Leon

• Francie Léon (více)

Záhadný Leon (Jean Reno) je elitním newyorským nájemným zabijákem. Když jsou vyvražděni jeho sousedé, Léon se stává neochotným ochráncem jediného, kdo masakr přežil - dvanáctileté Mathildy (Natalie Portman). Ta ovšem nechce ochranu, ona prahne po pomstě. Od elektrizujícího nástupu až po fatální zakončení je LEON nabitý nekonečnou kaskádou akce a napětí. (Magic Box)

Lenarek

Na tohle nejde zapomenout. Leon se připisuje k mým filmům, o kterých musím hoodně dlouho přemýšlet. Vynikající režie, vynikající výkony. Hlavně Jeana Renoa a Natalie Portman. Tenhle film je o pomstě a o tom, že akční film se nemusí točit jen okolo desítek mrtvol, ale stačí jen jeden případ a Luc Besson z něj udělá neuvěřitelný zážitek. Mléko, květina, brýle - to všechno je tak působivé. Kde pracuješ? Jako čistič ... ()

Tjaden

Tento film opravdu miluju a musím dát za 5*. Jean Reno ve své nejlepší roli, ke které mu víc než zdatně sekundují Natalie Portman a ďábelsky šílený Gary Oldman. Skvělý začátek a nezapomenutelný konec "Leon versus zásahovka" odděluje poklidnější část o vývoji vztahu malé Matildy a jejího patrona. Film je natočen skutečně mistrně a například scéna s vyvražděním Matildiny rodiny je natočena nevídaně nekompromisně. Rena si budu na věky pamatovat jako "čističe" pijícího mléko a navštěvujícího filmy pro pamětníky. Na závěr mi nezůstane nikdy oko suché- " Tady nám bude dobře Leone." ()

rozbris

Ty brďko tak tohle jsme nehodnotil jak jsem na to mohl zapomenou, vždyť už to bylo i v televizi. Dva odpadlíci, holka a nájemný zabiják. Ona se chce učit, on nechce. Super sehrané, až na Rena mohl před tím trošku víc zamakat na své postavě, takhle by nevystračil ani myši v kostele:-) ()

leon_id

Přiznám se hned a bez mučení Leon patří k mým nejoblíbenějším filmům. Objevil jsem v něm už tehdy neodolatelnou Natalii Portman a skvěle hrajícího Rena, který tu navazuje na svou roli v dalším mistrovském díle od Bessona - La Femme Nikita. Tomuhle filmu je opravdu těžké něco vytknout a zbytečné nějak do podrobností rozepisovat všechny jeho klady, zdejší hodnocení snad mluví za vše. Directors cut je obohacený o scény popisující vztah mezi ústředními hrdiny a mnohem lépe tu rozvíjí charaktery postav. Délka filmu je i tak sestříhána na únosnou mez a scény bez dialogů skvěle doplňuje klasická hudba. Pokaždé když Leona sleduji tak přemýšlím, jestli by jiný-optimističtější závěr zcela změnil můj pohled na celý příběh a jsem za něj opravdu rád. Protože nejenom tím se nejlepší Bessonův kousek vymyká klasickému holywoodskému klišé a řadí se k top 5 v tomhle žánru. ()

iXtr3m3

Jedno z Bessonových vrcholných diel a zároveň film, od ktorého som začal mať veľmi veľmi rád Jeana Rena. Piatu hviezdu si ponechávam, keď sa niekedy dostanem k Director´s Cut verzii. ()

Jaccobos

Jean Reno byl jako vždy stoicky perfektní. Jeho komika mlčenlivého habána nemá konkurenci. Místy mi to připadalo, jako parodie na akční filmy, potom to byl akční film. Námět se mi zdá zajímavý i když místy může nudit, protože infantilní projevy Natálie Portman jsou velmi svérázné. Super byl taky Danny Aiello: " Jsem něco jako banka, ne, jsem lepší než banka, protože tu občas někdo vykrade :) ()

Roby

Asi nejlepší Bessonův film se skvělým Jeanem Renem, no a co ve svých 12 letech předvádí natalie Portman za herecký koncert je neuvěřitelný. ()

SkyLukey

Jean Renoa nepovažuji za velmistra ve svém oboru. Herec je to průměrný a nechápu, proč je tolik obsazovaný. Mnohem víc mě překvapila Natalie Portman, která jistě už od svých mladých let byla vynikající herečkou a půvabnou slečnou. Natalie dokonale zastínila celou postavu Leona, přestože by to nejspíše mělo být jinak. Tvůrci filmu určitě pracovali se zajímavým námětem a zajímavým materiálem. ()

Benedygtus

Leon, sam si zehli, misto alka pije mleko, stara se o kvetinu a ma blizko k detem nebo spise diteti - "uzasny chlap". Ma jeden neduh a tim jsou zbrane a s nimi povolani (od/u)klizece. Sledujeme deni kolem Leonova zivota, kolem zmeny, kde do jeho stereotypu vkracela mlada divka, ktera prisla o vsechno a nasla jeho. Leon si uvedomuje, jak kazdou pracickou riskuje a zacina pomalu, ale s jistotou prehodnocovat svuj zivot. O vynikajich hereckych vykonech zvlaste pak Natalie Portman, bylo napsano uz spousty radku, presto ani ja nemohu opomenout to zminit. Uzasna podivana s dejem, ktery oslovil a jak se zda, nejen me. ()

Mistickzz

Zaujímavý snímok, ktorý vás určite nenechá chladným. Reno aj malá Natalie sú skvelý ale ten, kto ma ozaj zaujal bol Gary Oldman, ktorý má záporákov proste v krvi. Film je pekne vykreslený, zahŕňa veľa aspektov filmu ako akciu, lásku, drámu aj humor. A posledná scéna je fakt bomba. Tak prečo len 4? Neviem, dosť ťažko som sa na Leona nalaďoval. 84% ()

Ragdoll

Skvělá podívaná s fenomenální trojicí Reno-Portman-Oldman a se strhujícím a bez pochyb i nejlepším příběhem v daném tématu. Film oplývá akcí i napětím, ale díkybohu nejde o žádné trapné béčko typu Machete, podruhé bych takový výtvor psychicky neunesl. Velmi příjemný soundtrack také brnkal na tu správnou strunu, kamera, střih, ba i kostýmy byly perfektně naladěné a celé to vytvářelo jedinečnou atmosféru bezchybného snímku, kde nejsou žádné zápory, ale jen klady. Ti, kteří tyto časuodolné kultovní záležitosti hodí do papírového obalu, pošlou do levných knih a prodávají za 39 korun, by zasloužili pořádně ztrestat. ()

civrss

Jedním slovem - Nádhera. Jean Reno je můj miláček, jeho můžu v pokaždé a ve všem, ale tady předvedl rozhodně svoji životní roli. Natalie Portman byla už tehdy nadaná a krásná. Ve své klasické roli "záporáka" exceluje Gary Oldman - radost na něj pohledět. Nádherná a srdceryvná podívaná. ()

kenkaku

Leon je koncert brilantní hudby, herců a režiséra (v devadesátých byl Besson ještě brilantní a to ne jen jedou). K tomu se nedá nic víc dodat. ()

-Dawe-

Hodně silná žánrovka v čele s malou Natalií Portman a vynikajícím Jeanem Reno, který má zde svojí nejlepší roli. ()

Chipsonator

Úžasný tichošlápek Jean Reno, mladá Natalien Portman dychtící po pomstě a srdci Jeana Rena a úchvatný šílený Gary Oldman. Kde jsou ty časy kdy Luc Besson byl ve formě?! 85% ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (více)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (více)