Rod Draka - Série 2

(série)
USA, 2024, 8 h 35 min (Minutáž: 56–70 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Jefferson Hall, Matthew Needham, Ewan Mitchell (více)

bearmeedek

Vzhledem k tomu, že už je to druhá série a pořád nic, tak je to vlastně horší. Neustálé porady u stolu jsou častější než stranické schůze v minulém století. Zpočátku těžké se vyznat kdo ke komu patří a za koho chce bojovat. No a hlavně nuda na vlně blábolení. Celou řadu jsem jel s posunem. Za něco stojí jen pár scén s draky. Spousta ostatních to vidí podobně, ale hlavně, že tomu sypou hvězdy! ()

darthvader77

Tak a HBO definitvně promrdalo poslední zbytky dobré vůle, kteoru fandom ještě měl. To co mohlo být jeden z největších comebacků a zmrtvýchvstání v historii se proměnilo v tak obrovskou sračku, že pomalu se slzami v očích vzpomínáte na Debila s Dementem. Po párku prvních epizod, které navazují na kulervoucí finále první řady přichází strmý pád dolů kdy najednou všem je úplně u prdele, že se dětem uřezávají hlavy, potraty no a fakt, že psychpatická hypokritická kráva pozabijí stovky nevinných lidí jen proto aby udělala dramatický exit, ale to, že Dragoncock zabije bandu smradlavých chytačů krys má být nejstupidnější ohavnost série LOL. Když do toho připočtete fakt, že tohle je taková sračka, že už i velký Otyloň se rozhodl také pro jednou zvednout svou tlustou prdel a šel něco dělat tak vám je jasné jak špatné to musí být. Zabilo pro mne hype na celý sériál. ()

DrobekSKS

Druhá série oproti té první hodně zpomalila. Nemáme tu už žádné drastické skoky časem a do hlavní role byly pasovány dialogy. Což byla vždy nejsilnější zbraň seriálů ze světa Písně ledu a ohně. Mnohdy děj ubíhá až zbytečně pomalu, ale na rozdíl od první série máme alespoň příležitost si k postavám vytvořit vztah, než bídně zahynou. Celé to působí jako jedna velká expozice pro veliký masakr, který nastane ve třetí sérii. Jsem opravdu zvědavý, jak to tvůrci pojmou. Pevně věřím, že se poučili z posledních dvou sérií GOT a že závěr Rodu draka nebude tak uspěchaný. Dle knižní předlohy se toho má stát ještě více, než dost, takže by nás snad mohly čekat ještě dvě plnotučné série. ()

Othones

I po druhé zhlédnuté sérii stále balancuje Rod draka na hraně trojkového a čtyřkového seriálu. Na první pohled je zřejmé, že se jedná spíše o slabší verzi svého staršího bratříčka a těchto kvalit nikdy nedosáhne. Rod draka je ale v mnohém úspěšný tam, kde podobné seriály selhaly. Herci jsou většinou dobře vybraní a jsou ve svých rolích sympatičtí. Na druhou stranu zde chybí ústřední postava, která by seriál táhla. Příběhové momenty jsou pak jako na horské dráze. Chvíli nemůže člověk vydechnout, no a pak zase chvíli přemýšlí, na co se to vlastně dívá. Celkově se na seriál dobře dívalo, druhá série je ale bohužel už o něco slabší, než ta první. ()

Loksian

V porovnání s první řadou, která docela zabavila a rychle utekla, pro mě byla tahle série čiré utrpení. Mimo vyjímky, byla pro mě většina postav nudných a nebo se vůbec nikam neposouvali (viz. Daemon, který je od začátku až dokonce na stejném místě). Vizuálně to občas vypadá pěkně a vidět draky ať už v klidu či rovnou v akci vždycky potěší. Nicméně kde je ten budget? Valná většina epizod je čistě dialogová (snad mimo jednu bitvu uprostřed série) a akce, potažmo draci (na kterých by to mělo přece stát ne?) tam prostě není. Celá série tak působí čistě jako výplň, ve které se pouze připravuje na další sérii. Žádné "velké" (vlastně ani malé) zakončení tady není a epizoda končí tak jako by za týden měla být další. Abych jen nekritizoval, tak například trio Rhaenyra, Alicent a Aemond to táhnou a je alespoň vidět, že do toho dávají maximum. A celková zápletka, která zde jede již od první série je stále o něco slabší než to, co jsme viděli v prvních sérií GoT. 5/10 ()

kubas369

8/10. Celá série je sice kvalitní ale přece jen zdlouhavá výstavba pro budoucnost, bez nějaké větší odměny za trpělivost. Tak se snad v té třetí konečně dočkáme odměny v podobě pořádné epiky. ()

adamix

Riadny pokles dolu oproti vynikajúcej prvej sérii. Vzhľadom k tomu, že druhá séria začala hneď zostra a dočasným odchodom najlepšej a najrozumnejšej postavy celého seriálu - Otta Hightowera - to začalo ísť celé dolu vodou, okrem jednej krátkej bitky drakov. Rhenyra stratila svoju auru a stala sa z nej iba bojazlivá pacifistka, Alicent s tým istým utrápeným výrazom len pobehuje z miesta na miesto a prináša nudné dialógy a Aemond sa celý čas iba tvári, že je sofistikovaný, pričom bez veľkého draka ani raz nepresvedčí, že je aspoň dobrým vladárom. A linku s Daemonom ani nebudem komentovať, scenáristi nedokázali prísť s ničím, čím by jeho postavu zamestnali tak ho vložili na 6 epizód do hradu, ktorý sám dobyl knokautovaním jedného nepozorného strážcu, aby sa nakoniec celý ten čas strácal v halucináciach, povečeral si s Fantozzim, pokecal so pseudo-čarodejnicou a aby popri tom všetkom ,,chytro" získal armádu pre seba a potom ju daroval Rhenyre. Občas sa našlo niečo dobré, ale zväčša len v prvých dvoch epizódach, ktoré viac menej pozostávali zo šokujúcich a múdro vymyslených zvratov (ktoré nakoniec aj tak vyšumeli do prázdna) a slušných hereckých výkonov. Druhá séria Rodu draka trpí na nízkom rozpočte a zlom scenári, ktorý nevie, čo so svojimi postavami robiť, keď predloha toho veľa iba naznačila, respektíve vynechala. Bitka je tu až jedna, ktorá trvá úbohých 5 minút a ktorá z taktickej stránky pôsobí komicky, následne pár minút navyše sa tu lomcujú draky a to je po akčnej stránke všetko, zvyšné bitky sú mimo záber alebo pretočené úplne na koniec, kedy vidíme pole preplnené pobitými armádami. Okrem toho postavy celý čas hovoria o nejakej vojne ale v skutočnosti divák žiadnu vojnu ani nevidí ani nepociťuje. Neuvidíte ani početnosť armád, ani dobývanie pevností, či území. Tvorcovia to všetko nechali na diváckej predstavivosti a budget si nechávajú spoločne s inými kľúčovými udalosťami až na ďalšie série. Obával som sa, že sa tvorcovia nebudú inšpirovať ôsmou sériou Hier o tróny, ale očividne nás k tomu stále vracajú a pripomínajú nám, obzvlášť, keď na to ešte podaktorí chceme zabudnúť. Nadšenosť na ďalšie série už vyprchala a touto výplňovou sériou si podľa môjho názoru tvorcovia odlákali početné množstvo fanúšikov. Za mňa 55%. ()

