejšia. ()

Johnny.ARN

Veľmi dobre natočený snímok z pohľadu pilota v kokpite. Amazon do toho zainvestoval a je to lepšie ako väčšina netflix sračiek. Rutinu, ktorú len tak nevidíte vystrieda prepad moslimských hovien a boj nie len o to, udržať sa vo vzduchu a núdzovo pristáť, ale aj o životy pasažierov a hlavne, ten svoj. Titulky k nemeckým pasážam by boli isto výhodou, ale tie kecy veľmi dej neposúvali. Adrenalín opadne niekde nad Hannoverom a stáva sa z toho umelo naťahovaná kecavá dráma, kedy nerozumiete skoro ničomu. Od konania pilota, cez moslimana až po nečinnosť zásahovky. Dúfam, že z toho amíci neurobia dvojhodiný remake s Tomom Hanksom a Mattom Damonom. 3 z 5 ()