Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (123)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pár let poté, co pár géniu z Organizace Strojených Nekňubů dostalo ten príma nápad uznat zcela oprávněný a samozřejmě plně legální Jehovův zápis do katastru, zasít hrstku sionistických fanatiků přímo do centra bandy muslimských fanatiků a udělat z Blízkého východu věčný sud se střelným prachem, nasadil Židistán mezi hadrové hlavy Borata, aby ošmíroval, co že to tam ti mohamedáni vlastně pečou. A ten si je, tentokrát s vážným xichtem, namazal na macesy rychleji, než byste řekli „Arafat“, a nadělal z nich takové kokoty, že mu Sýrové dodnes chodí srát na hrob a hnutí BAAS po něm pojmenovalo pohlavní chorobu - Kohenorhea. Nyní z těchto trampot klátivého agenta Joshuy Böndmana uplácal Židowood poměrně zajímavý a vcelku napínavý seroš Ari G. Indahaus aneb Cultural learnings of Syria for make benefit glorious nation of Palestinian occupants, který Al Džazíra do hlavního vysílacího času asi jen tak nezařadí, a Šáša se může těšit na dozajista bombovní návštěvu ze Spolku přátel Karlíka Hebdy. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Cohen je ve vážné rovině sice parádní a celý ten exkurz na střední východ šedesátých let je hezky chytlavý, ale na mě to působí nepřesvědčivě, tam kde by to chtělo působit hyperrealisticky (práce špióna je tady zase jen líbivou akční atrakcí na efekt, bez zásadnějšího důrazu na logiku..) Taky s tím mám docela problém ideologický, protože zase je to v zásadě dualistická, Izraelská propaganda o cool, dobrém a neivazivním státu Izrael v obležení úchylných, šavlozubých a krvežíznivých nepřátel..... Oh Common! ()

Reklama

cinefob 

všechny recenze uživatele

Naprostá ztráta času. Seriálový Eli Cohen působí na uživatele ČSFD zřejmě stejným dojmem, jako ten skutečný na Syřany. Natolik okouzluje svým úsměvem, že si nikdo nevšimne, jak naprosto duté to je. Filmařsky, kromě ne zrovna obvyklého kamerového filtru, rovněž nula bodů. Kdo čeká, že alespoň trochu pronikne do historie izraelsko-arabských konfliktů, že se snad objeví nějaký zajímavý pohled na věc, ať od tohoto seriálu v tomto směru nic nečeká. Nejvtipnější scéna: v pátém dílu přiběhne k muži jménem Mohammed bin Ládin dítě, obejme ho, otec ho oslovi Usámo, dítě následně bez jediného slova odběhne pryč… U The Spy se mi opět potvrdilo, že Netflix produkuje v drtivé většině hloupé a prázdné seriály, které nemají jiný cíl, než pomoct divákovi jakkoliv zabít čas. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Kdyby vlast chtěla, abyste lhal přátelům, rodině, manželce. Uděláte to?" Ne, neudělám. Přátelům určitě lhát nebudu. Já nejsem žádnej pojišťovák, kterej chce nasazovat krk za svoji vlast. Nicméně jsem vděčnej všem, kteří to udělají. A sledovat Eliho alias Kamila v akci mě bavilo. Vetřít se do první strany, pak se překabátit do druhý a přitom být ze třetí, tak to bych si v hlavě nesrovnal. Snad na těch večírcích s děvkama. Tam by se asi dala trochu upustit pára. Eli byl prostě borec, ale na Kamila neměl a pokud by Syřani v sobě měli trochu sportovního ducha, tak by měl Kamil v Damašku sochu v nadživotní velikosti. ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Spy se bohužel relativně hodně soustředí spíše na rodinné drama a vztah mezi Kohenem a jeho opuštěnou manželkou, než na špinonážní thriller, kterým mohl být. Gideon Raff není žádný Fincher, takže bohužel i ty pasáže, které jsou věnované "akci" vlastně za moc nestojí. I tak to ale není špatná minisérie, alespoň z edukačních důvodů pro ty, kteří neznají tuto část historie. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Na plakátu k seriálu je pod každým písmenem originálního názvu SPY i označení písmene v Morseově abecedě. V české verzi aplikace Netflix je uváděn název AGENT a písmena opět kopírují znaky Morseovy abecedy. (bearmeedek)
  • Eli Kohen je považovaný za jedného z najväčších izraelských hrdinov. V roku 2005 uskutočnil portál Ynet verejný prieskum s názvom 200 najväčších Izraelcov, kde sa umiestnil na 26. mieste. Bol mimoriadne užitočným špiónom. Mal veľkú zásluhu na víťazstve Izraela v tzv Šesťdňovej vojne (Tretia arabsko-izraelská vojna) v roku 1967 proti koalícii Sýria, Egypt, Jordánsko. Paradoxne jeho úspechy napokon viedli k jeho pádu, pretože ako agent príliš riskoval najmä spôsobom, akým predával informácie. Napokon bol odhalený pomocou sovietskeho sledovacieho zariadenia a verejne popravený na Námestí mučeníkov. (lemonova)

Související novinky

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama