Reklama

Reklama

VOD (1)

Nejslavnější tvůrci hororů a známí herci vám přinášejí pět povídek plných hrůzy a černého humoru. Jejich scenáristou je Stephen King (Christine, Running Man, Poslední boj), režisérem George A. Romero (Noc oživlých mrtvol, Temná polovina) a maskér Tom Savini (Pátek třináctého) vytvořil strašidelné obludy, na které hned tak nezapomenete. (Falcon Home Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (152)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Creepshow je 5 povídek mistra psaného hororu Stephena Kinga ve filmové podobě George A. Romera. U těchto povídkových filmů většinou bývá problém nevyváženost jednotlivých povídek. I tady jsou sice slabší i lepší povídky ale nemůžu říct, že by byla nějaká vyloženě špatná natožpak odpadová. Nejlepšími povídkami(za mě) je hned ta první a třetí. Nejslabší povídkou je asi ta kde si zahrál sám S. King. Vyloženě mi ale nevadila. Jako celek klidně Creepshow ty 4hězdy dám. ()

E´Tonno 

všechny recenze uživatele

Prvá časť Creepshow mala u mňa značný handicap, nakoľko som sa k nej dostal až po dlhých rokoch, zatiaľ čo s jeho o 5 rokov mladším bratom (Creepshow - Plíživý děs) som mal tú česť ešte v detstve na VHS a je zrejme jedným z dôvodov, prečo som nakoniec podľahol kúzlu (špeciálne poviedkových) hororov. Prvá poviedka o tortičke sa mi dosť páčila - 75%. Druhá so Stephenom Kingom ako farmárom ma výrazne sklamala - 55% a tretia s Leslie Nielsenom v zápornej roli, takto po rokoch už tiež nepôsobila práve peckovo - 65%. Predposledná o potvorke môj filmový zážitok našťastie opäť vylepšila - 75% a posledná so švábmi bola perfektnou čerešničkou na záver - 90%. Ako celok teda hodnotím 4*. Nedá mi ešte nespomenúť, že považujem za veľkú škodu, že na našom trhu nie je možné zohnať originálny fyzický nosič tohto filmu s dabingom a tak mám v zbierke "iba" jeho UK verziu. S dabingom u nás FILMag vydal iba spomínaný Plíživý děs - teda druhú časť. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Na druhé zhlédnutí po letech mě to vcelku bavilo (ostatně od minule jsem to skoro komplet zapomněl), je to takový příjemný retro závan starých dobrých osmdesátek (se speciálními efekty dělanými pěkně postaru), navíc s decentním žánrovým nadhledem - a slušnou náloží srandy. V první řadě to je podle mě skutečně hlavně komedie, a až pak ten horor, a rukopis Kinga je z toho hodně znát. Ty prolínačky s animovaným sešitem Creepshow nemají chybu. Na druhou stranu tam není nic moc, co by nějak víc utkvělo v hlavě, a místy je to docela nuda, proto za mě nakonec dojem spíše jen průměrný. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pri sledovaní Creepshow sa vynorili spomienky premiéru na STV 30 rokov dozadu. Druhú a tretiu poviedku som si pamätal skoro naspamäť, naopak na zvyšné tri som úplne zabudol. Rovnako aj dnes mám dojem, že práve meteorit a pláž sú najlepšie, čo je ale aj vec vkusu a toho, čo v hororovom žánri preferujete. Obe sú určite najlepšie vypointované, na čom sa už zhodne možno väčšina. Creepshow má úžasnú osemdesiatkovú atmosféru, dôležitú úlohu hrá nostalgický faktor (kto film videl dávnejšie), avšak asi málokto bude považovať celok za kvalitatívne vyrovnaný. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Rovnou píšu, že ty 3* dávám jen kvůli poslední povídce, jinak bych dal o jednu méně. Film mi připadá jako šitý hodně horkou jehlou a doufám teda, že byl dělanej s vědomím, že je to hlavně spíše pro to mladší publikum, protože to z něj srší takřka z každé minuty. První povídka má sice dobrej černej humor ("Dostal jsem svůj dort"), ale přijde mi jako nedokončená, nedokázala vygradovat tu atmosféru, kterou si zpočátku dost dobře budovala. Druhá povídka je v podstatě sci-fi o ničem, ale King, kterej v ní hraje hlavní postavu si s buranským sedlákem fakt pohrál a strašně mě bavil. Třetí povídka mě konečně zaujala, děsivá od okamžiku, kdy se objeví Leslie Nielsen, který je známej spíše z komediálních/parodických rolí ztřeštěných idiotů, ale tady válí. Atmosféra houstne, houstne, houstne - dokud se párek milenců (byť s dobrýma maskama) nevrátí a neshodí celou povídku. U čtvrté povídky jsem se poměrně často smál - monstrum tam vůbec nemuselo být, a hlavně nemuselo být tak zjevně a jasně ukázáno (přerostlý critters???), bez něj by to možná za něco stálo, nápad nebyl špatnej.... Až poslední povídka čistotou posedlého egoistického zbohatlíka bojujícího s otravným hmyzem stojí za to. Za pozornost zcela jistě stojí animované sekvence spojující jednotlivé povídky a dobrý (místy černý) humor. Jinak jsou ale všechny povídky, jejich průběh a hlavně konce hodně předvídatelné. Z rukou hororových klasiků jakými King a Romero bezesporu jsou, mohlo teda vzejít něco mnohem lepšího. Oba na to mají. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (13)

  • Malý chlapec Billy (sběratel časopisu Creepshow) na začátku příběhu je syn Stephena Kinga Joseph Hillstrom King. (Chatterer)
  • Příběh "Father's Day" je první povídkou Stephena Kinga, kterou psal přímo pro natáčení filmu. (facojurka)
  • Stephen King měl alergickou reakci na makeup, který musel nosit při ztvárnění role Jordyho Verrilla. Aby byl vůbec schopný svou roli zahrát, musel být nadopován prášky proti alergii. (oje)

Související novinky

Creepshow znovu

Creepshow znovu

31.10.2005

V roce 1982 spojil své síly kultovní hororový režisér George A. Romero se spisovatelem a scénáristou Stephenem Kingem a dali dohromady film Creepshow. Soubor pěti hororově komediálních povídek se… (více)

Reklama

Reklama