Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bojuje s ním celý život. Tentokrát by se mu však rád pokusil zabránit. Ani Poirot není ze železa. Těžko si to sice připouští, nicméně omdlí-li člověk z ničeho nic po dobré večeři, zkonzumované v příjemné restauraci ve společnosti přátel, pak je to přinejmenším důvod k zamyšlení. Neřku-li přímo k nějaké radikální změně životosprávy, nebo alespoň k ozdravnému pobytu. Ostatně pobyt v přímořských lázních na devonském pobřeží nemůže, podle Poirotovy věrné slečny Lemonové, nikomu ublížit. Trocha cvičení, hodně odpočinku a promyšlená dieta – a za čtrnáct dní bude Poirot zase jako rybička. Ovšem společnost, která se sem za zdravím a odpočinkem sjela, rozhodně Poirotovi klidu nepřidá. Naopak. Jeho pronikavému vnímání nemůže uniknout latentní zlo, které jako mor otravuje ovzduší tohoto nádherného místa. Zlo, s nímž má celý život co do činění, jemuž by se ale tentokrát rád pokusil zabránit. Ani on však, bohužel, není všemocný. (Česká televize)

(více)

Recenze (79)

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní a konzervativně odvedená práce na straně režiséra, tradiční koncert na straně Sucheta a poněkud lopotně se rozbíhající, ale o to lépe gradující zápletka na straně scénáře. Mimochodem díl, který názorně dokazuje, že moc detektiva (stejně jako moc psychoanalytika) začíná až tehdy, kdy je řád nevratně narušen (do té doby je jen pasivním "tušitelem zla" bez možnosti zasáhnout). ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborne prepracovaný scenár a všetko perfektne zahrané, nechýba humor a zaujímavé situácie. Zápletka, zavádzanie diváka a neuveriteľne komplikovaná vražda, všetko typické pre Agathu Christie je dotiahnuté do detailov. –––– Tak vy ste Hercule Poirot. To je zvláštne, vždy som si myslel, že neexistujete. –––– To je najdiabolskejší plán, aký som počul. ()

Reklama

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi zdařilá adaptace knižní předlohy. Hercule Poirot v podání Davida Sucheta byl opět jako vždy dokonalý. Na mě tato verze udělala daleko větší dojem než ta s Petrem Ustinovem - dej mu Pán Bůh věčnou slávu. Nedalo se přehlédnout jak herci Philip Jackson a Hugh Fraser zestárli. Ona je to přeci jen delší doba od natáčení seriálu Hercule Poirot z roku 1989. Ale čeká nás to všechny... Herecké výkony se zdály být poměrně obstojné. Docela dost to však zkresluje dabing, který mě v tomto případě moc nenadchnul. Hlas Petra Kostky sice nemá chybu, ale přeci jen mi k Davidu Suchetu více sedí hlas Jaromíra Meduny. Ale zpět k samotnému filmu. Prostředí a atmosféra přímořské zotavovny na mě také působily ve skrze pozitivně. Naopak trošku mě zklamaly kostýmy, které mohly být o něco honosnější. Ale osvědčená hudba bilanci zas vyrovnala. Jako celek mi z toho vychází jedno z nejlepších filmových zpracování románové předlohy, které se scénář snaží pečlivě držet. A jak je vidět, vyplatilo se to... ()

