Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Slušná kriminálka s příjemnou atmosférou napětí a několika překvapivými momenty, např. návštěva u rodičů.. Za zmínku určitě stojí mladá Jamie Lee Curtisová, její postava je sympatická a jedna se neubrání tomu, aby jí fandila.. Burzovní makléř v podání Rona Silvera je dost zvláštní, ale to asi měl být.. Pro mě bezproblémově koukatelné, pro devadesátá léta mám slabost.. ()

movie

70% Velmi podceňovaná záležitost a zjevně velmi osobní snímek pro Kathryn Bigelow. Jasně, je tu pár děr ve scénáři a finále, které má několik prodloužení a dohrávek by mohlo být kratší a údernější, ale budiž. Pro mě stále velmi dobré, skvěle nasnímané (vše dobře vylazené do modra) a výtečná Jamie Lee Curtis (možná ve své nejlepší roli). Mimochodem v postavě zvrhlého (vraždícího) yuppíka se zcela evidentě (a o dva roky později) shlédnul Brat Easton Ellis při psaní Amerického Psycha. ()

betelgeuse

Bigelowová je rozhodně ženská s talentem, její přehmaty při výběru námětů ji ale srážejí o třídu níž. V MODRÉ OCELI najdeme policistku pronásledovanou bohatým burziánem, ze kterého svědectví hrdinčiny policejní akce a ukradená zbraň udělají čirého maniaka! Co tenhle thrillerový nonsens zachraňuje, je schopnost režisérky navodit temnou, místy až surreálnou atmosféru... ()

Anderton

Modrá oceľ bola kedysi taký menší videokazetový kult, ktorý sme si raz za čas radi zopakovali. Malo to fajn atmosféru, dvojicu, medzi ktorou to iskrilo a ťažko predvídateľný scenár. Bola súčasťou takej menšej vlny kvázi erotických krimi (Sea of love), kde pár tvorí policistk(a) a podozrivý(á) a na konci z toho samozrejme niečo vyplynie. Bigelow sa tu aspoň zacvičila na podstatne vydarenejší Point break. Pekná nostalgická spomienka. ()

tom88

Absolútne prehliadnutelný americký thriller, ktorý v podstate ani nemá čím zaujať. Všetko čo je tu už bolo a natočené lepšie. Nevravím, že je to výslovne zlý film, to nie, je natočený pomerne zručne. Jamie Lee mám rád no viac sa hodí do nejakého hororu, keď uteká pred nejakým maniakom a nie keď maniaka naháňa. Záporák Ron Silver mi rozhodne nesadol, jeho postava mi neprišla nejak zaujímavá, skôr taká nerozvynutá. Dejovo ma film nevtiahol a skoro ani nebavil. Zázrak sa nekoná no dá sa na to pozerať. Je to medzi 2 a 3*. 50% ()

• Jeff Kober byl zvažován do role Eugena Hunta, ten však roli odmítl. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore