Ženy na pokraji nervového zhroucení

• Španělsko Mujeres al borde de un ataque de nervios (více)

Pepa a Ivan jsou milenci, ale zatímco Pepa je věrná, Ivanův milostný život je kapitola sama pro sebe... A když jednou nechá vzkaz na záznamovém zařízení, že nepřijde na večeři domů, je na těhotné Pepě, aby si zařídila nový život. Hned se do toho dá a pronajme svůj dům několika excentrickým osobám: je tu Candela, která má poměr s šítským teroristou a Lucie, bývalá Ivanova milenka, která přivede syna Carlose a jeho přítelkyni. V domě je skutečný blázinec, ke kterému přispěje i procesí policajtů dychtivých střelby, zmatkující taxikáři a pomatení opraváři. Všeobecné šílenství vyvrcholí v okamžiku, kdy Lucia přísahá, že přelétavého Ivana zabije... (INTERAMA a.s.)

Samuel7

Příjemný snímek, který však v první polovině zoufale postrádá tempo. Jedním slovem nuda. V druhé polovině už se ale situace vyhrocuje a o vtipné momenty není nouze. Dobře tu funguje situační a absurdní humor, naopak realismus šel stranou. Škoda toho slabého začátku. Antonio Banderas je tu téměř k nepoznání a jeho role je diametrálně odlišná od těch, co ho měly proslavit. Nemohu nezmínit Carmen Maura, která celý film s přehledem dovedla až k výbornému finále. ()

Terva

V tomto svém snad nejúspěšnějším filmu se Pedro Almodóvar ponořil do světa kultury, ve které prožil téměř celé své mládí. Španělská komedie oceněná na 45. MFF v Benátkách a dvěma Evropskými filmovými cenami. Scénář : Pedro Almodóvar. Kamera : José Luis Alcaine. Hudba : Bernardo Bonezzi. Tak jak to ve správné komedii má být, vše se komplikuje, abychom mohli být potěšeni závěrečným rozuzlením. ()

LEATHERFAC

Absolutně nesnesitelný film o nesnesitelných ženských, ze kterého jsem už po první půlhodině na zhroucení spíš já - název filmu je velmi příhodný. Nevím co na tom kdo má - pro mě tímhle Pedro definitivně skončil - sbohem a šáteček - čau! PS: jediným kladem tohoto filmu je přítomnost té nádherné nosatice, do které jsem se okamžitě zamiloval, bohužel ji ta hysterická kráva hned na začátku přiotráví a tak pro mě další sledování filmu ztratilo význam. ()

Brylin

Vyšší střední škola ženského cítění a jednání, ovšem přiměřeně zkarikovaného a reflektujícího hlavně hispánský naturel. Nicméně Almodóvar dokazal bizardními vztahovými peripetiemi skvěle bavit ženy i poučené muže po celou dobu trvání tohoto snímku. Potěšil mě i roztomile mlaďounký Banderas a tak dávám pěkné čtyři hvězdičky. ()

Juto

Vtipný, poburujúci, smiešny, farebný a fascinujúci film Almodovaru, jeho zatiaľ najobľúbenejšieho filmu v Amerike. Príbeh sa vzpiera popisu, ale v zásade ide o tri ženy (herečka, psychopatka a jedna na úteku pred zákonom), ktoré sú postihnuté jedným mužom. Príbeh začína pomaly, naberá rýchlosť a na konci sa vymyká kontrole. Dobre pôsobiaci, na pohľad krásny a nikdy nie je nudný ani na chvíľu. Stačí si ho, len pozrieť! Nebudete sklamaní. Milujte taxikára a jeho taxík! 9/10 ()