Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1970 se v Londýně konala soutěž Miss World. Ta byla ve své době nejsledovanější televizní show světa s více než 100 miliony diváků. Moderoval ji legendární britský komik Bob Hope (Greg Kinnear). Miss World 1970 ale rozhodně neprobíhala hladce a ze soutěže se stala doslova divoká jízda. Rozhodnutí organizátorů povolit účast dvěma ženám z Jihoafrické republiky vzbudilo kontroverzi a napětí již před začátkem. Ale skutečný rozruch měl teprve přijít. Jeho epicentrem se stala feministická aktivistka Sally Alexander (Keira Knightley), členka nově vzniklého Hnutí za práva žen. Emancipované dámy prohlašovaly, že soutěže krásy dehonestují a ponižují ženy. A to se rozhodly dát najevo v přímém přenosu. Na diváky celosvětového živého vysílání tehdy čekala víc než jen jedna senzace… (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (60)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

film od žen,o ženách,pro ženy,který je ovšem,navzdory tématu feminismu,ženského revolučního hnutí a kritiky (a následného skandálu) soutěže miss,překvapivě plochý a postrádá silnější a zapamatovatelné momenty.Přitom to mohlo být minimálně něco co diváka přivede k zamyšlení kam až se ženské hnutí za těch padesát let posunulo...60% ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Ten film má obrovskou výhodu v tom, že má Keiru Knightley....Jinak si myslím, že by bohužel upadl v zapomnění...Za mě hezky po anglicku natočeno, situace, která se odehrála přímo v UK a pokud budete opravdu "naslouchat" filmu, pochopíte, že je v tom ukryté nesmírně důležité téma, které je stále bohužel aktuální...a to nemluvím jen o kráse, ale třeba i o rozdílu ve mzdě muže a ženy.... ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Musel bych si přestat vážit sám sebe, kdybych této populisticky-trendové podívané dal víc než jednu *, a tu dávám ještě  jen za poměrně působivě podanou dobovou atmosféru a povedený vizuál, jinak ale nemám jediný důvod hodnotit jakkoliv lépe, a to ani nemluvě o tom, že nebýt všech těch současných hnutí „kdekoliv a za cokoliv“, tak jsem přesvědčen, že tento snímek ani nevznikl, jelikož ačkoliv je, jak tvůrci uvádějí, natočen dle skutečných událostí, tak nejde o příběh zrovna dvakrát zajímavý, výrazný, prostě filmování hodný, ale máme tu Me Too, tak proč nevytáhnout i třeba takovouto zaprášenou báchorku, že? Každopádně, když pominu tento fakt a zaměřím se opravdu jen na filmovou kvalitu snímku, tak je to jedna velká nuda, zápletka je kostrbatá, nevýrazně zpracovaná, nic tu nefunguje, ani humor, ani emoce, ani dramatické situace, veškeré postavy jsou navíc vyloženě nesympatické, odtažité, a je mi to moc líto především kvůli mému zlatíčku Keiře Knightley, která se tu společně s ostatníma tak zbytečně ztrapňovala. Problémissky zkrátka není film, který by stál za jakoukoliv pozornost, slabý příběh, slabé zpracování, jen spousta nezábavných, prvoplánovitých dialogů, strašně okatě poukazujících na něco, co nikoho normálního v podstatě ale ani nezajímá. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Komedie ? Ani bych neřekla - spíš odlehčené drama s několika úsměvnými momentkami, které možná spíš nežli o boji za ženská práva vyprávějí o střetu dvou světů, které mluví různými jazyky, byť se některé jejich problémy překrývají. P.S.: Je ironií osudu, že v dvaadvacátém roce osvíceného 21. století americké ženy zase o některá svá těžce vydobytá práva přicházejí, byť ve jménu vyššího dobra. Jenomže cesta do pekel bývá, jak známo, velice často dlážděna těmi nejlepšími úmysly. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Po traileru jsem čekal hodně komedii a trochu vloupačku, ale nedostalo se mi ani jednoho. Žánrově zůstane rodinně-přátelská atmosféra a tematicky pak pár správných společenských či rasových hodnot. S těmi sice plně souzním, ale přicházejí v době, kdy je podobných filmových sdělení na každém kroku plno. Tady se ničím neodlišují, nikam nevystupují a s ústřední missí linkou se většinu času i míjejí. Je to škoda, protože ve vedlejších rolích vznešených zralých dam se objevuje čiré britské zlato. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (7)

  • Scény pred hotelom Princess zobrazujú pamätník Keith Park na Waterloo Place. Ten bol však postavený až v roku 2010. (m.a.t.o.)
  • Vo filme sa to nikdy nespomína, ale bývalý manžel Sally Alexander bol herec John Thaw. Z jej dcéry Abi vyrástla známa herečka Abigail Thaw. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama