Uspořená libra

(TV film)

Jan WerichJiří Sovák v brilantní komediální miniatuře o jedné libře... Dva opilci si chtějí na poště vyzvednout libru, aby měli za co pít. Po mnoha nepříjemnostech jim úřednice libru nevydá a dokonce na ně pošle místního policistu. (Česká televize)

Rodin

Pravá filmová lahůdka, všechny herecké etudy jsou překrásné, a co je navíc velmi důležité - Werich prostě dokázal nepřečnívat. Vévodit, to ano. Ale jeho talent nechat vyniknout i spoluhráče se tady ukázal v plné síle. ()

IvonaK

Ono možná může být prvních deset minut úsměvné vidět dva opilce jak usilují o svůj požadavek, ale zbývající půlhodinu už je to pak trapný a těšíte se až to skončí. Naštěstí je Brodský vyhodil aby se mohl cukrovat se slečnou která dle mého názoru nebyla pěkná vůbec. ()

Hrabovo

Všichni to známe a skoro všichni to milujeme. Je to krátké a je to geniální. Všichni jsou v tom vynikající. ()

Ocelotr

Zajímavost o filmu: Text dopisu, nebo tedy její část, která jde vidět ve filmu) a který chce Stella Zázvorková mermocí poslat do Tararingapatam zní: Pálím tady často !? Hihihi !!! Přála bych si od Vás držet opět něco tak poutavého. Zda-li !? Bláhové sny, které mnou zmítají jsou jako vlny oceánu, který nás dělí. ()

GordonCZ

"Já platím celý daně a chci, aby mě zatknul celej policajt a ne tahle půlka." Naprosto vynikající miniscénka o jedné poště, jedné libře a pěti postavách. Pardon, vlastně o čtyřech a půl... ()

DaleCoper

Naprosto geniální počin české televizní tvorby. Mimochodem kdo z vás dokáže říct jméno té barmské vesnice kam odesílá telegram Stella Zázvorková správně bez přeřeknutí :-) ()

Guran

Koukám, že humor v šedesátých letech byl na tom u náš mnohem lépe, než dnes. Krátký snímek, kde veselohry bohatě postačili k zaručené zábavě... dnes se české filmy pouze tváří, jako komedie. ()

whysoserious

Naprosto geniální herecký koncert Wericha se Sovákem a nesmrtelné hlášky, které vznikly z improvizace: "Vemte si ty svý parafernálie", "Je to opravdu vaše toužebné přání, abych si zul botičky?", "Já se nemůžu ohnout - vždycky, když jsem zklamanej, tak se nemůžu ohnout."  Prostě co replika, to perla. Člověk to může vidět stokrát a stejně to pořád baví. ()

smrtubohem

Jak málo stačí, aby vznikl skutečně bezchybnej a velmi humornej snímek. Jedna z nejlepších našich komedií vůbec, nehledě na krátkou stopáž. ()

miza

Pokaždé to člověka který má rád humor dostane.Je to klenot našeho humoru.Jen jejobčas i dát na obrazovky aby i mladá generace toto dílo viděla. ()