Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona: Pes baskervillský

(TV film)
  • Sovětský svaz Priključenija Šerloka Cholmsa i doktora Vatsona: Sobaka Baskervilej (více)
všechny plakáty

Strhující, originální, herecky mistrovsky zvládnuté – to jsou slova, která se vážou k ruskému seriálu o nejslavnějším detektivovi světa Sherlocku Holmesovi a jeho věrném pomocníkovi doktoru Watsonovi. Představitel titulní postavy Vasilij Livanov se touto rolí proslavil natolik, že je v proslulém muzeu na londýnské Baker Street popsán jako nejlepší představitel Sherlocka Holmese všech dob. Třetí série nabízí adaptaci nejslavnější knihy Arthura Conana Doylea Pes baskervillský. Od doby, co násilnický sir Hugo zabil svou manželku, kterou neprávem obvinil z nevěry, od chvíle, co její věrný pes prokousl vrahovo hrdlo, visí nad rodem Baskervillů prokletí. Přízrak oddaného zvířete se prohání po blatech a nikdo z Baskervillů mu neunikne. Sherlock Holmes je ovšem mužem moderní doby a v záhady a nadpřirozeno nevěří. A se sebedůvěrou sobě vlastní je přesvědčen, že se mu podaří ochránit nového majitele před vším, co by mu mohlo hrozit. Jenže nehostinná blata, uprostřed nichž se rozkládá baskervillské panství, ještě nevydala všechna svá tajemství... (oficiální text distributora)

Tanmut

Člověk si během prvních pěti dílů na slovanské tváře hlavních představitelů zvykne, ovšem vedlejší postavy tohoto příběhu působily až neuvěřitelně nevkusně - Mortimer na zabití, hrabě ze začátku též, Eliza Barrymore se chovala jako slepice. Příběh se většinou pevně drží předlohy a první půle slaví úspěch s gagy, ovšem druhá, v níž má gradovat napětí, ve svém účelu na hlavu selhává. ()

SB

Na obalu jsem se dočetl něco o nejlepším natočeném Holmesovi... Mno. Nejslabší, křečovitý výkon podal Livanov jako Holmes, za povšimnutí myslím stál Watson. Ostatní dobrý. Nešlo si nevšimnout ulice "Londýna" s klasicistními domy a vybouranými výklady, kamenné budovy s vlnitým plechem na střeše, exteriéry jak z kamenolomu, Angličani vypadali jak Rusáci :D atd. Takže na atmosféru Anglie zapomeňte. Snad jen ty interiéry ve venkovském sídle na Blatech se mi líbily. ...A chlastali jak Rusi! Dojem: Jak ruskej jazz. Jestli ty 2 hvězdy nebudou moc. ()

lochetma

jsem trochu v rozpacích,film má řadu pěkných a humorných scén,ale dvakrát jsem usnula, tak jsem možná o něco přišla :-( ()

PPetr

Nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení. Čouhá tomu sláma z bot, zoufalý exteriéry jako z gulagu. ()

antragus

Strašně ukecaný díl, myslím, že se z toho po atmosférické stránce dalo vydusat daleko víc a nebudeme si nic nalhávat, 30 minut minus by tomu taky vůbec neuškodilo. ()

matilda33

Moje obľúbené filmové spracovanie knihy Arthura Conana Doyla - herci sú výborný, dej je zámerné pretkávaný iróniou, skrátka toto ruské spracovanie Sherlocka Holmsa má niečo do seba. Čo sa týka tejto časti, mám pocit že je z celej série asi najlepšia. Aj keď poklad z Agory je tiež výborný. ()