Dave Chappelle: Sticks & Stones

Scénář:

Dave Chappelle

Účinkují:

Dave Chappelle

Sticks & Stones je americká stand-up komediální show z roku 2019, kterou napsal a hrál komik Dave Chappelle a režíroval Stan Lathan. Speciál, který produkovali Chappelle i Lathan a distribuoval Netflix, je podrobně popsán jako provokativní pohled na přílivovou vlnu skandálů celebrit, krizi opioidů a dalších vymožeností současné doby. (sator)

dr.horrible

Možno by bolo dobré určiť, kedy stand-up už prestáva byť stand-upom a stáva sa prak*kotskou prednáškou. On Chappelle sa okrem svojich politických názorov totiž k ničomu inému nedostal a ťažko povedať, čo z toho nebolo myslené vážne. Ale tak aspoň to mal vypointované. A miestna potrhlá projacksonovská aktivistka ChArLeNe sa v tom aspoň našla. Musí mať dievča ťažký život. ()

ChArLeNe

Niekto tu nechápe humor, ako BoredSeal, čo sa týka alphabet people vtipu. V komunite je hierarchia ako opisoval, a navzájom sa nevedia akceptovať. Chapellová pointa čo sa týka vtipkovania o pedofílii mala ukázať absurdnosť toho, žeby 20 rokov nikomu nepovedali, že mali také "zážitky" s najslávnejšou osobou na svete. Tu je to vysvetlené lepšie. Zaujímavé, že LN nevzbudilo pobúrenie ako sa snaží normalizovať pedofíliu slovami "sex, milenci, medové týždne" a oprah, ktorá vypustila, že "keď máš 7 a niekto ti hladí penis, tak je to príjemné", ale keď komik o tejto kauze vtipkuje pretože im neverí, tak to zrazu nie je v poriadku. A BoredSeal, vtipy o černochov pričom komik je beloch také už boli - 1, 2, 3, 4. Nejde o to, či je komik beloch či černoch a rozpráva vtipy o druhej rase, ale o to, či ten vtip je dobrý a či ho vie dobre podať. Černosi o sebe vtipkujú neustále, George Carlin vtipkoval o belochov a dokonca povedal rasovú nadávku na N. Podľa mňa vtipy o druhej rase vedia černosi podať lepšie, preto je ich viac a sú akceptovanejšie. // Mne osobne sa páčilo ako Dave spieval pesničku svojho kamaráta Princa. Čo mi vadilo, bolo, že stand-up bol krátky, a potrebovalo to viac sa pustiť do cancel culture a metoo. Tiež sa nedotkol rôznych hlúpostí, ktoré robí lgbt komunita a čím veľa ľudí štve proti sebe (aj veľa samým alphabet ľuďom sa to nepáči), mohol byť na ne prísnejší no viac sa pustil do RKellyho - a ja teraz poviem nepopulárny názor: "RKelly vinný" je presne to, čo média, cancel culture a metoo chcú aby ste si mysleli, pretože vedia, že ľudia sú leniví a mienku si vytvoria na základe bulváru a jednostranných "dokumentov". Nie je žiadna nová videopáska, je to tá istá páska (len pravdepodobne rozdelená na 2 časti), ktorá prešla rukami príliš veľa ľuďmi kým sa dostala k polícií, aby sa mohla považovať za dôveryhodnú. Ak tá páska je detská pornografia, tak prečo sa predávala a šírila bez toho aby polícia zatvárala tích, čo ju predávali a šírili? Tie ženy priznali, že klamali o svojom veku a používali falošné občianske. Jedna z nich povedala, že mala trojku so 14-ročnou, tak prečo proti nej nie sú vznesené žiadne obvinenia? Chcú len RKellyho a to smrdí. | Vidím, že dr.horrible svoju osobnú nenávisť voči mne pretláča aj do svojich komentároch, musí mať chlapec ťažký život. ()

OG_Swifty

Stand-up comedy and jejich predstavitele me nikdy nezajimali a o tomhle cernochovi jsem nikdy predtim neslysel. Pustil jsem si jeho special na Netflixu v praci a docela jsme se jeho vtipkum, miricim hodne na stereotypy dnesni doby, zasmali. Kdyz mluvil o tech teplousich nebo obetem pedofilie, nijak me to nepohorsovalo, ale zaroven jsem si rikal, ze tohle urcite nejakou negativni reakci vygeneruje - coz se vlastne i stalo, dle kritiku paty special Sticks & Stones rating 30%, dle divaku (obycejnych lidi) kolem 90%. To asi hovori za vse... ()

ScarPoul

Bavil som sa. Tradične. Sticks and Stones sa v mnohom dotýkajú vecí, ktoré Dave rozoberal vo svojich standupoch už v roku 2017. Nestavia tieto problémy do nového svetla, len si k nim vymyslel pár nových vtipov. Viem si predstaviť ako z toho môže byť niekto pekne nasraný. A to ma vo svojej podstate veľmi teší. ()

warrenur

Bavil som sa, napriek tomu, ze som od Dave-a videl lepsie kusky. Mnoho trefnych a pravdivych poznamok o tom, ako sa od dobroty "ubijame vlastnou demokraciou". ;) Kto ma nadhlad a trochu rozumie pomerom, o ktorych pan "tocil", ten si to uzije. Velmi sa mi pacila myslienka pri interupciach, v ktorej ku vysostnemu pravu zien prisiel Chappelle s originalnym pravom muzov v tejto veci. ;) Dufam, ze ti ostatni si casom rozsiria obzory mimo ich vlastnu bublinu. Odporucam. ()

• Necháte-li na Netflixu nepřerušovaně běžet závěrečné titulky, automaticky se přehraje tajný, nevyhledatelný speciál Davea Chappelleho s názvem „Epilog: The Punchline“. (sator)
  • Dave Chappelle nesprávně uvádí, že Kevin Hart byl vybrán jako hostitel 80. ceny Akademie. Hart byl  vybrán jako hostitel 91. ceny Akademie. (sator)