TR4XY_CZ

Já jsem se na druhou sérii nějak extra netěšil, vzhledem k tomu, že mě první série nějak moc nenadchla a faktu, že v ní zemřela jediná postava, na které mi tak nějak záleželo, a tak jsem neměl ani moc velká očekávání. Když byla první polovina druhé série za mnou, tak jsem byl vřele překvapen, protože už to vypadalo, že by se to mohlo rozjet a mohly by přestat ty neskutečně dlouhé, mdlé a nudné dialogy postav, které mi jsou ukradené. Víc mě totiž na tomhle seriálu zajímá hlavně ten děj než postavy. Bohužel ten seriál takhle nefunguje, na postavy je tu kladen větší důraz a pro to, pro mě druhá polovina byla vlastně jen zklamání (vyjímaje sedmé epizody). Pořád to ale vizuálně vypadá naprosto nádherně a ta hudba... dech beroucí. Jednu věc ale dokázala udělat druhá série líp než ta první. Nakoplo mě a teď se nejen těším na třetí sérii, ale nejspíš už se konečně podívám i na tu Hru o Trůny. 6,5/10 ()

Updated_Cake

2. série byla jen co je pravda trochu natáhlá. Některé díly byly lepší než z 1. série, některé nudnější. Opravdu nechápu z řad některých porovnávání 1:1 s GoT. Tohle není full prequel ani další příběh na stejné úrovni jako GoT, je to spin-off o části kde je tanec draků. A musím říct, že jako spin-off to pořád funguje skvěle. Nebudu skrývat zklamání, že jsem už taky čekal alespoň počátek nějaké větší akce, na druhou stranu v posledním díle 1. série bylo tak trochu jasné, že jen na základě té události se oba rody do sebe instantně nepustí a vše neskončí, když i tehdy se spekulovalo, že by měl mít seriál minimálně 3 série, nyní 4. Daemonova linka mi osobně zas tak slabá nepřišla, trochu psycho zmatení do toho všeho docela sedlo a s výstupem, jaký to mělo, to nebylo na škodu. I když bez pochyby to jsou fillerové části a asi nemusí sednout každému. "Odchod" některých postav z popředí trochu zamrzel, speciálně Rhaenys jsem měl jako postavu v oblibě. Aegon zase působil, že by mohl nadělat více zlé krve v téhle sérii, tam se ale o to postará jeho bratr, takže tam asi zase taková ztráta není. Veškerá ta vata kolem teda nebyla na škodu a trochu to kompenzovali hořící přisluhovači pod dračími křídly. Chápu, že tohle asi není nic pro lidi, co neudrží pozornost u ničeho, pokud tam není co 2 minuty nějaká akce, ale 2. série měla svůj význam a tvůrci si dali překvapivě dost práce s detaily. Poslední 2 díly asi perfektně shrnuly situaci a i když poslední díl vážně z nějaké části působil už jen jako natahovačka, aby tam těch 8 dílů bylo, pořád to nebylo tak strašné na nějaké další snížení hodnocení. Ten seriál má nelehký úkol: vysvětlit lidem, že to není plnohodnotný prequel, že to je jen spin-off a že v každé epizodě nemusí být gore a akce v každých 2 minutách. Diváky si to našlo a já jsem zatím spokojen, takže není asi moc co řešit. To, že by některé aspekty mohly být lepší, se asi nedá rozporovat. V důsledku toho čekám od 3. série už trochu dupnutí na plyn a počátek něčeho spletitějšího, protože do této chvíle tohle bylo fajn a seriál si postup obhájí, ale kdyby v tomhle duchu měla jet i 3. série, tak už to moc zábavné nebude. ()

Tomko87

Ja nechcem aby sa mrdali v každom dieli, aby sa trieskali s drakmi v každom druhom dieli, ja proste chcem aby to tak nestagnovali na mieste. Veci čo sa tam riešili sa mohli skrátiť na niekoľko málo dielov. ()

