Do Anglie přijíždí pod vedením majorů Clevena a Egana 100. bombardovací skupina, aby se přidala k tažení 8. letecké armády proti nacistickému Německu. (Apple TV+)

Jozka7

Konečně! “Krvavá Stá” přilétá na bojiště, kde se zapsala do dějin a získala i tuto svou přezdívku. Kdo trochu zná vojenskou historii, tak ví, že na rozdíl od jiných podobných seriálů se tady bude umírat ve velkém. A v hlavní roli B-17, za mne nejkrásnější bombardéry 2. světové války. ()

ArgeeMan

Nevěřím vlastním očím. Neviděl jsem tam ani jednu woke agendu. A to se píše rok 2024. A pak, že se to nedá natočit. Bože! Díky za vrácení starých dobrých časů. ()

Hugho

Škoda, že prvý diel začína až po výcviku, pretože na to, že ide o seriál na základe memoárov, prichádzame o stmeľovacie momenty z dlhého výcviku. Zráža to konzistentnosť 1. dielu. Prostredie, krajina a dokonca aj technika je ok - aj keď sem tam vidíme snahu o dramatizáciu deja. Na rozdiel od vizuálne katastrofálne nepodareného trajleru sú lietadlá buď reálne Warbirdy (keď ide o 1-2 kusy), alebo celkom obstojne namodelované CGI stroje,  a sú to naozaj B-17F v správnej kamufláži. Letecké zábery sú tiež dosť dobré, len si tvorcovia mohli lepšie napozerať originál Memphis Belle, pretože k čelným útokom na boxy  dochádzalo v tých časoch veľmi zriedkavo. Na začiatok dobré, skoro 4*. ()