Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 12 (2010) (série)


Tragédie o třech jednáních (S12E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Three Act Tragedy (více)

Obsahy(1)

Každý má své tajemství, ale ne každý je kvůli němu ochoten vraždit. Stárnoucí herec Sir Charles Cartwright uspořádá pro své přátele a známé večírek, který však skončí smrtí jednoho z nich. Hercule Poirot, který byl rovněž mezi pozvanými, odmítá uvěřit ve vraždu, protože si vůbec neumí představit, jak by mohla být spáchána a vše pokládá za nešťastnou náhodu. Když však dojde k dalšímu podobnému úmrtí, musí svůj úsudek radikálně opravit a vydat se po stopách nelítostného vraha. (Česká televize)

(více)

Recenze (78)

Mapl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vždycky, než začnou vysílat premiérové díly Hercula Poirota, tak se v koutku duše bojím, že už filmaři nemohou přijít s něčím novým nebo že film nebude tak vynikající, ale i tentorkát je na velmi vysoké úrovni. Rafinované vraždy a závěrečné rozuzlení (to ovšem zejména) nemají prostě chybu. Hlavním kladem u české verze je dabing Jaromíra Meduny, který namluvil postavu tohoto belgického detektiva skoro až geniálně. Rád bych zde také vyzdvihl herce, který hraje Poirotova přítele - totiž Martina Shawa, kterého si valná většina diváků pamatuje jako neohroženého Doyla z Profesionálů z přelomu 70 a 80. let, kde si mimochodem David Suchet také jednu epizodní roli zahrál! Hodně se rozmýšlím, kolik hvězdiček, ale nebylo by to fér vůči těm nejlepším....takže 4*+, ale rozhodně se dívejte. 88 % ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejmíň oblíbený Poirot. Myslela jsem, že se děly čachry s předlohou, ale když jsem si jí přečetla, tak jsem zjistila, že takhle blbě už je napsaná. SPOILER Nepsané Agathino pravdilo - ta nejmíň očekávaná osoba je vrahem, ačkoliv má rádoby neprůstřelné alibi apod., které Agatha hojně používá, se tady opět objevilo, takže můj prvotní úsudek se nakonec ukázal jako pravdivý.KONEC SPOILERU. Takže plusy: Suchet a "Rimmerová", kterou jsem nejdřív vůbec nemohla zařadit, až mi došlo, že tohle je ta ženská, co říkala: "Jestli chceš vychladit pivo, strč mu ho mezi nohy." ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako vždy mile zamotaný Poirot, který hold není pro každého. Příběhy s tímhle Belgičanem snad ani přímočarost neznají. Přiznám se, že je sleduji moc rád, avšak vraha většinou nikdy neodhalím. Tím se pro mne stávají ještě přitažlivější. Vše podporuje prostředí staré, hmm, z dnešního pohledu tedy staré, Anglie, působivá hudba i příjemná kamera. O hercích snad nemluvě, Angličané v detektivkách odvádí vždy výbornou práci. A...český dabing je opravdu na úrovni, která mnohonásobně převyšuje kvalitu dabingových studií pro mnohé komerční TV... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedostalo mě to tolik jako jiné Poirotovy filmy z tohoto období, ale to jen příběhem. Docela mě zaujalo, jaké jsou používány filmařské nástroje, například detaily, prolínání obrazu. Tohle je ve snímku skutečně zajímavé. Poirot navíc nic neztrácí na síle a David Suchet mu skutečně dává ultimátní podobu. ()

Stanmi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule Poirot (David Suchet) je pozván svým přítelem, slavným divadelním hercem Sirem Cartwrightem (Martin Shaw) na jeho sídlo, kde se koná malý večírek, při kterém po požití koktejlu zemře místní reverend Babbington. Zatímco všichni si myslí, že byl zavřažděn, Poirot si tím tak jistý není, expertíza dokáže, že v koktejlu nic smrtelného nebylo, později však dochází k dalšímu, velmi podobnému úmrtí...Musím se přiznat, že tento snímek se mi hodně líbil. Zatímco v mnoha jiných poirotovkách bývá zavražděna bohatá osoba, kterou nikdo neměl příliš v lásce, tak tady se jedná o zcela neškodného faráře, který neměl žádné nepřátele a zatímco v jiných příbězích je Poirot první, kdo si myslí, že se nejedná o přirozené úmrtí, tak tady naopak se k němu spíše příklání. Příběh je tak dostatečně atraktivní a napinavý, prakticky až do samého závěrečného rozuzlení. Navíc David Suchet dostal k sobě rovnocenného hereckého partnera v podobě Profesionála Martina Shawa, kterého jsem snad naposledy viděl v Psu baskervillském (1983). Tragédie o třech jednáních je tak velmi kvalitní, místy až divadelní poirotovka, která se svým zpracováním a stylem dokáže vyrovnat i těm nejlepším kouskům legendárního Belgičana. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama