Ve světě, kde společně žijí zvířata všech druhů, pocítí něžný vlk predátorské nutkání, když se v jeho škole začne vyšetřovat vražda. (Netflix)

Predator77

Po pravdě tenhle seriál je neskutečná šílenost které ale má rozhodně co nabídnout a ve výsledku se jedná o takovou Zootropolis pro dospělé. 1 řada 65 procent, 2 řada 75 procent. ()

Kikyo

Takový dospělejší Zootropolis. To co mě v Zootropolisu nadchlo a co tam bylo jen jemně naznačeno (nebo alespoň já jsem to v něm viděla), totiž naznačený vztah mezi lišákem a králičicí, je tady podobně rozvinuto u vlka a králičice. Vím, že většinu lidí to asi nezaujme, někoho to možná dokonce pohorší, ale přestože se nepovažuji za kdo ví jakého furríka, tak mě přesně tenhle typ vztahu fascinuje. V přeneseném slova významu i v některých filmech, kde je nějaký vztah mezi nebezpečným vrahem a jeho potencioánlní obětí a podobně. I když pominu ústřední dvojici, ostatní postavy jsou taky zajímavé, líbila se mi i vsuvka se slepicí a jejím snášením vajec :D Prostě ten svět jako byl v Zootropolisu měl hodně co nabídnout a tady se objevila ještě spousta poměrně originálních věcí. Shlédla jsem všech 12 dílů za 2 dny, což je u mě dost vzácnost, v poslední době anime nesleduju už tolik, ale tohle mě opravdu chytlo a nejvíc se mi asi líbila předposlední epizoda. Na jednu stranu mě mrzí, jak to dopadlo, ale na druhou stranu jsem ráda, protože se bude na co těšit i v další sérii, které se nemůžu dočkat už teď. ()

Thalin

Beastars působí jako takové dospělejší Zootropolis, kde se kromě otázky masožravců a býložravců ještě řeší vztahy mezi nimi. Jestli někoho napadlo jak by to vypadalo kdyby se lišák dal do kupy se zajdou, tak tady je to v podobné verzi, jen s nesmělým vlkem a promiskuitním zajdou v čele. Animace je pěkná, hudba taky, jen příběhově to trošku hapruje. Některé postavy mají dobrý charakter, jiné ho spíš jen lehce odhalují, i když by mohl být zajímavý. Možná zajímavější než hlavní dva protagonisté. To že se to tu točí kolem zvířat tomu dodává docela jiný nádech než kdyby takové problémy řešili lidé(například rasové nebo rozdílné třídy). Nebylo by to zkrátka tak zajímavé. Ale stejně si myslím že se to soužití mohlo probrat trošku víc do hloubky. V druhé sérii mě už ani tak nezajímalo, jak se vyvine vztah zajdy a vlka, ale spíš postavy kolem nich, dění celého světa. Třeba takový Louis se stal mnohonásobě zajímavější postavou než na začátku. Tam jsem zažila lehké zklamání a trošku i nudu. Ale jinak hodnotím celý seriál dost pozitivně, bavil mě, i ta atmosféra, jen to holt mělo pár děr. ()

Ofbeatbratt

Mé zpočátku smíšené pocity zmizeli tak v půlce série, a zbytek už byla pořádná jízda. Téma antropomorfních zvířat ve světě bez lidí je samo o sobě zlatý důl. Když k tomu přidáte zajímavé charaktery, morbiditu a trochu té zakázané lásky, vznikne něco takového. Animace je další plus, které je třeba zmínit. Pokud se prokoušete první polovinou série, ve které se toho až tolik neděje, tak si sami můžete udělat názor. Seriál má veliký potenciál, pokud se ovšem druhá série nebude motat kolem jedné dějové linky, čemuž konec první série bohužel nasvědčuje. ()