jendamaty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

zajímavé, ale naplánovat takovýto zločin, to chce tedy opravdu koule... nešlo by to jinak a jednodušeji? baví mě, že poirot vždycky už od začátku vypadá, že všechno tuší a že je mu všechno jasné, přitom se vražda vždy stane a na rozuzlení přijde po nějaké nejapné poznámce Hastingse... ale tak to k tomu asi holt patří, jinak by to nebyla zábava :-) NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - že by v jeskyni zůstal parfém někoho, kdo tam byl cca 20 minut, je vážně hloupost - jak mohl vrah vědět, že s ním ta žena pojede na loďku a že nebude chtít u mrtvoly zůstat ona? - ano, házet předmět doličný z okna je vážně meganenápadné :-) - co ten kněz tam? zajímavá postava, ale jeho přítomnost na místě moc nedává smysl ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S08E01. Asi jeden z nejoriginalnejsich dilu, dalobyserict i po vsech strankach. Uz napr. sama lokace - Poirot hned zezacatku zkolabuje (coz se vysvetli az na samem konci), a protoze ma nadvahu, jede se kuryrovat do primorskych lazni. Ty jsou velmi zajimave umisteny na ostrove, kam se pres melkou vodu lide dopravuji netradicnim "monster truckem" :)) Sama lecebna kura je pro Poirota utrpenim, ale i pres slunce a plaze citi, ze se ma stat neco vazneho. Mezi hosty je herecka, ktera je znama tim, jak flirtuje s kdejakym pohlednym muzem. A prave tato zena je nalezena mrtva, opalujici se na plazi. Opet tu krome hlavni zapletky je na divaky nachystana jeste sikovne zavadejici side-story. No a samozrejme kazdy z hostu hotelu ma nejaky ten svuj motiv, kvuli kteremu by mohl vrazdit. Dokonce je tu i jeden mladistvy. Ani si popravde nevybavuju, kdy naposled (pokud vubec) byl jeden z podezrelych dite. No a pak samotne provedeni vrazdy, velmi dumyslne vymyslene i brutalni zaroven, kde hraje velkou roli cas a svedci. A v neposledni rade i to, ze jsou udalosti nejak provazany s minulosti. Zkratka vsechny ty klasicky nejlepsi prvky v jednom filmu. Jedinym minusem tedy opet je, ze si tak dej dobre zapamatujete, cili pri dalsim divani (i po letech) se vam vse vcetne vraha vybavi. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Burgh Island Hotel, v ktorom sa natáčala táto epizóda, patrí k najvzácnejším európskym architektonickým príkladom štýlu Art Deco. Zaujímavosťou je, že Agathu Christie inšpiroval pobyt v tomto luxusnom hoteli hneď k dvom knihám: okrem knihy "Zlo pod slnkom" tu vzniklo aj jedno z jej najdramatickejších diel "A neostal ani jeden". (lemonova)
  • Když v závěru filmu Poirot (David Suchet) shrnuje události a usvědčí vrahy, dochází k jedné nelogické a nesmyslné situaci: Poirot vysvětluje, jak madam Redfernová (Tamzin Malleson) přenastavila hodinky Lionela (Russell Tovey) na pláži o cca 15 minut dopředu, tedy z 11:30 na 11:45. Poté, až Lionel vylezl z vody, se ho zeptala, kolik je hodin a on správně odpověděl, že 11:45. Následně měla Redfernová vrátit čas na hodinkách zpět na původních 11:30. Toto ale není možné. Lionel spěchal, aby stihnul rozhlasový pořad, a čas, posunutý dopředu na 11:45, by logicky způsobil u Lionela ještě větší spěch – vždyť by se mu tím čas na doběhnutí do hotelu k rádiu hodně zkrátil a hrozilo by, že vysílání nestihne. Proto by nemohla Redfernová vrátit čas na hodinkách zpět, neměla by k tomu už příležitost. Logika věci říká, že Lionel by se lekl, že vysílání nestihne a už by nešel znovu do vody, jak bylo natočeno, a Redfernová by tak už neměla sebemenší šanci na přenastavení hodinek zpět. Navíc by Redfernová zanechala otisky na Lionelových náhradních brýlích, které by neuměla nijak vysvětlit, protože s nimi nikdy nemohla přijít do styku. (pjotri)
  • Na motivy knižní předlohy tohoto filmu vznikla i počítačová hra s názvem "Agatha Christie: Evil Under the Sun". Jedná se o adventuru, která vyšla v roce 2007. (Durdas)

Reklama

Reklama