Bratři

Česko / Slovensko, 2023, 135 min

Film Bratři vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratrů Josefa (Oskar Hes) a Ctirada Mašínových (Jan Nedbal). Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči mámě (Tatiana Dyková Vilhelmová) a sestře (Karolína Lea Nováková). Zakládají odbojovou skupinu, která má na svědomí řadu násilných činů, jejichž vyšetřováním je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se stávají nejhledanějšími muži v zemi. Pokusí se o útěk do Západního Berlína, kde plánují vstoupit do americké armády s cílem osvobodit Československo. Pátrání po pětici členů odbojové skupiny pokračuje ve východním Německu, kde začíná jeden z největších honů na lidi v novodobé historii. Jen málokteré téma české historie vzbuzuje tolik emocí jako příběh snímku Bratři. (Cinemart)

Diskuze

tibis1964

tibis1964 (hodnocení, recenze)

anglanek

Pacifisticki kokotkovia, ktori su jednoznacne proti nasiliu a ak by dostai facku tak sa popoposeru a utekaju to oznamit na policiu, nemaju ani sajnu ako sa vtedy zilo. Staci sa pozriet do Polska, Litvy, lotisska...... kde bol skutocny odboj proti komunizmu ( nie ako u nas kde ,,disidenti'' citali zakazane knihy, debatovali proti komunizmu a tajne soplupracovali z STB ) a skupiny zo zbranou v ruke bojovali proti bolsevikovi. Ked sa u nas ( CSSR ) nasla skupina, ktora sa toho odvazila, polovicka naroda ich oznacuje za vrazdiace monstra. Fuking liberals.

tibis1964

tibis1964 (hodnocení, recenze)

na příspěvěk reagoval Zlty_Dodo

Buxholka

Buxholka (hodnocení, recenze)

Odboj je dobrá věc, ale myslet si, že každý může takhle z ničeho nic zabíjet lidi - to by se propagovat nemělo. Zvláště po tom, co se stalo na konci roku 2023.

na příspěvěk reagoval mm13, anglanek

Venkovan

Venkovan (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Ale ne, soudobý Pedowood takovým tématům nefandí. Jako druhá možnost se pochopitelně nabízí, že je to píčovina i na něj. Nevím, neviděl jsem a doufám, že neuvidím.

monokl

monokl (hodnocení, recenze)

To je ta největší prasárna od roku 1989!!!!!!!!!!!!!

SUPR jen tak dál!!!!!!!!!!!

na příspěvěk reagoval hippie2222

anglanek (hodnocení, recenze)

Tak snad v dokumentu bude i ta pasáž,kde si za peníze co hlídal podříznutý úředník jeden z těch dobytků koupil mašinu pro vlastní potřebu

na příspěvěk reagoval Kubeska

anglanek (hodnocení, recenze)

Pro ty,co obhajují prašivce a prašivou rodinu Mašínů👇

Vyznamenání neudělil prašivcům z rodiny Mašínů ani první český prezidentský dobytek Václav Havel, přestože k tomu měl několik příležitostí.  Prašivce Mašíny kritizoval již v roce 1987. Kritizoval zejména to, že se jeden z prašivců bratrů Mašínů chlubil tím, kolik lidí zabil. Dle Havlova tvrzení mu z toho přecházel mráz po zádech. Prase Ctirad Mašín napsal v roce 1996 praseti Václavu Havlovi dokonce otevřený dopis, ve kterém ho vyzval, aby odstoupil z úřadu, protože je pro český národ zhoubnější než Stalinův kat Klement Gottwald.

na příspěvěk reagoval tibis1964

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Dadel

"Nejaky vecny argument by nebyl? Ja te jen upozornuju, ze Zenevske umluvy se tykaji valecneho prava, tudiz se nijak netykaji toho, o cem se bavime. Ze jsi s nimi prisel do diskuse, je uplne mimo."

Tak fanoušci Mašínů tvrdí, že bratři byli ve válce s komunisty. To, co tvrdíš ty, je ještě horší varianta. Pokud nebyli ve válce, je to obyčejná nechutná vražda. Pokud ve válce byli, je to taky prasárna. Z čehož plyne jediné -  byla to prasárna tak jako tak.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

honajz

Zaručený informace o událostech kolem atentátu ne Heydricha svého času ochotně dodával Ladislav Vaněk, ale už se nezmínil o tom, že se po svém zatčení stal velice ochotným spolupracovníkem Gestapa. Takže bohužel, ne každýmu se dá všechno věřit. A bohužel, zrovna sousedský vztahy byly v naší zemi vždycky docela problematický. Navíc Mašíni odsud utekli jako dvacetiletí cucáci. Co se asi tak může člověk dozvědět o puberťácích ze sousedství?

Dadel (hodnocení, recenze)

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Dadel (hodnocení, recenze)

honajz

70 let jsou v exilu, ale nejaky soused z Podebrad je tak dobre zna, ze vynasi soudy.

Spis tady papouskujes nejakou pomluvu buhviodkud.

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Dadel

" ve válečném konfliktu, kdyby se toho dopustil voják, ano. Což se ovšem Mašínů nijak netýká."

Tvá gumová morálka je hodna obdivu. Smekám.

na příspěvěk reagoval Dadel

hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Každej, kdo se kdy mihnul nějakou vesnicí, setkal se s tím, co povídají místní o majiteli sousedního statku. Já takový místa zažil 4, všude je to stejný - snůška pomluv, závisti, nepřejícnosti. Čím větší a úspěšnější hospodářství, tím větší averze sprostýho lidu okolo. A pak je tu ještě jedna věc, říkal to už badatel Jarda Mareš: Ten nejhorší a nejmíň spolehlivej zdroj z hlediska pravdy o libovolný historický události či postavě jsou výpovědi tzv. "pamětníků". Co mozek po letech dokáže vyfabulovat, nad tím zůstává badateli rozum stát.

31. Český lev - výsledky

15.01.2024

Nezlomní a obětovaní - festival plný premiér

Nezlomní a obětovaní - festival plný premiér

23.10.2023

Proti nacismu ano, proti komunismu ne? Některé rodiny se postavily oběma totalitním režimům. Třeba Mašínovi. Tématem čtvrtého ročníku festivalu filmů o XX. století je protikomunistický odboj, a to v… (více)