Uspořená libra

(TV film)

Jan WerichJiří Sovák v brilantní komediální miniatuře o jedné libře... Dva opilci si chtějí na poště vyzvednout libru, aby měli za co pít. Po mnoha nepříjemnostech jim úřednice libru nevydá a dokonce na ně pošle místního policistu. (Česká televize)

Gynekolog007

Strašná prdel! Skvělej Werich a skvělej Sovák. "A je to opravdu vaše upřímné přání, abych si vzul botičky? Já si kvůli Vám vzuju všechny botičky co mám". :D ()

gezper

Výborná herecká etuda všech zúčastněných. Délka je akorát. Námět by se shrnul do dvou holých vět. Ale co z toho vytřískají páni herci a herečky, kloubok dolů. [80%] ()

bmx6

Tak to jsem vůbec netušil,že se mi bude líbit humor od Wericha,ale byla to náramná švanda!!!Sovák a Zázvorková taky neměli chybu. ()

Grázl83

Nechapu to vysoke hodnoceni. Co je na tech opilcich vtipneho? Jako ze se neumi behem 20min podepsat? Mě to teda vůbec nebavilo. 2* a to jsem jeste jednu přidal za herecké obsazeni. ()

Martinek

Nejsem zrovna příznivcem humoru založeném na hraní opilého, ale na tomhle kousku bylo opravdu znát, že pánové mají hereckého talentu na rozdávání. ()

TommmyT

Stará černobílá krátká klasika. Páni herci Jiří Sovák a Jan Werich předvádějí svojí genialitu. Člověk by neřekl, že to pouze hrají, ale že se právě vrátili z nějaké hospody. Zázvorková a Brodský dobře nahrávají. Celkově je to krátký herecký koncert Pánů herců pro zasmání. Krásné čtyři hvězdičky a možná i půlka páté. ()

ssarka

děkuji děkuji a ještě jednou děkuji...tohle je klenot z televizní tvorby...herecké výkony od legendární skupiny herců,které nikdo snad hodně stovek let nikdo nepřekoná..dávám 100 hvězd :D ()

evangelik

Sice "moc nemusím" Zázvorkou" ani Wericha (hlavně proto, jak pořád a všemi vynášen až do nebe), ale tohle se povedlo. Ten klobouk je prý "nadívaný", aby Stelle seděl na hlavě. A ten název toho města - nezapamatovatelný podle všech cimrmanových zákonů... ()

Milonak

Jak mám osazenstvo tohoto filmu velice rád (a myslím VELICE), tak tohle mě fakt nepobavilo, naopak jsem se obrovsky nudil a měl jsem problém to vůbec dokoukat do konce i přes délku pouhých 35 minut. Werich tady hraje v poloze, která se mi prostě nelíbí a stejně tak Sovák - ačkoliv jsou oba jinak skvělí herci a patří mezi naše top herce celé filmové historie. Celé je to jakési otravné a nudné, nezasmál jsem se snad ani jednou a jednu hvězdu dávám skutečně jen z úcty k hereckému ansámblu, který se zde sešel. 20% PS1. možná to bude znít někomu strašně, ale svoji strojeností a jakousi "nepřirozeností" mně to bohužel připomíná velkou spoustu estrád z produkce českých televizí a to zejména TV Nova. PS2. zajímavý komentář "lubospoti" - Menšíka jsem si nevšiml...:-)) ()

Widlicka4

Vzhledem k očekáváním vyvolaným zdejším hodnocením poměrně dost velké zklamání. Scénář je půlhodinové opilecké tlachání bez obsahu, které nesměřuje k žádné stěžejní pointě - prostě na poštu přijdou, vykecají se a zase odejdou. Herecké výkony to sice drží nad vodou, ale že by si je člověk pamatoval déle než do druhého rána, se říci nedá. Formou to připomíná spíše herecké cvičení studentů FAMU. Naštěstí se autoři uskrovnili na pouhých třiceti pěti minutách, mít to stopáž divadelní hry, asi by to bylo k uzoufání... ()

ricardo2803

Nezapomenutelný koncert pánů Wericha, Sováka a paní Zázvorkové. Pan Brodský byl také nepřehlédnutelný. Nemusím vidět Uspořenou libru každý měsíc, ale vždycky si to užiju. ()