See - Série 1

(série)
USA, 2019, 7 h 4 min (Minutáž: 49–57 min)

AffectedFace

Shrnutí první série. No jednoduše se jedná o prodlouženou nudu, ale zase naopak s úžasným vizuálem a soundtrackem. Nemluvě o choreografii, která je naprosto špičková. Každej souboj jsem si vychutnal na maximum a nemůžu doteď uvěřit, jakou gore jízdu SEE vlastně připravil, protože každé zabití je cejtit, není bezmyšlenkovité, je naopak velmi impulzivní a parádně nazvučené. No zbytek je bohužel opravdu čistá nuda, vedlejší postavy jsou nezajímavé, po většinu času se táhnou někde krajinou a mluví nezajímavý dialog za dialogem, kterej prostě vypustíte z hlavy, protože nemá, co říct a na většinu událostí se ani nezaměřuje. Navíc skoro všechno je dosti předvídatelné, takže žádné zvraty nečekejte (teda prozatím od první série určitě ne). Po příběhové stránce zatím velké zklamání, snad druhá a třetí nabere větší grády. ()

Lacike

Vydržal som sledovať dva diely. Má to famóznu výpravu, akciu, proste tip top technickú stránku a aj po dejovej stránke to je pravdepodobne presne také ako to tvorcovi zamýšľali, ale ja som dúfal, že to bude viac sci-fi. Štýlom to je ale klasický historický seriál, v ktorom sa riešia veci typu čarodejnice, proroctvá, intrigy jednej zaostalej dementnej skupinky proti druhej a podobné hovadiny, čo vôbec nemusím. Holt, to nie je seriál pre mňa, ale tentoraz rozumiem ľudom, ktorí sa z toho posrali. Dobre pre nich. ()

Lachtaan

Mnou nesmírně dlouho přehlížený seroš, na který jsem se díky vícero doporučení a předplatnému exkluzivní, byť stále málo atraktivní streamovací služby konečně dostal. A třebaže jsem byl k See dlouho skeptický, jeho děj mě k sobě tak rychle připoutal, že mít více času, už hodnotím i druhou sérii. Na tu jsem po zdejším finále velmi zvědav. Z postapokalyptických televizních výtvorů totiž nenajdete lepšího zástupce. [viděno na Apple TV+] ()

vyfuk

Když Apple spouštěl svoje vlastní formáty, vypadalo v celku nadějně. Drama show z dnešní doby, alternativní minulost a post-apo budoucnost. První případ se stal časem silným dílem a asi budoucí vlajkovou lodí, druhé nestalo za zhlédnutí druhého dílu (i když možnost zlepšení tam stále je) a to druhé po velkém potenciálu u něj i skončilo. See mělo nějaký svůj příběh, který byl tajemný a tajemným docela dost i zůstal. A hlavně dost bez pointu, smyslu a nějakého posunu vpřed. Vtáhnutí do příběhu na začátku je asi stejně nezáživné jako na konci. I váš sýr na margarittě je napínavější než toto. Finančně jeden z nejnáročnějších projektů roku 2019, který se v dost věcech jenom ukázal jako vyhazovka do kanálu. O to je smutnější, že za seriále stojí docela kreativní a inteligentní lidi. Tím, to celé asi končí. Druhá série mě asi silně mime. ()

elanius

No musím uznať, že nakoniec z toho bola fakt podarená séria. Úvod fajn, ale potom pár dielov bolo treba pretrpieť. Čím viac sa ale blížil koniec série všetko sa nám parádne rozbehlo a aj tie nudnejšie epizódy zo začiatku série pomohli viac chápať motivácie alebo charakter postáv. Jason Momoa je bohovský casting a aj keď má takú nálepku hereckého nemehla, ja myslím, že ukázal svoje kvality a jednoznačne tomu dáva ksicht a "říz". Ak bude druhá séria steampunkovo ladená, a ono to k tomu smeruje, budem slinať blahom. Na záver, je to v podstate jasné béčko, ale ja to nevidím ako nevýhodu, proste to netreba brať tak vážne, treba si užiť hlavne Baba Vossa, brutálne exteriéri a kvalitné bojové sekvencie. (8/10) ()

• Natáčení bitvy z první epizody zabralo štábu čtyři dny, což podle režiséra Lawrence bylo málo. „Ve filmu byste na natáčení takovéto bitvy měli dva týdny, my jsme ale měli zhruba čtyři dny.“ (Skarface)