SamGee

Fantasy seriál Rod draka uspel medzi pôvodnými fanúšikmi Hry o tróny a predplatiteľmi streamingovej služby Max (pôvodne HBO Max). Po dvoch rokoch prišla druhá sezóna, aby zobrazila ďalšie osudy rodu Targaryen. Súčasná situácia vo Westerose nie je práve najlepšia – kráľ Viserys je mŕtvy, jeho syn Aegon (Tom Glynn-Carney) vládne na Železnom tróne a Rhaenyra (Emma D’Arcy), právoplatná dedička trónu, sa rozhodne pomstiť Aegonovi a všetkým, ktorí sa sprisahali proti nej. Obidve strany čelia príchodu občianskej vojny, čo znamená, že niektorí sa budú snažiť urýchliť konflikt, iní ho odvrátiť a ostatní z neho utiecť. Po pravde, Rod draka sa venuje skôr prípravám na vojnu, čo môže byť dobré pre charakterné scény, ale zlé pre bojové scény. Nejde o to, že by boli zle natočené. Naopak, seriál ukazuje „stredoveké“ bitky v plnej kráse. Problémom je ich menší výskyt, nakoľko tvorcovia si chcú niečo pošetriť pre tretiu sezónu. Popri sporadických bojoch sa stretávame s novými postavami, ktoré nestihnú ukázať potenciál. Keby aspoň filmári natočili dve ďalšie epizódy, finále by pôsobilo údernejšie i ucelenejšie. Seriál však nezlyháva v stvárnení záživných politických machinácií a rôznorodých postáv. Rhaenyra, Daemon (Matt Smith), Rhaenys (Eve Best), Corlys (Steve Toussaint), Aegon, Aemond (Ewan Mitchell), Alicent (Olivia Cooke), Cole (Fabian Frankel) a mnoho ďalších podávajú shakespearovské výkony, za čo treba vďačiť hercom, ktorí postupne odkrývajú schránky osobnosti. Nebol by to riadny fantasy počin bez kvalitnej techniky. Komponista Ramin Djawadi zachytáva vážne momenty skrz orchester, violy, bubny a dámsky chorál. Ďalej, kostýmy, kulisy a scenérie tlačia na krásu, zatiaľ čo počítačové triky nerobia hanbu drakom. V neposlednom rade, seriál ponúka úchvatné zábery s bezchybnou kompozíciou. Rod draka si zbytočne ponecháva väčší počet militárnych scén a hlbší rozbor nových postáv pre ďalšiu sezónu, ale silné herecké obsadenie, dimenzované postavy, dravé politikárčenie, dramatický soundtrack a pedantný dohľad na výpravu a špeciálne efekty si získavajú pozornosť u obecenstva. Držme palce tretej sérii, aby naplnila naše očakávania.                                                                            Príbehy: 8/10, Herecké výkony: 9/10, Nové postavy: 7/10, Hudba: 8/10, Kamera: 10/10, Bitky, kostýmy, kulisy, scenérie, počítačové triky: 9/10, Celkovo: 8,5/10. ()

HNTR

Druhá série ve mně zanechává hořkosladkou pachuť. Geniální dialogy jsou něco, co Rodu Draka nechybí už od začátku a v každém momentě pletichaření, jsem si to celé náramně užíval. Jakmile je na scéně Emma D'Arcy nejsou potřeba ani slova, hraní pohledem jí jde skvostně a doufám, že za tuhle roli dostane Emmy. Facku by si zasloužili tvůrci za to, co předvedli s postavou Daemona, jeho oblouk by se dal vyřešit za dvě epizody a mělo by to úplně stejný smysl. Jeho linka je nudná, nezáživná. Jen mi chybí ta všude probíhající válka, o válce se pořád jen mluví a realnou bitvu jsme zatím viděli jen ve 4. epizodě, která byla pravděpodobně i nejlepší z celé série. Spousta věcí se děje v pozadí, do kterého ani nenahlídneme, a to je podle mě velká škoda. Nebudu řvát, že to mohlo být celé akčnější, ale rozhovorů a rozjímání bylo dost, v třetí sérii snad už konečně dojde na pořádnou válku. ()

Kushina

Tohle mi už mnohem víc přípomíná hru o trůny, než první série a nejsem z toho nadšený, ale dalo se to čekat. Prostě láska a takové ty příjemné věci se pomalu vytrácí a jde jen o zradu, intriky a válku... Je to kvalitně natočené fantasy, ale hezký pocit na duši vám to prostě nedá... 75% ()